Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Jojoba Yağı 50 ml

380,00 TL
285,00 TL
%25
1000 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Jojoba Yağı 50 ml -stamp
Jojoba Yağı 50 ml -stamp
Jojoba Yağı 50 ml -stamp
Jojoba Yağı 50 ml -stamp
Jojoba Yağı 50 ml Doğal İçerik (Organik)
Jojoba Yağı 50 ml Vegan Ürünler
Jojoba Yağı 50 ml Memnun Kullanıcılar
Jojoba Yağı 50 ml Yerli Üretim
Jojoba Yağı 50 ml

Jojoba Yağı 50 ml

Soğuk Sıkım Jojoba Yağı
Jojoba Meyvesi ve Faydaları
Hohoba diye telaffuz edilen Jojoba bitkisi; Arizona’da, Güney California’da ve Meksika’nın tabii florasında yetişen herdem yeşil çalı karakterinde bir bitkidir. Jojoba bitkisinin esas değeri, meşe palamuduna benzeyen üç karpelli meyvesidir. Bu meyvelerden %50 oranında yağ elde edilmektedir. Yağın çok üstün vasıfta olması ve değişik kullanma özelliklerinden dolayı, dünyaca aranan ve yüksek fiyatla pazarlanan bir yağdır. Özellikle, jojoba yağının balina spermlerinden elde edilen yağın kalitesinde olması ve bu yağın değişik yerlerde kullanılabilmesi, bu bitkinin önemini artırmıştır. Zira dünyada özel maksatlarla kullanılan bu yağ, okyanuslarda amansızca avlanılan balinalardan elde edilmektedir. Jojoba yağı olan ürünleri kullanarak bu katliamın bir parçası olmadığımızı bilmek mutluluk verici.
Jojoba yağı aynı zamanda, Fermente Mutfağım “Argan Yağlı Saç Besleyici ve Onarıcı, Sakal Bıyık Bakım Serumu ve Anti-Aging Göz Altı Serumu” ürün içeriklerinde de bulunmaktadır.

Jojoba Yağı Nasıl Elde Edilir?
Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiş, %100 saf soğuk sıkım jojoba yağıdır.

Gramaj ve Muhafaza
50 ml. cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Sabit yağlarla, uçucu yağları doğru oranda birleştirerek kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca oda spreyi ve parfüm yapabilir veya buhurdanlıkta da kullanabilirsiniz. Saç bakımında da kullanılabilir. Hiçbir yağ tek başına cilde sürmek için iyi değildir. En iyi olan, doğru yağların, doğru oranlarla karıştırılarak ciltte kullanılmasıdır.

Sabit Yağlara Ne Kadar Uçucu Yağ İlave Edilir?
50 ml. soğuk sıkım sabit yağ içerisine, 10 damla uçucu yağlardan damlatılıp karıştırılabilir. Böylece hem uçucu yağlardan gelen faydalardan hem de aromatik kokularından da faydalanılmış olunur.

Uyarı!
Haricen kullanılır. Bileğinizde test ediniz.

*İçindekiler
%100 Saf Soğuk Sıkım Jojoba Yağı (Simmondsia Chinensis oil)

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin!
Bilek içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.