Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Fermente Saç Detoks Paketi
1.345,00 TL
941,50 TL
Kazancınız: 403.5 TL
Hediye Çeki 2000 TL
2.000,00 TL
2.000,00 TL
Toplam 8 ürün bulunmaktadır.

Fermente Mutfağım Doğal ve Organik Saç Bakım Ürünleri

Doğal saç bakım ürünleri, insan sağlığına ve doğal çevreye zarar vermeden saç bakımı yapma imkânı sunan ürünlerdir. Saçlar, vücudun önemli bir parçasıdır. Kişinin genel tarzını belirleyen ve yüz bölgesine anlam katan saçların hassas bir yapısı vardır. Yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları, yaş ve bakım uygulamaları saçın yapısını etkileyen faktörler arasındadır. Yaş faktörü, saçları genellikle olumsuz etkiler. Ancak yaşam tarzı, beslenme alışkanlıkları ve bakım uygulamaları ideal şekilde gerçekleştirildiğinde saçları uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanmak mümkündür.

Doğal saç bakımı ürünlerinin formülleri bitkisel içerikler kullanılarak hazırlanır. Genel sağlığa ve saçlara zarar veren kimyasal maddeleri barındırmayan doğal ürünler, saçların doğal yapısını yıpranma etkilerinden korumaya, saç tellerini ve saç derisini güçlendirmeye yardımcı olur. Hem doğal hem de bitkisel içeriklerle korunan ve güçlenen saçlar, uzun yıllar sağlıklı, güçlü bir şekilde kullanılabilir.

Kimyasal içerikli saç bakım ürünleri kısa vadede saç tellerine bakım yapsa da uzun vadede saç derisine ve saç köklerine zarar verdiği için çeşitli saç derisi problemlerine ve saç kaybına zemin hazırlar. Saçlarınızın gerçekten güçlü ve sağlıklı olmasını sağlamak için organik saç bakım ürünleri ile bakım yapabilir, parlaklığını yıllar boyu koruyabilirsiniz. Organik saç bakım ürünlerinin formüllerinde kullanılan bitkiler, pestisit, yapay gübre ve diğer kimyasal maddeler kullanılmadan yetiştirilir. Doğal yöntemlerle yetiştirildikleri için insan sağlığı kadar doğal çevreyi de korumakta etkilidirler. Organik saç bakımı ürünleri kullanarak hem saçlarınızı hem de doğayı koruyabilirsiniz.

Doğal Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

Doğal saç bakım ürünleri, saçların temizlenmesini sağlayan ürünlerden günlük olarak kullanılan saç şekillendiricilerine kadar birçok ürünü kapsar. En iyi doğal saç bakım ürünleri, saça ihtiyacı olan bakımı sunan ürünlerdir. Doğal olmayan saç bakım ürünleri saçın protein ve nem dengesini bozar. Nem ve protein, saçların elastikiyetini, dayanıklılığını ve canlılığını korumak için son derece önemlidir. Bu dengenin bozulması birçok saç problemini beraberinde getirir. Kısa sürede saçlar kurumaya ve canlılığını yitirmeye başlar. Kuru saçlar kırılmaya daha fazla meyillidir. Ayrıca saç problemlerinin yanı sıra saç derisi problemleri de baş gösterir.

Saçları ve saç derisini koruyan doğal saç bakım ürünleri arasında şampuan, saç kremi, saç serumu, saç bakım yağı, saç sabunu ve şekillendiriciler bulunur. Doğal ürünlerin en belirgin özelliği silikon, paraben, SLS, SLES ve petrol türevi maddeler içermemesidir.

Doğal ve Organik Saç Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Doğal saç bakımı ürünlerini kullanım önerilerini dikkate alarak kullanmak faydalı olur. Her ürünün etki süresi, saç yapısına ve saçın durumuna bağlı olarak değişiklik gösterir. Aşırı derecede yıpranmış, işlem görmüş ve boyalı saçlarda hedeflenen sonuca ulaşmak biraz zaman alabilir.

Genellikle doğal ve organik içerikli saç bakımı ürünlerden daha ilk kullanımda mucizevi sonuçlar beklenir. Ancak saçların uzun yıllar boyunca kimyasallara maruz kaldığı düşünülürse bunun mümkün olmadığı tahmin edilebilir. Organik ve doğal içerikli saç ürünlerinin formüllerinde genellikle bitkisel sabit yağlar ve uçucu yağlar kullanılır. Bu sayede saçların yanı sıra saç derisi de beslenir. Bitkisel yağlar, ruh halini de önemli ölçüde etkiler. Özellikle lavanta yağı içerikli saç bakımı ürünleri ruhsal olarak rahatlamaya da yardımcı olur. Doğal ve organik saç bakımı ürünlerini kullanırken göz ile temastan kaçınılması faydalı olur.

Doğal ve Organik Saç Bakım Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı yaşamı sürdürebilmek için beslenme ve gıda maddelerin yanı sıra bakım ürünlerinde de doğal ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Gıda maddeleri vücudu içten, bakım ürünleri ise vücudu dıştan besler. Kimyasal maddeler içeren saç bakımı ürünleri saçlar ve saç derisinde gözle görülür hasara yol açar. Doğal ürünler ise saçları ve saç derisini besleyerek problemleri iyileştirmeye yardımcı olurlar. Sitemizde bulunan ve doğal saç bakımı yapmanıza yardımcı olan ürünler hakkında kısa bilgiler edinmek için ürün açıklamalarına göz atabilirsiniz.


Fermente Şampuan: Saçı ve saç derisini besler, toksinlerden arındırır. Derinlemesine temizlik imkânı sunan Fermente Şampuan, saçları onarmaya yardımcı olur.

Argan Yağlı Besleyici Onarıcı Serum: Saçları dipten uca besler ve onarır, saç derisini güçlendirir.

Keten Tohumlu Doğal Saç Jölesi: Saçları şekillendirirken saç tellerini ve saç derisini doğal içeriklerle korumaya yardımcı olur.

Fermente Saç Detoks Paketi: Saç ve saç derisindeki problemleri gidermek ayrıca saçları güçlendirmek için uygulanır. Saçlara belirli aralıklarla saç detoksu yapabilmek için saçların boyalı olmaması gerekir.


Saçlarınıza doğal ve organik saç bakım ürünleri ile bakım yaparak daha sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için sitemizdeki saç bakım ürünlerini kullanabilir. Yeniliklerden ve kampanyalardan ilk siz haberdar olmak için hemen e-bültenimize abone olabilirsiniz.