sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Hakkımızda

vizyon-misyon.jpg (143 KB)

Fermente Mutfağım olarak;
Organik fermente gıda, fermente kozmetik ve kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin üretimini yapmaktayız.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İşletme Kayıt Numaramız: TR-34-K-173475
Organik Müteşebbis Firma Sertifika Numaramız: TR-OT-38-MG2-0038/34
Kozmetik ve temizlik mamüllerimizin üretimi Mesul Müdür Kimyagerimiz denetiminde yapılır, mevzuatlara uygun dosyası hazırlanır, bağımsız laboratuvar analiz raporuyla birlikte Sağlık Bakanlığı'na teslim edilir.

Vizyonumuz:
Bir evin mutfağından çıkıp, onbinlerce insanın evine giren ve hayatına dokunan bu ev yapımı ürünlerin, bir gün ülkemizde ve dünyamızda her evde olmasını hayal ediyoruz.

Misyonumuz:
Üretim, paketleme ve etiketlemenin tamamen geleneksel yöntemlerle, el işçiliği ve emekle yapıldığı bir fabrikamız var. Koruyucu katkı maddeleri kullanmadan gıda, bu gıdalar ve doğal faydalı yağları birleştirerek hiçbir sentetik madde eklemeden kişisel bakım-temizlik ürünleri ve sabunlar gibi sevdiğimiz ve kullandığımız ürünler üretiyoruz.

Değerlerimiz:
-Müşteri memnuniyeti ve sağlığı esastır.
-Bilgiyi paylaşırız, farkındalık yaratırız.
-Tüketim çılgınlığına yönelik değil, faydaya yönelik ürün üretiriz.
-El işçiliği ve emekle üretim yaparız.
-Kimyasal girdi kullanmayız.
-GDO içeren ürün kullanmayız.
-Yerli üretici, yerli tohum tercih ederiz.
-Üretimin hiçbir aşamasında plastik malzeme kullanmayız.
-Cam şişe, cam kavanoz, dönüştürülebilir ambalaj kullanırız.
-Kalite standartları ve Hijyene çerçevesinde üretim yaparız.
-Çalışanlarımızın güvenliğini, sağlığını, huzurunu ve emeğinin karşılığını sağlarız.

Fermente Mutfağım Yaşayan Gıda Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi
Vergi Numarası: 3851555207
Vergi Dairesi: KADIKÖY
Mersis No: 0385155520700001
Nace kodu: 204203
Kep: fermenteyasayan@hs06.kep.tr
Adres: Sanayi mah. Ensar cad. Yılmaz Sok. no: 18 Kurtköy Pendik/İstanbul
Telefon: 0216 561 8101
Ticaret Odası Sicil No: 289586-5
Yönetim Kurulu Başkanı: Ferda Uslu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.