sadsad x
asdasd

Doğal ve Organik Cilt Bakım Ürünleri

Fermente Mutfağım Doğal ve Organik Cilt Bakım Ürünleri

Cildin doğal işlevini yerine getirmesine yardımcı olmak ve aynı zamanda sağlıklı ve ışıltılı görünmesini desteklemek için yapılan işlemlerin tümüne cilt bakımı denir. Cilt bakımı, her yaşta yapılması gereken rutinlerden oluşur. Doğru rutinlerin gerçekleştirilmesi ne kadar önemliyse cilt bakımı yapmak için kullanılan ürünler de o kadar önemlidir. Cilt, hassas bir yapıya sahiptir. Kimyasal maddelere ve bileşenlere karşı zayıf ve güçsüzdür. Uzun süre kimyasal içerikli ürünlere maruz kaldığında birçok cilt problemleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle cilt bakımı yaparken doğal cilt bakım ürünleri tercih etmek önemlidir.

Doğal Cilt Bakımı Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakımı, birden fazla aşamadan oluşur. Her aşamada farklı ürünlerin kullanılması önemlidir. Doğal içerikli cilt bakım ürünleri evde bakım yapma imkânı sunan ürünlerdir. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için evde bakım yapmanın önemli bir rolü vardır. Düzenli olarak evde bakım yapmaya yardımcı olan cilt bakım ürünleri temizleyici, nemlendirici, tonik ve maskedir. Bu ürünler cildi doğal formüllerle temizlemeye, sıkılaştırmaya, onarmaya, nemlendirmeye ve korumaya yardımcı olurlar.

Cilt bakımında kullanılan ürünler cildin derinliklerine nüfuz eder. Bu sayede cilt hücreleri yenilenir. Organik cilt bakım ürünleri kullanıldığında bunun cilde hiçbir zararı yoktur. Ancak kimyasal içerikli ürünlerin kullanılması bir süre sonra cilt yapısının bozulmasına neden olur. Kimyasal içeren ürünler kısa sürede başarılı sonuçlar veriyormuş gibi görünse de uzun soluklu etkilerinin başarılı olduğu söylenemez. Sitemizde bulunan ve cildinizin ihtiyaçlarına cevap veren cilt bakım ürünlerini daha yakından tanımak için aşağıdaki detaylara göz atabilirsiniz:

Kantaron Yağlı Krem

Sarı kantaron çiçeklerinden elde edilen kantaron yağlı krem, cilt problemlerini gidermeye yardımcı olan şifa deposu bir kremdir. Cilt hücrelerini yeniler, hasarlı hücrelerin iyileşmesini hızlandırır, cildi yatıştırır, besler, ağrı ve acıyı azaltır. Her evde mutlaka bulunması gereken kremlerden biridir.

Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Bakım Kremi

Nar çekirdeği, Hindistan cevizi, shea ve lavanta yağından elde edilen formülle üretilen nar çekirdeği yağlı gündüz bakım kremi cildi besler, cilt problemlerini gidermeye yardımcı olur, güneşten korur, cildin elastikiyetini arttırır, yaşlanma etkilerini yavaşlatır aynı zamanda doğal cilt florasını korur ve geliştirir. Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Okaliptus İçerikli Krem

Cildin yağ dengesini kurmasına ve bu dengeyi korumasına yardımcı olan okaliptus içerikli krem, tüm vücutta kullanılabilir. Cildi koruyan, ferahlatan ve yatıştıran bu harika kremi çok az miktarda kullanmak yeterlidir.

Fermente Lavanta Tonik

El işçiliği ile üretilen fermente lavanta tonik, katkı, koruyucu madde ve gluten içermez. Vegan kullanımına uygun olan doğal içerikli tonik cildi temizler, sakinleştirir, yatıştırır ve sıkılaştırır. Ayrıca sadece yüz için değil aynı zamanda tüm vücut için de kullanılabilir.

Saf Shea Yağı

Tek başına şifa deposu olan shea yağı, tepeden tırnağa bakım yapma imkânı sunan doğal bir yağdır. Saçları ve saç diplerini, tırnak derisini ve tırnak kökünü besleyerek güçlendirir. Cildin canlı ve parlak görünmesine, eklem ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

Avokado Yağlı Makyaj Temizleyici

Suya dayanıklı ve zor çıkan makyaj ürünlerini toksin kalıntısı bırakmadan temizler. İçeriğindeki faydalı yağlar sayesinde cilde zarar vermeden makyajı temizleyen bu ürünü durulamanıza gerek yoktur. Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Fermente Cilt Toniği Gül

Makyajdan önce ve makyajdan sonra kullanılmaya uygun olan fermente cilt toniği, cildi ferahlatır, sakinleştirir ve yatıştırır. Toksin ve pestisit içermez. Tüm ciltte kullanılmaya uygundur. Düzenli kullanımla gözenekleri daraltır, cilde sıkılaştırır ve cildin doğal bariyerini oluşturmasına yardımcı olur.

Citronella Vücut Spreyi

Ciltte yağlı his bırakmadan ve cildi yağlandırmadan korur, besler, nemlendirir ve tazelenmesini sağlar. Antioksidan özelliklere sahiptir. Tüm cilt tipleri için uygun olan citronella vücut spreyi, cilt sorunlarını gidermeye yardımcı olur.

Nar Çiçeği Yağlı Güneş Kremi

Cildi dış faktörlerden ve güneşin zararlı ışınlarından koruyan nar çekirdeği yağlı güneş kremi, cildi iyileştiren formüle sahiptir. Bu sayede cilt sorunlarını gidermeye, cildi beslenmeye, tazelemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttıran nar çekirdeği yağlı güneş kremi, makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Güneş altında 2 saatte bir yenilenmesi önerilir.

Shea Yağlı Krem Roll-On Deodorant

Ter kokusunu önlemeye yardımcı olan krem deodorant, vücudun tüm terleyen bölgelerinde kullanılabilir. Son derece etkili bir ürün olduğu için nohut tanesinden daha küçük miktarda uygulamak yeterlidir. Kıyafetlerde leke bırakmayan shea yağlı krem deodorant roll-on cildi besler ve nemlendirir. Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayın.

Premium Kil Maskesi

Cilt gözeneklerini temizlemeye, sıkılaştırmaya, beslemeye ve onarmaya yardımcı olan premium kil maskesi cildi toksinlerden arındırır. Cildi daha ışıltılı bir görünüme kavuşturan premium kil maskesini yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Tamamen doğal içeriklerden ve el işçiliği ile üretilen en iyi doğal cilt bakım ürünleri arasından ihtiyacınız olanları hemen sepete ekleyerek sipariş verebilirsiniz.

Doğal Cilt Bakımı Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Yüzde yüz doğal cilt bakım ürünleri, özellikleri bakımından kimyasal içerikli ürünlerden önemli ölçüde ayrılır. Doğal cilt bakımı ürünlerinin özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

- Ürünlerin içeriğinde paraben, sülfat, petrokimyasallar, sentetik kokular, stalatlar ve PEG bileşikleri bulunmaz.

- Bitkisel yağlardan elde edilen formüllere sahiptirler.

- İnsan sağlığına ve doğaya zarar vermezler.

- Cildin ihtiyacı olan bakımı az miktarda ürünle yapılmasına olanak sağlarlar.

- Doğal cilt bakım ürünleri markaları insan sağlığının yanı sıra doğayı ve diğer canlıların yaşam hakkını da gözetir. Bu yüzden doğal cilt bakım ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez.

Doğal Cilt Bakımı Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Sertifikalı organik cilt bakım ürünleri, %100 bitkisel yağlardan elde edildiği için formülleri çok yoğundur. Bu yüzden ürünlerden az miktarda kullanmak yeterlidir. Her ürünün kendine özgü kullanım şekli vardır. Ürünü en doğru şekilde kullanabilmek için ürün açıklamalarına göz atabilirsiniz.

Doğal Cilt Bakımı Ürünlerinin Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımı, sadece cilt sorunu bulunan kişilerin yapması gereken bir rutin değil, erken yaşlardan itibaren herkesin yapması gereken bir rutindir. Olası cilt problemlerinin önüne geçebilmek ve cildin sağlıklı görünümünü uzun süre sürdürebilmek için doğal içerikli ürünlerle düzenli bakım alışkanlığı edinmek önemlidir. Doğal cilt bakımı ürünlerinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

- Ciltte çevresel faktörlerden dolayı oluşan kirlerin temizlenmesine yardımcı olur.

- Siyah nokta ve akne gibi istenmeyen cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur.

- Gözeneklerin sıkılaşmasına ve cilt yapısının onarılmasına yardımcı olur.

- Olası yaşlanma belirtilerini geciktirir.

- Cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.

Doğal Cilt Bakımı Ürünleri Fiyatları

Doğal cilt bakımı ürünleri, fiyat bakımından biraz daha pahalı görünebilir. Ancak doğal ürünlerin içerikleri, cilde faydaları ve doğaya faydaları dikkate alındığında fiyatların aslında gayet makul olduğu anlaşılabilir. Doğal cilt bakımı ürünlerinde fiyatlar ürünün içeriğine gramajına bağlı olarak değişiklik gösterir. Cilt bakımı ürünleri satın alırken ürünün fiyatından önce ürünü performans bakımından değerlendirmek daha önemlidir. Doğal ürünler yoğun formüllere sahiptir. Bu yüzden ürünleri uzun süre kullanmak mümkündür.

Cildinizin ihtiyacı olan en doğal cilt bakım ürünleri için sitemizi inceleyebilir, doğallığı %100 kanıtlanmış olan ürünlerden beğendiklerinizi kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Fermente Mutfağım olarak sizin için hazırladığımız yeniliklerden, özel ürünlerden, indirim  ve kampanyalardan haberdar olmak için e-posta adresinizle e-bültenimize kayıt olabilirsiniz.