sadsad x
asdasd

Kastil Sabunu & Doğal Sabunlar

Fermente Mutfağım Bitkisel Kastil Sabunlar

Soğuk press yöntemiyle ürettiğimiz el yapımı sabunlarımızın içeriğinde yalnızca doğal bitkisel şifalı yağlar kullanılmıştır. Bitkisel Sabunlarımız her bir yağın cilde ve saça olan etkileri düşünülerek formüle edilmiştir. Alerjiye yatkın hassas ciltler için mükemmeldirler. İçerisindeki uygun yağ karışımları sayesinde çok iyi köpürür saçı ve cildi derinlemesine temizlerler.

Kastil Sabun Nedir?

Kastil sabun, Akdeniz'den dünyaya yayılan ve özellikle son yıllarda çok fazla ilgi gören bir sabun çeşididir. İspanya'nın Kastilya bölgesinden adını alan bu sabun, doğal ürünler kullanmayı seven kişilerin favori ürünlerinden biridir. Özellikleri, faydaları ve kullanım kolaylığı ile her geçen gün daha fazla kişi tarafından keşfedilen ve benimsenen kastil sabununa siz de Fermente Mutfağım ile yaşamınızda yer açmaya başlayabilirsiniz.

Kastil sabun, içeriğinde hayvansal yağlar ve sentetik maddeler bulundurmayan tamamen bitkisel yağ bazlı sabundur. Doğada biyolojik olarak kolay bir şekilde parçalanabilir. Bu yüzden doğaya ve doğal çevreye hiçbir zararı yoktur. Normal sabunlar ile birebir aynı üretim süreçlerinden geçmesine rağmen herhangi bir kimyasal ile teması bulunmaz. Bu yüzden de klasik sabunlara göre doğaya ve insana daha faydalıdır. Kastil sabunun ilk üretim sürecinde hangi amaçlarla üretildiği bilinmiyor. Ancak doğaya ve diğer canlı türlerine zarar vermediği için günümüzde oldukça yoğun şekilde tercih edilir. Vegan kullanımına uygun olduğu için vegan yaşam tarzını benimseyen kişilerin de gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir üründür.

Kastil Sabun Çeşitleri Nelerdir?

Kastil sabun, farklı formlarda sunulmaya uygun bir üründür. Bu nedenle katı ve sıvı olmak üzere iki çeşidi bulunur:

Katı Kastil Sabun

Yapı ve form olarak klasik katı sabuna benzeyen katı kastil sabun, Fermente Mutfağım kastil sabun çeşitleri el işçiliği ile üretilir. İçeriğindeki bitkisel yağların özelliğine göre farklı renklerde olabilir. Kimyasal hiçbir bileşenin ve maddenin bulunmadığı bu bitkisel sabun %100 faydalı yağlarla üretilir.

Sıvı Kastil Sabun

Katı formuyla aynı özelliklere sahip olan sıvı kastil sabun, bitkisel bazlı olduğu için birçok alanda güvenle kullanılabilir.

Form bakımından kategorize edilmesinin yanı sıra içeriğinde bulunan bitkisel yağlar bakımından farklı doğal sabun çeşitleri de mevcuttur. Sitemizde bulunan bazı kastil sabun çeşitleri şunlardır:

- Kenevir tohumu yağlı sabun

- Çam katranı sabunu

- Kabak lifli sabun

- Kantaron yağlı sabun

- Zerdeçal sabunu

- Matcha sabunu

- Badem yağlı sabun

- Kayısı çekirdeği yağlı sabun

- Aloe vera yağlı sabun

Doğallığı ile hayranlık uyandıran kastil sabunun temizlik ve çamaşır sabunu ve fermente tıraş sabunu gibi çeşitleri de vardır. Birçok alanda kullanılabilen doğaya ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan en iyi organik sabun çeşitlerini sitemizden sepete ekleyerek güvenle satın alabilirsiniz.

Kastil Sabun Özellikleri Nelerdir?

Ev temizliğinden cilt bakımına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan kastil sabunun genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Tamamen doğaldır: Koruyucu ve sentetik kimyasal barındırmadığı için her yaş grubunun kullanımına uygundur.

Pek çok alanda kullanılabilir: Kastil sabununu pek çok alanda kullanmak mümkündür. Ev temizliği, kişisel bakım, hayvan dostlarımızın temizliği, hatta bitki bakımı için bile kullanabilirsiniz. Örneğin; çok sevdiğiniz bitkilerinizi böcek saldırılarından korumak için sulama fısfıs şişesinin içerisine bir tatlı kaşığı sıvı kastil sabunu ekleyerek böcekleri uzaklaştırabilirsiniz. Ayrıca evinizi ziyaret eden karıncaları zarar vermeden onlarla vedalaşmak için bu doğal sıvı sabun kullanılabilir. İdeal bir çözelti hazırlamak için 1 litre suya 3 yemek kaşığı sabun ekleyerek karıncaların çıktığı noktalara püskürtebilirsiniz.

Besleyicidir: Kastil sabunun temizleyici özelliğinin yanı sıra besleyici özelliği de vardır. Faydalı bitkisel yağlardan üretildiği için cildin ve saçların beslenmesinde ve nemlendirilmesinde etkilidir. Bu yönüyle dikkat çeken bu harika sabunu bakım rutinlerine eklemek faydalı olur.

Kastil Sabunun Faydaları Nelerdir?

Cilde ve doğaya zarar verecek herhangi bir kimyasal içeriye sahip olmamasıyla dikkat çeken kastil sabunun faydaları şu şekilde sıralanabilir.

- Cildi nazik bir şekilde temizlemeye yardımcı olduğu için cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Ayrıca bazı cilt sorunlarının iyileştirilmesinde etkilidir.

- Saç bakımı rutininde kullanıldığı zaman saçları besler, güçlendirir ve dökülmesini engeller. Hem saç tellerine hem de saç derisine çok iyi gelir.

- Evcil hayvanların yıkanmasında şampuan yerine kullanılabilen doğal sıvı sabunlar hayvan dostlarımızın tüylerinin parlak olmasını sağlar.

- Çamaşır ve bulaşık temizliğinde kullanıldığında çok daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar.

- Doğal el sabunu olarak kullanıldığında diğer sabun çeşitlerinde olduğu gibi elleri tahriş etmez.

Kastil Sabun Bebeklerde Kullanılır mı?

Kastil sabunu, %100 doğal içeriklere sahip olduğu için bebek bakımında da gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Hassas bebek cildi ile uyumlu olan doğal sabun, alerjen ve paraben içermez. Bebeklerin narin cildini korumak için sitemizde bulunan ve bebek cildine uygunluğu onaylanan lavanta yağlı bebek sabununu bebeğinizin tüm bakım rutinlerinde kullanabilirsiniz.

Kastil Sabun Nerelerde Kullanılabilir?

Çevre ve doğa dostu özellikleri ile ön plana çıkan kastil sabunun geniş bir kullanım alanı vardır. Kastil sabun aşağıdaki alanlarda güvenle kullanılabilir:

- El yüz ve vücut temizliğinde

- Makyaj temizliğinde

- Saç bakımı rutinlerinde

- Erkeklerin tıraş rutinlerinde

- Bebek bakımında

- Çamaşır ve bulaşık temizliğinde

- Yüzeylerin temizliğinde

- Karınca ve böceklerin uzaklaştırılmasında

- Evcil hayvanların temizliğinde

Kastil Sabun Fiyatları

Kastil sabunu fiyat bakımından klasik sabunlardan farklıdır. Bunun nedeni, kastil sabun fiyatını etkileyen faktörlerin klasik sabunlardan farklı olmasıdır. Doğal içerikli sabun çeşitleri el işçiliği ile üretilir. İçeriğinde tamamen bitkisel yağlar bulunur. Üretim aşamalarında ve kullanımı sırasında insan sağlığına doğaya ve diğer canlılara zarar vermez. Bu nedenlerden dolayı doğal sabun fiyatları klasik sabunlardan farklıdır. Sabun fiyatlarını etkileyen faktörler arasında sabunun gramajı da bulunur. Farklı gramajlardaki bitkisel sabunlar farklı fiyatlarla sunulur. Sağlıklı yaşama önemli katkıları olan organik sabun çeşitlerini kişisel temizliğinizde, bakım rutinlerinizde ve evinizin birçok alanında gönül rahatlığı ile kullanmak için sitemizde bulunan kastil sabun çeşitlerini hemen satın alarak yaşamınızda daha fazla doğal ürüne yer verebilirsiniz. Fermente Mutfağım olarak sizin için hazırladığımız kampanyalardan, indirimlerden ve yeniliklerden haberdar olabilmek için e-bültenimize abone olabilirsiniz.