sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Doğal Çamaşır Makinesi Deterjanı 200 gr

Stok Kodu 152.04.019
20,00 TL
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
5.png (2 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • 7.png (4 KB)

  Doğal Çamaşır Makinesi Deterjanı 200 gr

  Doğal Çamaşır Deterjanı
  200 gr.
  İçinde çamaşır sabunu, yağ asitleri ve toksin olmayan temizleyiciler olduğu için, geride kalıntı bırakmaz. Dermatolojik ve alerjen testlerinden başarıyla geçmiştir ve bebek giysilerinde kullanımı güvenlidir.

  *İçindekiler
  Boraks, çamaşır sodası, İngiliz karbonatı, yemeklik ayçiçek yağıyla ürettiğimiz el yapımı çamaşır sabunu, nane yağı, limon yağı

  İçermez!
  SLS, SLES, 1.4-dioksan, nanilfenol etoksilat, triklozan, etanolamin, amonyak, formaldehit, klor, fosfat, boya, parfüm içermez!

  Kullanım Alanları
  Çamaşır makinesinde, çamaşırları temizlemek amacıyla tüm renkli ve beyaz çamaşırlarda kullanılır.

  Kullanım Talimatı
  Kuru bir yerde muhafaza ediniz. Kullanmadan önce kaşık yardımıyla karıştırınız. Makinenizin deterjan gözüne normal kirliler için 1,5 yemek kaşığı, yoğun kirliler için 2 yemek kaşığı dökünüz. Makinenizin yumuşatıcı bölümüne Fermente Yumuşatıcı ekleyerek, makinenizi çalıştırınız. Her kullanımdan sonra paketin ağzını sıkıca kapatınız. Unutmayınız ki doğal çözümlere geçerken, toksinlerden arınmak için daima küçük bir detoks gerekir. Bu nedenle öncelikle makine detoksu* uygulayınız.

  Yağlı Zor Lekeler İçin:
  Yağ lekeli çamaşırlar makineye atılmadan önce, lekeli kısma, Fermente Mutfağım Arap Sabunu az miktarda sürülerek, hafifçe çitilenir. Böylece kumaşın sabunu emmesi sağlanır. Sonra makineye atılarak yıkanır.

  *Makine Detoksu
  Makineniz boşken, deterjan gözüne 1,5 yemek kaşığı Fermente Makine Temizleyici, yumuşatıcı gözüne de Fermente Yumuşatıcı ekleyerek normal programda çalıştırınız. Bu işlem makinenizden toksin içerikli kalıntıların bir kerede atılmasına yardımcı olur. Makine detoksu atlanırsa, bu kalıntılar çamaşırlara yapışarak ancak birkaç seferde çıkacaktır. Ayda 2 defa bu işlemi tekrarlayınız.

  Uyarı!
  Temizlik içindir. Gözünüze teması halinde bol su ile durulayınız.

  Dünya Dostu
  Fermente Temizlik ürünleriyle insana, hayvana ve doğaya faydalı olduğumuz için mutluyuz.

  Menşei: Türkiye
  T.E.T.T: Üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

  Doğal Çamaşır Deterjanı Dermatolojik Test sonuçları için tıklayınız!

  Ürünümüzün içeriği ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "El Yapımı Çamaşır Makinesi Deterjanı" yazısına tıklayınız

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.