Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

FM_&70-İNDİRİM_1740x200.JPG (326 KB)

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Organik Lahana Turşusu 600 g
400,00 TL
240,00 TL
Kazancınız: 160 TL
Organik Lahana Turşusu 210 g
250,00 TL
150,00 TL
Kazancınız: 100 TL
Organik Elma Sirkesi 5'li 500 ml
2.475,00 TL
1.361,25 TL
Kazancınız: 1113.75 TL
Toplam 17 ürün bulunmaktadır.

Fermantasyon Nedir?

Gıdaların besin değerini ve lezzetini arttırmanın bilinen en eski ve etkili yöntemi geleneksel fermantasyondur. Fermente besinler bağırsaklara bir dizi faydalı bakteri sunarak; sindirim, boşaltım ve vitamin sentezi gibi birçok vücut fonksiyonunun düzenlenmesinde etkin rol oynar. Geleneksel fermantasyon uzun süren, zahmetli ve hassasiyet gerektiren bir yolculuktur. Bu yolculuğun sonunda bizim aldığımız ödül; gurme bir lezzet, hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginliktir.

Çiğ Fermantasyon (Pastörize Edilmemiş)

Pastörizasyon işlemi, ürünlerin besin değerlerinin büyük çoğunluğunun kaybına sebep olur. Pastörize edilmemiş (Raw) fermente besinler, bütün değerleri korunmuş yaşayan gıdalardır. Geleneksel çiğ fermantasyon yöntemiyle ürettiğimiz Probiyotik Lahana Turşusu, Organik Elma Sirkesi ve Organik Kombucha gibi gıdalar; canlı faydalı bakteriler (probiyotik), sentezlenmiş vitaminler, enzimler, organik yağ asitleri, mineraller ve sindirilebilir lifler (prebiyotik) bakımından oldukça zengindir.

Mutfağımızdan Mutfağınıza Uzanan Yolculuk

Fermente Mutfağım’da bütün ürünlerimizi geleneksel yöntemle, evimizin mutfağında ürettiğimiz şeklini koruyarak üretiyoruz. Ürünlerimizin doğal dengesini bozan hiçbir katkı maddesi eklemiyoruz. Bu sayede ürünlerimiz şişelendikten sonra bile fermente olmaya ve besin değerleri artmaya devam ediyor. Fermente ürünlerimiz size ulaştığında karşılaşabileceğiniz olağan durumlar:

  • Üründe, kapağı açıldıktan sonra az miktar taşma gerçekleşebilir. Bu durum çoğunlukla ürünün kargo sürecinde hareket halinde olmasından kaynaklanır. Unutmayın, size ulaşan ürün fermantasyonu devam eden canlı bir besindir.
  • Üründe, kapağı açıldıktan sonra az miktar gaz salınımı gözlenebilir. Bu gaz fermantasyon gazı olarak bilinir ve kargo sürecindeki sarsıntılar, ortam ısısı vb. koşullara bağlı olarak oluşabilir. Bu durum ürünün bozulduğu anlamına gelmez ve ürünün fermente olmaya devam etmesinden kaynaklanır. Kapağı açılıp ürün havalandırıldıktan sonra yok olacaktır.