Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g

2.000,00 TL
1.100,00 TL
%45
Kazancınız: 900 TL
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1.png (13 KB)
Layer_1-3.png (9 KB)
3.png (1 KB)
Layer_p12.png (6 KB)
Layer_1-5.png (9 KB)
Layer_p22.png (5 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g Doğal İçerik
Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g Vegan Ürünler
Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g Memnun Kullanıcılar
Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g Yerli Üretim
Organik Lahana Turşusu 5'li 600 g

5'li Organik Lahana Turşusu 600g

Organik-Probiyotik Lahana Turşusu-Lakto Fermente (5 Adet)
Beyaz lahana, yüksek oranda folat, C ve K vitaminleri ayrıca demir, potasyum, magnezyum mineralleri içerir. Fermantasyon süreci lahanaya; organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, lahananın içinde bulunan tüm vitaminleri sentezleyerek çoğaltır ve böylece gıdanın besin değerlerini ve emilimini kat kat arttırır. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Bizim için önemi, yalnızca kendi içerdikleri besin değerleri ve sindirim sistemine olan katkıları ile sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek, onların içerdiği besinlerin emilimini de arttırırlar.

Geleneksel Fermantasyon
Probiyotik turşumuz, binlerce yıldır gıdaları muhafaza etmek ve besin değerlerini arttırmak için kullanılmış olan geleneksel fermantasyon yöntemiyle üretilir. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; gurme bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginliktir.

Lakto Fermente Turşu Nedir?
Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin (kötü adamlar) asla tahammül edemediği için üreyemediği ancak sağlıklı bakterilerin (iyi adamlar) üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Lakto-fermantasyon, kötü adamları ilk aşamada siler ve saf dışı bırakır. Sonra, iyi adamların ikinci aşamada çalışmasına, gelişmesine ve üreyerek çoğalmasına izin verir.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
Lahana turşumuz ham, yaşayan-canlı bir turşudur. Pastörize edilmediği ve ısıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

650 Milyon Canlı Probiyotik İçerir. (100 Gr.'da)
Lahana Turşumuzun içindeki Probiyotik bakteri suşları ve sayıları;
• Streptococcus Thermophilus 250 E
• Lactobacillus Bulgaricus 110 E
• Lactobacillus plantarum 150 E
• Lactococcus lactis 500 E
• Lactococcus lactis ssp cremocis 250 E
• Lactococcus mesentorides ssp cremocis 220 E
• Streptococcus diacetilactis 720 E


Mevsiminde Hasat
Yalnızca mevsiminde hasat edilen Organik Sertifikalı lahanalarla üretim yapılır. Bu sebeple bazen, bir sonraki mevsimin ilk organik lahana hasadı gerçekleşene kadar da kazanlarımız boş kalır. Yılın ilk ürününün stoğa eklenmesi, genellikle kasım ayı ortasını bulmaktadır.
İçindekiler
Organik beyaz lahana, Çankırı Kaya tuzu, içme suyu.

Tuz Oranı
Tuz oranı diğer sirkeli bir turşunun tuz oranından fazla değildir. Genel damak tadına uygundur. Çocuklara tuzlu gelirse, içme suyunda bir süre bekletilerek tüketilebilir.

Bebek ve Çocuklarda Tüketim
Bebeklerde ek besine geçilmesinden itibaren turşumuzun suyu, içme suyu ile sulandırılarak verilebilir. Katı gıdaya geçiş aşamasından itibaren de turşumuzun tüketilmesinin hiçbir sakıncası yoktur.

Kullanım Şekli
İsterseniz öğünlerde yemeklerle birlikte, isterseniz öğün arasında tüketebilirsiniz. Her gün tüketilmesi tavsiye edilir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
600g cam kavanozdadır.

-Kapağı Açıldıktan Sonra
• Kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
• Kavanozu kapatırken lahanaların turşu suyunun altında kaldığına emin olunuz.
• Kavanoz içinden her seferinde mutlaka temiz çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
• Kavanoz içerisine asla tahta kaşık ve tahta materyal daldırmayınız!
• Buzdolabında muhafaza ediniz.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, sirke, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, baharat, gluten içermez.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

Uyarı!
Fermantasyonu devam eden canlı bir turşudur. Kargo esnasında içinde sıkışan gazın, kapak ilk açıldığında çıkarken kötü bir kokusu vardır, bu durum tamamen geçicidir. Duruma bağlı olarak kapağı açtığınızda turşunun suyu da taşabilir. Kavanozu açmadan, altına temiz bir tabak koymak, probiyotik turşu suyunun ziyan olmasını engelleyecektir. Kapağı tekrar kapatarak, bir süre buzdolabında bekletiniz. Artık nefis kokusu ve lezzetiyle turşunuz tüketime hazır. Sağlıkla tüketiniz.

Probiyotik Nedir?
Kelime anlamı “Yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklara yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengeler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak, besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, Lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.