Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

İçten Dışa Detoks Paketi

3.585,00 TL
2.688,75 TL
%25
1000 TL ve üzeri ücretsiz kargo
İçten Dışa Detoks Paketi -stamp
İçten Dışa Detoks Paketi -stamp
İçten Dışa Detoks Paketi -stamp
İçten Dışa Detoks Paketi -stamp
İçten Dışa Detoks Paketi Doğal İçerik (Organik)
İçten Dışa Detoks Paketi Vegan Ürünler
İçten Dışa Detoks Paketi Memnun Kullanıcılar
İçten Dışa Detoks Paketi Yerli Üretim
İçten Dışa Detoks Paketi

İçten Dışa Detoks Paketi

İçten Dışa Detoks Nedir? 

Vücudumuzu, cildimize temas eden her şeyle, soluduğumuz hava ve yediğimiz yiyeceklerle ya besler ya da zehirleriz. “Bedenin arınması” anlamına gelen detoks ancak içten ve dıştan uygulandığı zaman kalıcı, doğru sonuçlar verir. Canlı probiyotikler içeren yaşayan fermente besinler, doğal kolajen, soğuk sıkım yağlar ve tuzlar; bedeni temizlemede son derece etkilidir. 

İlikli Kemik Suyu ve Organik Lahana Turşusu gibi içten detoksifikasyonda etkin yardımcılar vücudu temizlerken hücresel bazda bedene ihtiyacı olan besinleri de sağlar. Fermente gıdalar, onlarla tükettiğimiz diğer sağlıklı gıdaların da içerdiği besinlerin sindirimini ve emilimini arttırır. Sindirim - boşaltım sistemimiz ve bağırsak floramız dengelenirken, bağışıklık sistemimiz de güçlenir.

Paket içerisinde yer alan ve dıştan beslenmeyi destekleyen fermente kişisel bakım ve artizan sabun, bedeni toksinlerden arındırıp cildin dışarıdan sağlıklı beslenmesi için bir araya getirilmiş özel ürünlerdir.

Paket İçeriği

1- Organik Fermente Elma Sirkesi 

 Fermantasyonun dönüşüm süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteri kolonileri kazandırırken, elmanın içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini sentezleyerek çoğaltır. Geleneksel usullerle ve doğru fermantasyon ile üretilen yaşayan bir elma sirkesinin biyo-yararlılığı elmadan binlerce kat üstündür.

 

Kullanımı:

İçten Beslenme ve Arınma;

Tek başına ya da içme suyuna eklenerek her gün tüketilmelidir. Kullanımında bir dozaj yoktur. Aşırıya kaçmamak kaydıyla günde ortalama bir çay bardağı tüketimi yeterlidir.

Dıştan Beslenme ve Arınma;

Organik elma sirkesi saç ve vücut durulamada kullanılır. Her gün duşun sonunda ortalama 1 litrelik son durulama suyuna yarım çay bardağı kadar göz kararı yaşayan elma  sirkemiz eklenerek saçtan başlayıp ayağa kadar yavaşça dökülür ve başkaca durulama yapmadan duştan çıkılır. Ardında sirke kokusu bırakmaz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ML. cam şişede. Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan yıllarca muhafaza edilebilir.Ayrıntılı ürün içeriği, kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız.(organik fermente elma sirkesi)

2- Organik Probiyotik Lahana Turşusu 

Beyaz lahana, yüksek oranda folat, C ve K vitaminleri, demir, potasyum, magnezyum ve mineraller içerir. Probiyotik lahana turşusunun canlı ve aktif probiyotikleri, başta sindirim sistemimiz olmak üzere tüm vücut sağlığımız üzerinde yararlı etkilere sahiptir. Bunun nedeni, bağışıklık sistemimizin çok büyük bir bölümünün aslında bağırsağımızda bulunması ve bağırsak floramızda yaşayan "bağırsak böceklerimiz" olarak adlanladırılan bakteriyel organizmalar tarafından yönetilmesidir. Bu süreçte lahana turşusu ve diğer fermente gıdalar, hormonlar üzerindeki etkileri sayesinde besinlerin daha iyi sindirilmesine, boşaltımın düzenlenmesine  ve iştah kontrolüne yardımcı olur. 

Kullanımı:

Öğünlerde yemeklerle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. İştah kontrolü için ihtiyaç duyulduğunda öğün arası da kullanılabilir. Her gün bir porsiyon tüketilmesi tavsiye edilir. Turşunun suyunu da ister sade, isterseniz sulandırarak içiniz. Suyu da en az lahanası kadar lezzetli ve değerlidir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 600 gr. Cam kavanozda. Buzdolabında muhafaza ediniz. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (organik probiyotik lahana turşusu- lakto fermente)

3- Organik Kombucha Çayı (Rafine Şekersiz) 

El işçiliği ile üretilmiş organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; organik hemşin çayı, fermente mutfağım organik elma suyu konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler. Kombucha çayında bazı insanlar, gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif olarak bulurlar. Probiyotik içeriği sayesinde  detoksta etkili bir içecektir.

Kullanımı:

Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak ya da meyve suyu ile soğuk içiniz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ML. Cam şişede. Buzdolabında muhafaza ediniz. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (organik kombucha çayı)

 4- İlikli Kemik Suyu (İçimlik)

Kemik suyu vücudunuzun kolayca emebileceği formlarda mineraller içerir, bunlar; 

 • Kalsiyum,
 • Magnezyum,
 • Fosfor,
 • Silikon,
 • Kükürt ve diğerleri

Kemik suyu, sindirim sisteminin atıkları dışarı atmasına yardımcı olduğu ve karaciğerin toksinleri atma yeteneğini desteklediği için güçlü bir detoksifikasyon maddesi olarak kabul edilir. Ayrıca yüksek kolajen içeriğiyle vücut doku bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur ve vücudun antioksidan kullanımını geliştirir. Kemik suyu, hem hücresel hem de karaciğer detoksifikasyonunu destekleyen potasyum ve glisin içerir. Kemik suyunun detoksifikasyonu artırma yollarından bazıları, kükürt (özellikle et suyuna sebzeler ve otlar eklediğinizde) ve oksidatif stresi azaltan bir faz II detoksifikasyon ajanı olan glutatyon sağlamaktır.

Gramaj ve Muhafaza: 660 ML cam kavanozda. Açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilir. Doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakılmadan T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilir.

5- Probiyotik Pancar Kvass

Şalgam, kırmızı pancar ve mor havucun muhteşem birlikteliğinden meydana gelir, zengin probiyotik bakteriler ve geleneksel bir lezzet içerir. Probiyotikler bakımından zengin, dört mevsim zevkle içebileceğimiz, her sofrada baş köşede yerini bulacak, şifalı, lezzetli, soğuk içilen, tuzlu fermente bir içecektir. Geleneksel şalgam suyu ve kvasın birleşimiyle kendi yorumumuz olan Pancar Kıvas zengin aromasıyla, probiyotik bir içerik sunar.

Lakto Fermantasyon Nedir?

Lakto-fermantasyon probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuz fermantasyon esnasında, zararlı bakterilerin üreyemediği, yararlı bakterilerin üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlar. Lakto-fermantasyon, patojenleri (zararlı bakteri ve mikrop kolonileri) ilk aşamada silerek ve saf dışı bırakırken, probiyotiklerin çalışmasına, ortamda üreyerek  gelişmesine olanak sağlar.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)

Fermente gıdalarımızın tamamı ham, yaşayan-canlı yani pastörize edilmemiş, herhangi bir ışıl işleme tabi tutulmamış ürünlerdir. Bu sayede, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

Mevsiminde Hasat

Bütün ürünlerimizi yalnızca mevsiminde hasat edilen sebze ve meyvelerle üretiyoruz.

 Gramaj ve Muhafaza şekli: 1000 ml cam kavanozdadır.

 • kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
 • kavanoz içinde her seferinde mutlaka temiz, çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
 • kavanoz içine asla tahta kaşık ve tahta materyal daldırmayınız!
 • buzdolabında muhafaza ediniz.

6- Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı

Organik Sertifikalı Hindistan cevizi meyvesinden soğuk-press yöntemiyle bütün değerleri korunarak elde edilmiştir. Hindistan cevizi yağı faydalı yağ asitleri, vitamin ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Orta zincirli yağ asitlerinin (MCFA'lar) karaciğer tarafından sindirilmesi, beyin tarafından enerji için kolayca erişilebilen ketonlar oluşturur. Ketonlar, glikozu enerjiye dönüştürmek için insüline ihtiyaç duymadan beyne enerji sağlar. Detoks sürecini destekleyen, bedene zindelik ve enerji sağlayan besleyici içeriğiyle sürecin ayrılmaz bir parçasıdır.

 Gramaj ve Muhafaza: 150 gr cam şişede. Oda ısısında doğrudan güneşe ve ışığa maruz kalmadan ağzı kapalı olarak T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilir.

7- Öğütülmüş Kaya Tuzu

Çankırı bölgesine ait, rafine edilmemiş ve hiçbir işleme tabi tutulmamış kaya tuzundan öğüterek elde edilmiştir. Hücrelere oksijen taşıyan tuz, içerdiği mineraller açısından da vücudun ihtiyacını tam olarak karşılar. Detoksta doğru tuzun kullanılması sürece destek vermesi açısından son derece önemlidir. Her türlü turşu, salamura, yemek yapımında ve tuzun gerekli olduğu her yerde kullanılır. İçeriğinde, sentetik girdi olmadığı için, zamanla kavanozda topaklanıp sertleşebilir. Sertleşen tuz, ufak bir darbeyle tekrar eski haline döner. Tuzlukta kullanıma bu yüzden uygun değildir. Sofrada kullanmak için, “granül kaya tuzunun” değirmene dökülüp, öğütülerek kullanılması tavsiye edilir.

Gramaj ve Muhafaza: 400 gr. Cam kavanozda. Serin ve kuru bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan uzun yıllar muhafaza edilir.

8- Çam Katranı Sabunu

Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı, kadim şifada ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar özelliği ile cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olabilir. Çam katranı, cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın giderilmesinde yardımcı olabilir. Çam katranı sabunumuz, koyu rengi ve baskın kokusuyla, banyonuzda, çam ormanları içinde ahşap bir ev hayalini ve doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda da doğal bir dönüşüm yaşatır. Cildinizi ve saçınızı temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz, doğayı kirletmez.

 

Kullanımı:

El, yüz, saç ve tüm vücut kullanımı ve tüm cilt tipleri için uygundur. Sorunlu bölge, su ile köpürtülerek yıkanır, bölgede köpük 5 dk. Kadar bekletilerek, suyla durulanır. Son durulama suyunda organik fermente elma sirkeli su ile durulama yapılır.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: El işçiliği ile üretilmiş olduğu için ağırlıkları 105 gr. İle 115 gr. arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (çam katranı sabunu)

9- Shea Yağlı Krem Deodorant (Roll-on) 

Terlemeyi değil, ter kokusuna sebep olan kötü bakterileri hedef alan krem deodorantımız, cildi besleyerek ve nemlendirerek iyi bakterilerin gelişimini destekler. Bu sayede, cilt üzerinde doğal bariyer oluşturarak, kötü bakterilerin üremesine engeller. Kötü bakteri yoksa, kötü koku da bulunmaz. %100  yenilebilir formülü, kötü kokulardan kurtulmak için onları bastırarak, daha keskin sentetik kokulara, terlemeyi ya da ter kokusunu da engelleyecek kimyasallara ihtiyaç duymaz. Aldığımız etkili sonuçlar, on binlerce memnun kullanıcımızla her geçen gün kulaktan kulağa yayılmaktadır.

Kullanımı: Tüm cilt tipleri için uygundur. Vücudun daha çok terleyen koltuk altı ve ayaklar gibi bölgelerinde kullanılır. Parmak ucuyla aldığınız krem deodorantı (nohuttan küçük), masaj yapılarak cildinize yediriniz. Hızlı emilir, ciltte yağlılık hissi ve kıyafetlerde leke bırakmaz.

 Gramaj ve Muhafaza Şekli: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (shea yağlı krem deodorant 29 ml.)

10- Kantaron Yağlı Krem

İçerisindeki her bir yağ, cildi beslemesi, nemlendirmesi ve tazelemesi açısından özenle seçilmiş olup tamamı antioksidan ve antiseptik özelliklere sahip yenilebilir yağlardır.

 • Cilt için doğal bir nemlendiricidir.
 • Cildin ihtiyaç duyduğu besinlere sahiptir.
 • Hücre yenilenmesine yardımcıdır.
 • Cilt elastikiyetini artırır.
 • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır.
 • Çok amaçlı bir gece bakım kremidir

Kullanımı:

Tüm cilt tipleri için ve el, yüz, saç ve tüm vücut kullanımında uygundur. Tamamı etken maddeden oluşan kremlerimiz, çok az miktarda kullanılır ve cilde masajla yedirilir. Ciltte yağlılık hissi bırakmaz ve yağlanma yapmaz.

Gramaj ve Muhafaza: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. Kantaron yağlı krem (29 ml. Cam kavanozda)

11- Bentonit Killi Diş Macunu

Bentonit kil, sahip olduğu negatif yüklü moleküller, toksin ve ağır metaller olan pozitif yüklü molekülleri yakalayıp, içine hapseder ve vücut dışına atılmasına yardımcı olur. Ağır metal ve toksinler genellikle civa, kadmiyum, kurşun ve benzeri maddeleri ifade etmektedir. Bentonit kil, bu toksinlerin çoğunun atılmasına ve çeşitli patojenlerle vücudun savaşmasına yardımcı olur. İçeriğinde kalsiyum, magnezyum, bakır, demir ve potasyum dahil, bol miktarda mineral olduğu bilinmektedir.
Tamamen yenilebilir hammaddeden ürettiğimiz diş macunumuz, içerdiği karanfil ve nane uçucu yağı sayesinde ağızda ferahlık hissi bırakırken etkin temizlik sağlar. Diş temizliğinde, beyazlatmada, tartar oluşumunu engellemede etkili olup diş eti hassasiyeti olanlar için de uygundur. Diş macunumuz hiçbir zararlı kimyasal girdinin yanı sıra, Florür de içermez.

 

Kullanımı:

Ahşap bir çubukla ya da diş fırçasıyla nohut kadar alınan diş macunu, fırça yardımıyla dişler ve dil fırçalanarak temizlenir. Bastırmadan yumuşak fırçalama yapılmalıdır. Köpürmez (içinde deterjan ve sabun bulunmaz). Tatlı bir tadı yoktur (şeker ve tatlandırıcı içermez)

Gramaj ve Muhafaza şekli: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (bentonit killi diş macunu 29 ml.) 

Fermente Mutfağım’dan aldığınız bütün ürünler kendi mutfaklarımızda, ilgili yönetmelikler kapsamında, titizlikle ve el işçiliği ile üretilmiştir.

Ürünlerimiz koruyucu, katkı maddesi, sentetik girdi, boya, parfüm, alkol, dolgu maddesi, rafine  tuz, rafine şeker ve gluten içermez.

 

21 Günlük detoksta bir gününüz nasıl olmalı?

Beyin detoksu nedir, nasıl yapılır?

Fermantasyon Nedir?

Ferda Uslu'nun "Probiyotiklerin Sistemimizdeki 3 Temel Görevi" blog yazsı için tıklayınız.

Organik Sirke gluten içermez Analiz Raporu

Organik Sirke Pestisit analizi için tıklayınız!

Organik Sirke Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

Organik Kombucha Çayı Pestisit analizi için tıklayınız!

İlikli Kemik Suyu GDO tarama, bakteri, Protein tayini ve besin değeri analizi için tıklayınız!

İlikli Kemik Suyu gluten İçermez Analiz Raporu için tıklayınız!

İlikli Kemik Suyu Pestisit analizi için tıklayınız!

İlikli Kemik Suyu Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!