Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

FM_&70-İNDİRİM_1740x200.JPG (326 KB)

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Kantaron Yağlı Krem 29 ml
450,00 TL
315,00 TL
Kazancınız: 135 TL
Güneş Kremi - Nar Çekirdeği Yağlı 30 ml
750,00 TL
562,50 TL
Kazancınız: 187.5 TL
Bentonit Killi Diş Macunu 29 ml
350,00 TL
245,00 TL
Kazancınız: 105 TL
Bentonit Killi Diş Macunu 106 ml
750,00 TL
450,00 TL
Kazancınız: 300 TL
Citronella Vücut Spreyi 50 ml
425,00 TL
255,00 TL
Kazancınız: 170 TL
Citronella Vücut Spreyi 5'li 50 ml
2.125,00 TL
1.168,75 TL
Kazancınız: 956.25 TL
Fermente Lavanta Tonik 250 ml
450,00 TL
337,50 TL
Kazancınız: 112.5 TL
Fermente Gül Tonik 250 ml
450,00 TL
337,50 TL
Kazancınız: 112.5 TL
Premium Kil Maskesi 100 ml
500,00 TL
250,00 TL
Kazancınız: 250 TL
Toplam 39 ürün bulunmaktadır.

Fermente Mutfağım Doğal ve Organik Kozmetik Ürün Çeşitleri

Doğal kozmetik ürünleri, sağlıklı bir şekilde bakım yapma olanı sağlayan ürünlerdir. Doğal kozmetik, içeriğinde sentetik madde bulunmayan ve tamamen bitkisel içerikler kullanılarak elde edilen formülleri ifade eder. Cilt, vücudun en önemli organlarından biridir. Vücudun dış yüzeyini tamamen kaplayan cildin düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Çünkü doğrudan dış faktörlere maruz kalır. Dış faktörlerin yanı sıra yaş ve hastalık gibi faktörler de cildin yıpranmasına etki eder. Elbette ki sağlıklı bir cilde sahip olmak genel sağlık durumu için de oldukça önemlidir. Ancak sağlıklı cildin mental sağlık üzerinde de yadsınamaz etkisi vardır. Sağlıklı cilt, bakımlı güzel ve daha genç görünmenin temel anahtarıdır. Ancak bu anahtara sahip olmak için cilde kimyasal içerikli ürünler yerine bitkisel içerikli ürünlerin temas etmesi önemlidir.

Doğal cilt bakım ürünleri cilde zarar vermeden cildin ihtiyacı olan bakımın yapılmasını sağlar. Doğal olmayan bakım ve kozmetik ürünlerinde raf ömrünü uzatmak ve ürünlere farklı özellikler kazandırmak için birçok kimyasal ve sentetik maddeler eklenir. Bu maddeler kısa vadede cilde bakım yapıyormuş gibi görünse de aslında uzun vadede cildin zarar görmesine yol açar. Kimyasal içerikli ürünlerin cildin yanı sıra doğal çevreye de zararları bulunur.

Bitkisel kozmetik ürünleri sağlıklı yaşamaya özen gösteren kişiler için ideal ürünlerdir. Çünkü sağlıklı yaşam sağlıklı beslenme ve spordan ibaret değildir. Sağlıklı gıdalar tüketmeye ve spor yapmaya özen göstermek ancak kimyasal içerikli ürün kullanmaya devam etmek tam olarak sağlıklı bir yaşam sunmaz. Kimyasal içerikli ürünler er ya da geç cilde zarar verir. Organik ürünlere sahip olmak için organik sertifikalı kozmetik markaları arasında bulunan Fermente Mutfağım ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Doğal Kozmetik Ürünleri Nelerdir?

Doğal kozmetik bakım ürünleri oldukça çeşitlidir. Vücudun farklı bölümlerine hitap eden birçok ürün bulunur. Ürün çeşitliliği sayesinde saç bakımı, cilt bakımı, ağız bakımı ve güneş bakımı sağlıklı bir şekilde yapılabilir.

Doğal cilt bakımı ürünleri, organik kozmetik ürünlerin büyük bir bölümünü oluşturur. Çünkü cildin birden fazla ihtiyacı vardır. Cildin temizlenmesi, nemlendirilmesi, güneşten korunması ve onarılması cilt bakımı kapsamındadır. Bütün bu adımların temiz içerikli ürünlerle gerçekleştirilmesi önemlidir. Bakım uygulamalarında ürünler doğrudan cilde temas eder. Bazı ürünler kısa süre içerisinde cilt üzerinden temizlense de bazıları uzun saatler cilt üzerinde kalır. Cilde doğrudan temas eden kozmetik ürünlerin doğal içeriklerden elde edilmiş olması cilt için hem kısa vadede hem de uzun vadede çok faydalıdır.

Saç bakımı, bakım uygulamalarında cilt bakımı kadar önemlidir. Çünkü saçlar da vücudun önemli bir parçasıdır. Saçların her zaman canlı, parlak ve güzel görünmesi kişiler için mutluluk kaynağıdır. Doğal saç bakım ürünleri saç bakımının en sağlıklı şekilde yapılmasına yardımcı olur. Saç derisinden başlayarak saçları en uç noktasına kadar beslemeye güçlendirmeye ve onarmaya yardımcı olan doğal içerikli saç bakım ürünlerinin düzenli olarak kullanılması önemlidir.

Ağız sağlığı, vücudun genel sağlık durumunu önemli ölçüde etkileyen etkenlerden biridir. Bu yüzden ağız bakımı da bakım uygulamalarında önemli bir yere sahiptir. Ağız bakımı için doğal diş macunu ve plastik içermeyen diş fırçası ile düzenli bir bakım rutini oluşturmak son derece önemlidir. Sağlıklı dişlere sahip olmanın önemi herkes tarafından bilinir. Her zaman temiz ve parlak dişlere sahip olmak kişinin rahat bir şekilde gülümsemesinde önemli rol oynar. Doğal içerikli ağız bakım ürünleri dişlerin sadece dışarıdan güzel görünmesinde değil aynı zamanda sağlıklı olmasında da etkilidir. Bu nedenle dişlerin günde 2 defa doğal içerikli diş macunu ile fırçalanması önerilir.

Güneş bakımı cildi güneşin zararlı etkilerinden korumak için mutlaka yapılması gereken bakım rutinlerinden biridir. Cildi güneşten korumamak, daha çabuk yıpranmasına, kurumasına ve uzun vadede çeşitli cilt hastalıklarına neden olur. Bütün bu olumsuzlukları engellemek için doğal güneş kremi ile cildi korumak gerekir. Gerçek anlamda tepeden tırnağa bakım yapmak için ihtiyacınız olan tüm bitkisel kozmetik bakım ürünlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Doğal ve Organik Kozmetik Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Doğal ve organik kozmetik ürünleri, hem formülleri hem de doğal çevreye olan etkileri ile kimyasal içerikli ürünlerden farklı özelliklere sahiptirler. Bitkisel içerikli ürünlerin formüllerinde doğaya ve insana zarar veren kimyasal maddeler bulunmaz. Formüllerde kullanılan bütün maddeler bitkisel kaynaklardan elde edilir. Organik kozmetik ürünlerin hammaddeleri doğal yollarla elde edilir. Üretim aşamalarının hiçbirinde kimyasal işlemler uygulanmaz. Bu sayede ürünler hem doğa hem de cilt ile uyumludur. Bakım yaparken doğal çevreyi de korumak için bitkisel kozmetik markaları tercih edilmelidir.

Doğal ve Organik Kozmetik Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Doğal ve organik kozmetik ürünler pratik kullanıma sahip ürünlerdir. Ekstra hiçbir işlem yapılmasına gerek kalmaz. Formülleri bitkisel yağlar ve doğal içeriklerden oluştuğu için ürünlerden az miktarda kullanmak yeterlidir. Her ürünün kendi özelinde bir kullanım ve uygulama biçimi vardır. Örneğin; doğal gündüz bakım kremi uygulamak için öncelikle cildin temizlenmesi gerekir. Cilt üzerinde makyaj ürünleri bulunuyorsa cildi doğal makyaj temizleyici ile temizlemek faydalı olur. Cilt temizliği tamamlandıktan sonra gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamak için bitkisel içerikli tonik ile cilt yüzeyi silinir. Tonik cilt tarafından emildikten sonra doğal gündüz bakım kremi nazik hareketlerle cilde sürülür. Bakım uygulamalarında ürünlerin belirli bir sırayla kullanılması önemlidir. Ürünlerin hangi aşamada ve ne şekilde kullanılması gerektiği ürün açıklamalarında mevcuttur.

Bakım uygulamalarında doğal ürünler ile kimyasal ürünleri aynı rutinde kullanmamaya özen göstermek gerekir. Örneğin; doğal içerikli şampuan kullanılıyorsa saç kreminin de doğal içerikli olması gerekir. Kimyasal içerikli saç kremi rutinden çıkarılır. Doğal kozmetik markaları ve bu markaların doğal ürünleri ile daha sağlıklı bakım yapabilirsiniz.

Artizan Kozmetik Nedir?

Artizan kozmetik, geleneksel yöntemlerle ve yoğun emek harcanarak üretilen kozmetik ürünlerini ifade eder. Artizan üretimde kısmen veya tamamen el işçiliği kullanılır. Yoğun emek gerektirdiği için artizan üretim dünyanın her yerinde çok önemlidir ve büyük saygı görür. Artizan üretimle ortaya çıkarılan ürünler sanat eseri niteliğindedir. Sitemizde bulunan artizan kozmetik ürünlerini değerli cildinizde bir sanat eseri gibi kullanabilirsiniz.

Doğal ve Organik Kozmetik Ürünleri Kullanırken Nelere Dikkat etmek Gerekir?

Doğal ve organik kozmetik ürünleri doğal içeriklerden elde edildiği için hassas ürünlerdir. Bu ürünleri kullanırken ürünlerin kapağını açık bırakmamaya ve ürünleri doğrudan güneşte bırakmamaya özen göstermek gerekir. Uygun koşullarda saklanan ürünler son damlasına kadar verimli bir şekilde kullanılabilir. Doğal içerikli ürünlerde birden fazla bitkisel yağ bulunabilir.

Alerjik bir cilde sahip olan kişilerin doğal içerikli ürünleri kullanmadan önce ürün içeriğine göz atması faydalı olur. Daha önce hiç denenmeyen bir ürün kullanılacaksa ürünü doğrudan cilde uygulamak yerine cildin küçük bir bölümünde test edilmesi önerilir. Doğal ürünlerin formülleri çok güçlüdür. Bu yüzden ürünleri az miktarda kullanmak yeterlidir. Bitkisel yağlardan elde edilen ürünler soğuğa maruz kaldığında katılaşabilir. Ürünü eski formuna getirebilmek için ürün açıklamasına göz atmak yeterlidir. Doğal ürünlerin form değiştirmesi normaldir, formu değişen ürünler özelliklerinden hiçbir şey kaybetmez.

Sağlıklı yaşamın önemli bir parçası olan bakım uygulamalarını güvenilir ve sağlıklı ürünlerle yapmak için sitemizde bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Fermente Mutfağım olarak sizin için hazırladığımız yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için e- bültenimize abone olabilirsiniz.