Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Fermente Mutfağım Doğal Diş Macunu ve Diş Bakımı Ürünleri

Ağız bakımı, genel sağlık durumunu etkileyen en önemli faktörler arasında bulunur. Bu yüzden düzenli olarak ağız bakımı rutinlerinin yapılması önemlidir. Ancak ağız bakımı için kullanılan ürünlerin doğal içerikli formüllere sahip olması da son derece önemlidir. Bu yüzden kimyasal içerikli diş macunu yerine doğal içerikli diş macunu çeşitlerinin tercih edilmesi gerekir.

Doğal diş macunu, SLS gibi kimyasal maddeleri ve dişlerin yapısına zarar veren kimyasal aşındırıcıları barındırmaz. Tamamen doğal hammaddeler kullanılarak elde edilir. Sitemizde bulunan bentonit killi diş macunu çeşitleri, dişlerin temizlenmesinde, daha beyaz bir görünüme kavuşturulmasında, tartar oluşumunun engellenmesinde etkilidir. Diş eti hassasiyeti bulunan kişilerin de rahat bir şekilde diş fırçalamasına olanak sağlayan Fermente Mutfağım Bentonit Killi Diş Macunu, ağızda temizlik ve ferahlık hissini sağlayan güçlü bir formüle sahiptir.

Katkısız diş macunu, mükemmel bir gülümsemenin doğal yollarla kazanılmasına yardımcı olur. Dişleri düzenli olarak fırçalamak, dişlerin her zaman temiz ve bakımlı görünmesini sağlar. Ayrıca dişlerde çürük risklerinin ve diğer ağız ve diş problemlerinin oluşmasını engeller. Sağlıklı ağız ve dişlere sahip olmak için dişlerin çocukluktan itibaren temiz içerikli diş macunu çeşitleri ile fırçalanmasına özen göstermek gerekir. Bu noktada özellikle çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak önemlidir.

Gün içerisinde tüketilen besinler ve içecekler nedeniyle ağızda ve dişlerde kalıntılar oluşur. Bu kalıntılar ağız içi bakterilerinin de etkisi ile dişlere, diş etine ve dilin yapısına zarar verir. Bentonit kil, kalıntılar ve bakteriler nedeniyle oluşan patojenlerin ve toksinlerin ağızdan atılmasına yardımcı olur. Bentonit kilin içeriğinde magnezyum, demir, kalsiyum, potasyum ve bakır gibi doğal mineraller bulunur. Bu yüzden sağlıklı bir ağza ve dişlere sahip olmak dişlerinizi bentonit diş macunu ile fırçalayabilirsiniz.

Doğal Diş Bakım Ürünleri Nelerdir?

Sitemizde bulunan doğal diş bakım ürünleri şunlardır:                   


- Bentonit Killi Diş Macunu

- Misvak Lifli Diş Fırçası

- Misvak Lifli Diş Fırçası Yedek Uç

- Diş Bakım Paketi


Ağız bakımını doğal ürünlerle gerçekleştirme imkanı sunan doğal diş bakım ürünlerimiz ile günde iki defa dişlerinizi temizleyebilirsiniz. Özellikleri bakımından ürünlerin bir arada kullanılmasını öneriyoruz. Bu yüzden herhangi birine sahip değilseniz başlangıç olarak en iyi bitkisel diş macunu içeren diş bakım paketi alabilirsiniz. 

Doğal Diş Macunu ve Diş Bakımı Ürünleri Özellikleri Nelerdir?

Sitemizde bulunan diş bakım ürünlerinin kendine özgü özellikleri bulunur. Bu yüzden ürünleri satın almadan veya kullanmadan önce ürünler hakkında kısa bilgiler edinmek faydalı olur. En iyi doğal diş macunu çeşitlerinin başında yer alan bentonit killi diş macununun özellikleri şu şekilde sıralanabilir:


- Formülünde bentonit kil, İngiliz karbonatı, bitkisel gliserin, karanfil ve nane uçucu yağı bulunur.

- Dil ve diş temizliğinde kullanılır.

- Doğal içeriklerinden dolayı köpürmez.

- Tatlı bir tada sahip değildir.

- Dişleri temizler, parlatır ve beyazlatır.

- Tartar oluşumunu engeller.

- Hayvansal içerikler barındırmaz, vegan kullanımına uygundur.

- Uygun koşullarda saklanırsa 1 yıl kullanılabilir.

- Misvak lifli diş fırçası ile kullanılması önerilir.


Bentonit killi diş macununun özel içeriğinden dolayı plastik diş fırçaları ile kullanılması önerilmez. Etkili sonuçlar alınabilmesi için kayın ağacı ve misvaktan özel tasarlanan fırçalar ile kullanılması önemlidir.

Sitemizde bulunan misvak lifli diş fırçası özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

- Antimikrobiyal özelliğe sahiptir, mikroorganizmaların gelişmesi ve yaşaması mümkün değildir. Bu yüzden son derece hijyeniktir.

- pH derecesi ağız yapısı ile uyumludur.

- Diş minesine ve diş etlerine zarar vermez.

- Diş başlığı değiştirilebilir.

- Hayvansal içeriklere sahip olmadığı için vegan kullanımına uygundur.

- Bitkisel diş macunları ile kullanılması önerilir.


Misvak lifli diş fırçası hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımına uygundur. Konforlu bir ağız bakımı imkânı sunan misvak lifli diş fırçasının lifleri kullanıma bağlı olarak dökülebilir. Bu yüzden çocukların kullandığı fırçaların başlığını sık sık kontrol etmek faydalı olur. Ayrıca fırça başlığı vidalama sistemi ile fırça sapına tutturulduğu için çok küçük yaştaki çocukların fırçayı ebeveyn kontrolünde kullanması önerilir.

Doğal Diş Macunu ve Diş Bakımı Ürünleri Nasıl ve Ne Zaman Kullanılır?

Bitkisel diş macunu kullanarak sağlıklı dişlere ve hoş bir gülümsemeye sahip olmak için dişleri günde iki defa yemeklerden sonra fırçalamak gerekir. Misvak lifli diş fırçası ve bentonit killi diş macunu ile dişleri fırçalamak için ahşap çubuk yardımı ile nohut büyüklüğünde diş macunu fırçaya sürülür ve fırçalama yapılır. Fırçalama sırasında diş fırçasına baskı uygulamaya gerek yoktur. Etkili ağız bakımı için dişlerle birlikte dilin de fırçalanması önerilir.

Doğal Diş Macunu ve Diş Bakımı Ürünleri Fiyatları

Doğal diş bakım ürünleri kimyasal içerikli ve plastik ürünlere göre farklı fiyatlandırılır. Ancak ağız bakımını sağlıklı koşullarda gerçekleştirebilmek için kimyasal içerikli diş macunu yerine doğal ve organik diş macunu çeşitleri kullanılmalıdır. Ayrıca mikroorganizma üreten plastik diş fırçaları yerine antimikrobiyal özellikli misvak lifli diş fırçasının da kullanılması son derece önemlidir.

Sağlıklı bir ağız bakımı söz konusu olduğunda ürünlerin fiyatı yerine öncelikle performansına ve özelliklerine odaklanmak faydalı olur. En iyi doğal diş macunu ve diş fırçasına sahip olmak için sitemizde bulunan doğal diş macunu ve diş bakım ürünlerini satın alabilirsiniz. Kampanyalardan ve yeniliklerden haberdar olarak, fırsatlardan faydalanmak için e-bülten kaydı oluşturabilirsiniz.