Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

YIYECEK-VE-ICECEKLER 2.JPG (217 KB)

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Organik Elma Sirkesi 5'li 500 ml
2.475,00 TL
1.856,25 TL
Kazancınız: 618.75 TL
Toplam 51 ürün bulunmaktadır.

Fermente Doğal & Organik Gıda Ürünleri

Yaşamın en önemli gerekliliklerinden olan sağlıklı beslenmenin ilk koşulu, tüketilen besinlerde, üretiminin ve içeriğinin, olabildiğince doğal ve sağlıklı olanını tercih etmektir. Bu bağlamda, tercih edilen sağlıklı gıdaların başında, özellikle organik gıda ürünleri ve fermente gıdalar gelmektedir. Bu gıdalar, saklama koşullarının elverişliliği, besleyiciliği ve lezzeti etkileyen, el yapımı gibi doğal tekniklerle üretilmektedir.

Fermente Mutfağım olarak, fermente ve organik el yapımı üretim ile pek çok ürünü temin edebileceğiniz bir alışveriş noktası olarak, bu sağlıklı beslenme planında sizlere doğal ve yerli ürünleri ile eşlik etmekteyiz.

Organik Gıda Nedir?

Organik gıda, bir ürünün tohum aşamasından, üretim aşamasındaki son noktaya kadar, hiçbir yapay yöntem kullanmadan, insana ve tabiata zarar verebilecek hiçbir içerik ve yöntem uygulanmadan, tamamen doğal yöntemlerle üretilen, artizan ürünlere ve gıdalara verilen addır.

Fermente Mutfağım’da bulabileceğiniz bu gıdalar, organik olmalarının yanında, tüm kontrol aşamalarından geçerek, yerli ve doğal üretimle sizlere sertifikalı ürünler olarak doğal ve sağlıklı ürünler kategorisinde sunulmaktadır.

Neden Organik Gıda Tüketilmeli?

Yapay yöntem uygulanmadan üretilen ürünlerin yanı sıra, genetiği değiştirilmemiş olan gıdalar da organik gıda olarak değerlendirilmektedir. Bu gıdalar sağlıklı beslenmenin gerekliliği ile mide ve bağırsak rahatsızlıkları gibi bazı sağlık problemlerinin giderilmesinde de oldukça faydalı ürünlerdir. Bu sebeple organik ürünler ve gıdalar, sağlıklı yaşam için tercih edilmesi gereken ürünlerdendir.

Organik gıdalar; doğallığı, kimyasal içerik bulundurmayışı, doğaya ve insana zarar vermeden üretiliyor olmasının yanında, sağlıklı içeriği ile tercih edilmesi gereken ürünlerdendir.

Bu sebeple organik gıdaları, güvenilir ve kaliteyi, lezzetiyle sunan en iyi kanallar aracılığıyla temin etmek gerekmektedir. Bu noktada hem organik ve fermente gıda çeşitleri hem de güvenilirliği ile Fermente Mutfağım’da yer alan ürün çeşitlerimizi inceleyebilirsiniz. Probiyotik Lahana turşusu, organik elma sirkesi, organik kombucha çayı, organik elma suyu konsantresi gibi el yapımı ve doğal içeriklerle elde edebileceğiniz pek çok organik ürünümüzü, Fermente Mutfağım ile temin edebilirsiniz.

Fermente Mutfağım Organik Gıda Ürünleri Nelerdir?

Sağlıklı gıda tüketiminin en önemli tercihlerinden olan organik gıda ürünleri, herhangi bir kimyasal kullanılmadan, genetiği üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan üretilen gıdalardır. Fermente Mutfağım ile satışa sunulan artizan ve doğal ürün seçeneklerimiz içerisinde, organik tatlandırıcılar, seylan çubuk tarçın ve seylan toz tarçın, organik toz zencefil gibi organik baharat setlerimizi, kahvaltılık çemen, lahana turşusu gibi doğal gıda ürünleri ve organik yiyecek seçeneklerimizi temin edebilirsiniz.

Bu ürünler içerisinde, Seylan organik tarçın, bilinen Çin tarçınından oldukça farklı bir ürünümüzdür. Armasıyla, lezzeti ile farklı bir tada ve etkiye sahip olan bu ürün içerisinde, kumarin maddesi bulunmaz. Çubuk halinde de tercih edilebilir olan tarçının, çayı demlenerek de içilebilir. Hem lezzet hem sağlık açısından tercih edilmesi gereken ürünler arasındadır.

El işçiliği ile üretilen organik kombucha çayı ise organik fermente gıda ürünlerimizdendir. Bu ürün B vitaminleri, enzimler, sağlığınızı düzenleyici probiyotikler ve organik asitleri içermektedir. Fermente Mutfağım doğal gıdalar içersinde yer alan bazı ürünlerimiz ve içerikleri şu şekildedir:

Organik Hurma Suyu Konsantresi

Dilerseniz çay, kahve, süt gibi içeceklerde kullanabileceğiniz organik hurma suyu konsantresi ürünümüzü şeker kullanımı gereken hemen her gıda içerisinde kullanabilirsiniz. Bu ürünümüz, tamamen doğal yöntemler ve doğal içeriklerle üretilip sizlere sunulmaktadır.

Organik Lahana Turşusu

Tamamen organik, yerli üretim beyaz lahanalarımızla oluşturulan, probiyotik açıdan zengin bu ürünümüz, sağlıklı yaşam için mutlaka edinmeniz gereken besinlerden biridir. Organik lahana turşusu ürünümüz, organik beyaz lahana, tamamen doğal Çankırı kaya tuzu ve içme suyu içermektedir. Dilerseniz öğünlerde, dilerseniz öğün arasında tüketebileceğiniz sağlıklı gıda ürünlerimizdendir.

İlikli Kemik Suyu

İçerisinde ilikli dana kemiği, organik elma sirkesi, kök zencefil, kereviz sapı, organik tane karabiber, defne yaprağı, soğan, sarımsak ve filtrelenmiş içme suyu bulunmaktadır. Ek gıda geçiş sürecinde bebeklerde de kullanıma uygun bir ürünümüzdür. Koruyucu ve katkı maddesi içermeyen ve tamamen doğal bir içeriğe sahip ilikli kemik suyu, sağlığınız açısından oldukça faydalıdır.

İçten Dışa Detoks Paketi

Bu ürünümüz, sadece yenilebilir gıdalardan değil, cilt ve saçlarınız üzerinde de kullanabileceğiniz ürünleri de içeren bir pakettir. İçerisinde, hem cilt ve saçlarda kullanma uygun hem de gıda olarak tüketilebilen organik elma sirkesi, organik lahana turşusu, Fermente Mutfağımın doğal ürünleri içerisinde sıklıkla kullanılan doğal kombucha çayı, içimlik ilikli kemik suyu, çam katranı sabunu ve kişisel bakım ürünlerimiz mevcuttur. Ürünlerimiz içerisinde yapay hiçbir gıda ya da malzeme bulunmamakla beraber tamamen doğal ve organik içeriğe sahip, probiyotik açıdan zengin ürünlerdir. İncelemek ve satın almak için tıklayın.

Probiyotik Turşu Suyu

Bu ürünümüz fermente organik ürünlerimizden biridir. Lahana içerisinde bulunan K ve C vitaminleri, demir, potasyum ve magnezyum mineralleri, fermantasyon sürecinde çok daha zengin bir içeriğe kavuşur. Zararlı bakterilerin üremesine engel olarak, yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlayan bu süreç sonucunda probiyotik turşu suyu, besin değeri oldukça zengin bir ürün hâline gelir. 

Pastörize edilmeyen ve ısıl işleme tabi tutulmayan bu ürünümüz, fermantasyon sonucu elde ettiği kazanımları yitirmez ve çok daha faydalı, doğal bir besin olma özelliğine kavuşur.

Organik Elma Sirkesi

İçerisinde tatlandırıcı gibi herhangi yapay malzeme bulunmayan bir üründür. Tamamen doğal yöntemlerle fermente edilerek üretilmiştir. Organik elma sirkesi ürünümüzü, bebeklerin ek gıdaya geçiş süreçlerinde, bir bardak suya bir çay kaşığı ölçüsü ile karıştırarak bebeklerinizin beslenmesinde kullanabilirsiniz. Ayrıca yetişkinler olarak da içme suyuna, meyve sularına da karıştırarak içebileceğiniz gibi sade olarak da tüketebilirsiniz.

Bu ürünümüz ile cildiniz için gerekli bakımı sağlayabilir, peeling etkisini hissedebilirsiniz. Mide için yatıştırıcı ve hazmı kolaylaştırıcı etkisi, saç ve cildi besleyen ve Ph dengesini sağlayıcı etkisi ile yaşamınızın pek çok alanında kullanabileceğiniz ürün seçeneklerimizden biridir.

Farklı mineraller, aminoasit ve çeşitli vitamin içeriği ile tamamen doğal, organik ham kakao, probiyotik acı biber turşusu ve daha pek çok organik ürün için siz de Fermente Mutfağımın ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Tarım ilacı ya da herhangi bir ürün kullanılmadan üretilen ve yetiştirilen tüm bu ürünler içerisinde fermente gıdalar da sağlıklı gıda paketleri içerisinde yerini almaktadır. Bu ürünlerimiz, büyük ilgi gören gıdalarımız arasındadır. Siz de ihtiyacınız olan organik besin ve ürünler için Fermente Mutfağımın ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.  

Peki, Fermante Mutfağım aracılığı ile edinebileceğiniz, farklı çeşitleri bulunan fermente gıda nedir, fermente gıdalar hangileridir, fermente gıdalar ne işe yarar inceleyelim.

Fermente Gıda Nedir?

Çeşitli mantar ve bakteri türlerinin fermantasyon tepkimesi ile üretilen doğal gıda ürünlerine, fermente gıda adı verilmektedir. Fermantasyon, maya ve bakteri gibi mikroorganizmaların, gıda bileşenlerini, diğer ürünlere ayırma yöntemidir. Bu yöntem pek çok gıda üzerinde gerçekleştirilebilir. Fermente gıdalar, doğal yollarla üretilen, sağlık açısından oldukça faydalı ve tercih edilmesi gereken ürünlerdir. Peki, fermente edilmiş gıdalar nelerdir ve fermente gıdaların faydaları nelerdir?

Fermente Gıdalar Nelerdir?

Hem daha uzun süre muhafaza edilir olma özelliği hem de sağlık açısından, oldukça önemli etkilere sahip olması sebebiyle fermente gıdalar arasında, kefir, kombucha, kimchi, peynir, lahana turşusu, sirke, yoğurt gibi gündelik yaşamda sıkça tükettiğimiz pek çok gıdayı sayabiliriz. Ayrıca havuç, brokoli, yeşil soğan, zencefil, lahana, elma, üzüm gibi daha pek çok sebzeden ve meyveden fermente gıdalar elde edilebilmektedir. Oldukça faydalı olan bu gıdalar için Fermente Mutfağım’ın, kategoride yer alan ürün seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Fermente Gıdaların Faydaları Nelerdir?

Probiyotik mikroorganizmalar, bağışıklık sistemi üzerinde oldukça etkili mikroorganizmalardır. Fermente gıdalar ise probiyotik yönden oldukça zengin besinlerdir. Dolayısıyla fermente gıdalar, içlerinde bulundurdukları probiyotik mikroorganizmalar sayesinde, bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliğe sahiplerdir. Ayrıca hastalıklarla mücadele edebilme aşamasında vücudu koruyucu ve güçlendirici etkiye sahip olmakla beraber, sindirim problemlerinde de çözümcü bir görev üstlenmektedir.

Fermente gıdalar, bozulabilir besinlerin daha uzun süre muhafaza edilebilmesi, gıdaların besin değerini arttırma, antioksidan üretimi gibi önemli nitelikleri taşıyan gıdalardır. Bu gıdalar aynı zamanda, birlikte tüketildikleri gıdalar içinde yer alan besinlerin emilimini de kolaylaştırıcı işleve sahiptir. Bu gibi sebeplerle organik fermente gıdalar, özellikle son dönemlerde, sıklıkla tercih edilen doğal gıdalar arasında yer almaktadır.

Fermente Mutfağımda Yer Alan Fermente Ürün Seçenekleri Nelerdir?

Yalnızca kaya tuzu kullanılarak fermente edilen, organik fermente lahana turşusu, organik fermente elma sirkesi, doğal maya içeren siyez tarhana ve lahana turşusu suyu, kombucha anası olmak üzere fermente probiyotik gıdalar içerisinde pek çok ürünümüzü, Fermente Mutfağım aracılığı ile tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı yaşamın önemli süreçlerinden olan sağlıklı gıda tüketimi kadar, vücudumuza kullandığımız ya da tenimizin değdiği her şeyin de sağlıklı olması, organik üretimle sunulmuş olması önemlidir. Bu sebeple vücudumuzun içinde de dışında da organik üretim ile üretilmiş, yerli üretimle sizlere sunulan, uzun süreli kullanım imkanı sunan fermente üretimin etkin olduğu ürünlerimiz için, Fermente Mutfağım, sizlere zengin bir çeşitliliği sunmaktadır.

Fermente Mutfağım çatısı altında yer alan fermente gıda ürün çeşitleri bitkisel temizlik ürünleri, kastil sabunu gibi tamamen organik sabun çeşitlerimiz, doğal yağlar ve doğal kozmetik ürünlerimiz olarak sizler için tamamen doğal yöntemlerle, organik olarak üretilen ürün çeşitlerimizdir. Siz de hem gıda hem de bakım ve temizlik ürün kategorimizde yer alan ürün çeşitliliğimizi inceleyerek ihtiyacınız olan gıda ve malzemeleri Fermentemutfagim.com'dan güvenle ve sağlıkla tercih edebilirsiniz.