Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

YIYECEK-VE-ICECEKLER 2.JPG (217 KB)

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Organik ve Doğal Tatlandırıcı Çeşitleri

Tatlı gıdalar genellikle herkes tarafından çok sevilir. Fakat rafine şekerin sağlık için olumsuz etkileri göz ardı edilecek gibi değil. Olumsuz sonuçlarını düşünerek tatlı tüketimine tamamen son vermek yerine tariflerinizde doğal tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Organik ve doğal tatlandırıcılar, rafine şeker yerine kullanılan sağlıklı alternatiflerdir. Şeker kullanılması gereken bütün tariflerde şeker yerine doğal tatlandırıcı kullanarak sevdiğiniz tatlıları güvenle tüketmeye devam edebilirsiniz.

Organik ve doğal tatlandırıcıların içeriği doğal meyve şekeridir. Meyve konsantresi olarak sıvı halde bulunan tatlandırıcıların kullanımı son derece pratiktir. Etkili tatlandırma özelliğine sahip olan doğal tatlandırıcılar katkı maddesi ve şeker ilavesi içermez. Bu sayede her yaş grubu için güvenli tüketim imkânı sunarlar.

Organik ve doğal tatlandırıcılar sayesinde rafine şeker ile vedalaşmak çok kolay. Yapay madde ve bütün yapay müdahaleler olmaksızın üretilen organik ve doğal tatlandırıcı çeşitleri şunlardır:

  • Organik elma suyu konsantresi
  • Hurma suyu konsantresi


Sitemizde bulunan ve severek kullanılan organik elma suyu konsantresi, organik sertifikalı elmalardan üretilir. Glisemik indeksi düşüktür. Elma tadı ve elma kokusuna sahip olmadığı için bütün tatlı tariflerinde ve rafine şeker kullanılan her şeyde kullanılabilir. Oda sıcaklığında 1 yıl saklanabilen organik elma suyu konsantresi ile sevdiklerinize lezzetli ve sağlıklı tatlılar yapabilirsiniz.

Hurma suyu konsantresi, %100 hurmadan üretildiği için hurma ile aynı besin değerlerine sahiptir. Tatlandırma gücü oldukça etkilidir. Tüm tatlı tariflerinde şeker yerine kullanılabilen hurma suyu konsantresi, bal gibi katılaşma özelliğine sahiptir. Katılaşan hurma suyu konsantresi benmari usulü eritilerek kullanılabilir. Katkı, koruyucu madde, şeker ilavesi, aroma ve sentetik madde içermeyen organik ve doğal tatlandırıcı çeşitlerini sitemizden sepete ekleyerek satın alabilirsiniz.

Organik ve Doğal Tatlandırıcılar Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Organik ve doğal tatlandırıcı çeşitleri, şeker kullanılarak hazırlanan her tatlı tarifinde kullanılabilir. Leziz sütlü tatlılar, kek ve kurabiye gibi hamur işleri, şerbetli tatlılar ve reçellerin yapımında organik tatlandırıcı ile harikalar yaratmak mümkündür. Tariflerde doğru ölçüyü tutturmak için 1 su bardağı rafine şekere karşılık olarak 3/4 su bardağı organik ve doğal tatlandırıcı eklenebilir.

Organik ve doğal tatlandırıcılar; süt, çay ve kahve tarzındaki içecekleri tatlandırmak için de sıklıkla kullanılır. Damak tadına bağlı olarak 1 - 2 çay kaşığı eklenebilir.

Organik ve Doğal Tatlandırıcı Fiyatları

Organik ve doğal tatlandırıcı fiyatları değişiklik gösterebilir. Bunun nedeni fiyatları etkileyen faktörlerin farklı olmasıdır. Bitkisel tatlandırıcı çeşitlerinde fiyatlar, tatlandırıcının üretildiği hammaddenin özelliklerine ve tatlandırıcının gramajına göre değişir. Bu durum fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Doğal ve organik içerikli ürünler diğer ürünlere göre biraz daha pahalı olabilir. Ancak özellikle sağlığı doğrudan etkileyen gıdalar söz konusu olduğunda ürünleri fiyat yerine performans ve fayda bakımından değerlendirmek daha faydalıdır. Tariflerinize sağlıklı bir şekilde lezzet katmak için sitemizden organik ve doğal tatlandırıcı alabilir, sizin için hazırladığımız yeniliklerden haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.