sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%15 indirim

Sabah Detoks Paketi

Stok Kodu 152.50.027
195,00 TL
165,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
4.png (1 KB)
5.png (2 KB)
6.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Sabah Detoks Paketi

  Fermente Sabah Detoksu
  Her Sabah Bir Bardak Yaşam ile Detoks
  Üç muhteşem ürünü karıştırarak hazırlayacağınız sabah detoksu, sabahları vücudun kendini arındırdığı saatlerde, detoks için en iyi yardımcı olmakla kalmayıp güçlü bir koruma kalkanı olarak sizin için görev alırken, enerji vererek zindeliğinize de büyük katkı sağlayacak.

  İçimlik İlikli Kemik Suyumuz
  İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketilmesi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir. Kemik ve beyin sağlığı için, kolajen içeren kemik suyu içiniz.

  Organik Hindistan Cevizi Yağlı Zerdeçal Kürümüz
  Zerdeçalın en etkili maddesi olan curcuminin*, bağırsaklardan emilimi zor, atılması ise kolaydır. Karabiberde bulunan piperine ve hindistan cevizi yağı sayesinde emilim çok daha kolaylaşır. Isı ise işin püf noktasıdır. Her biri organik sertifikalı ve analizli olan yağ ve baharatlarımızdan oluşan, hassas ölçümlerle bir araya getirdiğimiz kürümüz, el işçiliği ile üretilmiştir.

  *Curcumin Ne İşe Yarar?
  Özellikle organik zerdeçalda bolca bulunan sarı bir pigmenttir. Antienflamatuar ve vücudun ürettiği antioksidanların miktarını arttırma özelliğine sahip bir polifenoldur.

  Analı – İçimlik – Organik - Çiğ Elma Sirkesi
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar, yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Bizim için önemleri yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri, kalın bağırsakta sentezleyerek, besinlerin emilimini de arttırır.

  Neden Sabahları Açken İçilmeli?
  Sabah saatleri vücudumuzun detoksifikasyon (kendini temizleme) özelliğinin en iyi çalıştığı zamandır. Sabah uyanınca güne ılık bir bardak suyla başlanıp Fermente sabah detoksundan bir kupa içilir. Böylece mide ve bağırsaklar güne hazırlanmış, vücut enerjisi artmış ve detoks başlamış olacaktır. Ardından acıkınca sağlıklı bir kahvaltıya geçebilirsiniz.

  Fermente Sabah Detoksu Nasıl Hazırlanır?
  • İlikli kemik suyumuzdan, 1 su bardağı kadar ılık olacak şekilde ısıtılır.
  • İçine 1 tatlı kaşığı, hindistan cevizi yağlı zerdeçal kürümüzden eklenir.
  • 2 yemek kaşığı elma sirkemizden ilave edilir ve güzelce karıştırılır.
  İşte, Fermente Sabah Detoksu hazır! Bu sayede, üç farklı şifa kaynağı, tek bardakta buluştu. Afiyet olsun.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli

  • Doğal Fermente Organik Elma sirkesi
  -500 ml. Tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  • İçimlik İlikli Kemik Suyu
  -650 ml. Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  Kapağı Açıldıktan Sonra:
  Buzdolabında muhafaza ediniz ve üç gün içinde tüketiniz.

  • Organik Hindistan Cevizi Yağlı Zerdeçal
  -160 gr. Tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

  Ürünümüzün içerik ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "Sabah Detoks Paketi" yazısına tıklayınız.

  Fermantasyon Nedir?

  Ferda Uslu'nun "Probiyotiklerin Sistemimizdeki 3 Temel Görevi" blog yazsı için tıklayınız.

  Organik Elma Sirke Gluten içermez Analiz Raporu

  Organik Elma Sirke Pestisit analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu GDO tarama, bakteri, Protein tayini ve besin değeri analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Gluten İçermez Analiz Raporu için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Pestisit analizi için tıklayınız!

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.