sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Fermente Sıvı Sabun 100 ml

Stok Kodu 152.03.111
25,00 TL
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
5.png (2 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Probiyotik - Fermente Sıvı Sabun 100 ml

  Çanta Boy Fermente Sıvı Sabununuz
  Çantanıza da girsin, sizinle her yere gelsin diye. Bildiğiniz, sevdiğiniz ve vazgeçemediğiniz temizlik, ferahlık ve cildinize sağladığı bakım ve rahatlık hissiyle.
  Fermente Mutfağım Özel Fermente Sıvı Sabunu artık 100 ml’lik küçük, sevimli şişesinde.

  Neden Fermente Sıvı Sabun?
  • Cildinizi geride toksin bırakmadan derinlemesine temizler ve arındırır.
  • İçerdiği probiyotik kombucha, ciltte doğal flora oluşumunu destekler.
  • İçindeki değerli bileşenler, cilt için besin kaynağıdır.
  • Aslında çözüm bu kadar basit ve sadedir.

  Fermente Sıvı Sabun Özellikleri
  • Cildinizi temizlerken, vücudunuzu toksinlerle kirletmez.
  • Fermantasyondan gelen canlı probiyotikler içerir.
  • Gıda bileşenlerinden yapıldığı için doğaldır.
  • Cildi derinlemesine temizler.
  • Cildi nemlendirir, kuruluğunu önler ve cilde bakım sağlar.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu besinleri ve enzimleri sağlar.
  • Cilt sorunlarını gidermeye yardımcıdır.

  Organik Kombucha (Probiyotik Çay)
  Geleneksel Fermantasyon yöntemiyle üretilir. Pastörize edilmediği için canlı probiyotik bakteriler içerir. Fermantasyon esnasında, içinde yalnızca probiyotikler değil; B-vitaminleri, Omega-3 yağ asitleri ve faydalı enzimler de oluşur. İçilmesinin yanı sıra, dıştan beslenme için de mükemmeldir. Cilt üzerinde oluşturduğu doğal flora, patojenlerle mücadele etmesi için cildin sahip olması gereken bariyerdir. Tüm bunlar, ciltte besinlerin emilimini katbekat arttırır. Uygun şekilde ve uygun bileşenlerle düzenli kullanımda; yaşlanma etkilerini yavaşlatmak, cildin nem dengesini sağlamak, ton farklılıklarını gidermek, sivilce ve akne gibi cilt sorunlarıyla mücadele etmek gibi pek çok alanda ve sorunda etkin bir rol oynamaktadır.

  Kullanım Şekli
  El, yüz ve tüm vücut kullanımına uygundur. Avuç içine küçük bir miktar sıkarak suyla köpürtünüz. Ardından bol su ile durulayınız.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  • 100 ml.
  • Direkt ısı ve ışığa maruz kalmadan, 1 yıl boyunca muhafaza edilir.

  *İçindekiler
  Organik sızma zeytinyağı, organik kombucha çayı, limon yağı, ayçiçek yağı, su, potasyum hidroksit*

  *Dip Not
  Yağların sabunlaşması için hassas ölçümlerle kullanılan potasyum hidroksit, sabunlaşma esnasında yağlarla birleşerek doğal gliserine dönüşür. Bitmiş sabunda hiçbir şekilde bulunmaz ve hiçbir kalıntı bırakmaz.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  İçindeki Yağlar

  Organik Sızma Zeytinyağı
  Cilt için faydalı olan A, D, E ve K vitaminleri barındırır. Cildi temizler. Nemlendirici özelliği sayesindeyse, yaşlanma etkilerini yavaşlatmaya ve cildin doğal nemini korumaya yardımcı olur.

  Limon Yağı
  Cilt için sıkılaştırıcı, büzücü ve detoksifiye edicidir. Cildin temizlenmesinde kullanılır. Ciltte yaşlanma etkilerini ve yağlanmayı azaltmaya ve ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olur.

  Yemeklik Ayçiçek Yağı
  Yağı söküp atma ve çok iyi köpürme özelliğinin yanı sıra cilt için sayısız faydası vardır. İçerdiği E vitamini ve yüksek miktardaki beta-karoten, cilt sağlığı ve sağlıklı görünümü için oldukça etkilidir.

  Ürünümüzün içerik ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "Fermente Sıvı Sabun" yazısına tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.