sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%15 indirim

Fermente Saç Detoks Paketi

Stok Kodu 152.50.012
205,00 TL
175,00 TL
2.png (937 b)
5.png (2 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Saç Detoks Paketi

  Kullanım Amacı
  Klasik şampuanlar, saç yüzeyini başta silikon olmak üzere pek çok sentetikle kaplar ve saç diplerinde kalıntı bırakır. Bu kaplama ve toksin kalıntılar saç derisi gözeneklerini tıkayarak, nefes almasını tamamen önler. Saçlarımız dışarıdan içeriye, içeriden de dışarıya aktarım yapan kablolar gibidir. Onların kaplanması ve diplerde gözeneklerinin kapanması büyük bir sorundur. Bu aşamadan sonra saç dökülmeleri, kopmaları, kırılmaları, kepek, ya da saç derisi problemleri baş gösterir. Saç ve saç derisindeki toksin kalıntılardan kurtulmadan saçın kendini yenileyip onarması mümkün değildir. Paketimizin içinde bulunan ürünler, saçı dipten uca arındırmak, beslemek, güçlendirmek ve onarmak için bir araya getirilmiş çok özel, el işçiliği ile üretilmiş ürünlerdir. Doğal çözümler mutlaka bir detoks gerektirir, bu saçlarınız olsa da.

  Özellikleri
  Saçı ve saç derisini dipten uca temizler, toksin ve kalıntılardan arındırır, kalıntı bırakmaz, içerisindeki faydalı bileşenler sayesinde saç için besleyicidir, saçın kimyasal kalıntılardan kurtularak, artisan sabun sürecine kolaylıkla alışmasına imkan sağlar.

  Ne kadar süre Kullanılmalı?
  Minimum 2-3 hafta kadar saç detoks paketi kullanılmalıdır. Ardından yalnızca Fermente Şampuan ve sirkeli durulama ya da istenirse Fermente Sabunlarımız ile yıkama ve sirkeli son durulama yapılabilir.

  Dikkat Edilecek Konular
  Boyalı, işlem görmüş saçlarda maalesef boyadan kurtulmadan, saç detoksu yapmak mümkün değildir. Boyalı saçlar için çam katranı sabunumuz kullanılmalı ve mutlaka son durulamada sirkeli durulama yapmalıdır.

  Kullanım Şekli
  İlk olarak Çam Katranı Sabunu ile gerektiği kadar yıkanan saçlar, Fermente Şampuanla da yıkanıp, çok iyi bir şekilde durulanır. Son durulama suyunda; “1 lt suya, 1 fincan” ölçüde Fermente Mutfağım Organik Doğal Fermente Elma Sirkemizi ekleyerek son durulama işlemi gerçekleştirilir.

  Paket İçeriği

  1- Fermente Şampuan (1 adet)
  İçindeki organik sızma zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, hint yağı gibi besleyici ve bitkisel yağlardan ve organik kombucha çayından gelen probiyotik etki sayesinde, saçı ve derisini beslerken, toksinlerden arındırarak derinlemesine temizlik sağlar. Hava alan ve beslenen saç kendini onarıp yenilemeye başlar.

  Tüm saç tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza
  250 ml

  Doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, 1 yıl kullanılır.

  2- Çam Katranı Sabunu (1 adet)
  Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılıyor. Cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntıyı gidermeye yardımcı olmaktadır. Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, kaşıntı, ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde çok etkilidir. Çam katranı sabunumuzun koyu rengi ve baskın kokusu, banyonuzda çam ormanları içinde ahşap bir ev hayaliyle doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda doğal bir dönüşüm deneyimi yaşatacak. Temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz.

  Gramaj ve Muhafaza
  El işçiliği ile üretilmiş olduğu için ağırlıkları 110 gr ile 120 gr arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra banyonuzda kuru bir yerde bıraktığınıza emin olunuz. Saç, el, yüz ve tüm vücut kullanımında uygundur.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  3-Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi (1 adet)
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Tüm bunlardan dıştan beslememizde de faydalanmak amacıyla cildimizin ve saçımızın PH dengesini korumak için saç durulamasında kullanılır.

  Dıştan Beslenme
  Cildimiz ve soluduğumuz hava yolu ile bedenimize girerek kanımıza karışan her şey bizi ya besler ya da toksin bırakarak yavaş yavaş zehirler. Fermente edilerek üretilen organik elma sirkesi ise cilde pek çok fayda sağlar.
  • Saç ve cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
  • Saçı ve cildi toksinlerden arındırır, ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
  • Ciltte Peeling etkisi yapar.
  • Cilt florasını korur ve destekler.
  • Saçı ve cildi nemlendirmek ve beslemek için sürülen doğal kremlerin daha iyi emilmesine yardımcı olur.
  • Saçın ve cildin PH dengesini ayarlayarak, kolay taranan daha ipeksi saçlar ve yumuşacık bir cilde sahip olmanıza yardım eder.
  • Son durulama suyuna eklenerek saç kremi yerine kullanılır.

  Kullanım Şekli
  - Banyoda, el işçiliği ile üretilmiş Fermente Mutfağım Artisan Sabunları’mızla saçınızı ve tüm vücudunuzu yıkayınız.
  - Son durulama suyunda; “1 lt suya, 1 fincan” şeklinde Fermente Mutfağım Organik Doğal Fermente Elma Sirkesi’ni ekleyerek son durulamanızı gerçekleştiriniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  500 ml’lik cam şişededir. Kapağı her seferinde kapalı olacak şekilde mutfak dolabı içerisinde muhafaza edilir.

  %100 Faydalı Formül
  Şampuanımızın ve sabunlarımızın içindeki her bir yağ, saçı ve cildi beslemesi, nemlendirmesi ve temizlemesi açısından özenle seçilmiş olup hepsi de antioksidan özelliklere sahip, %100 bitkisel ve faydalı yağlardır.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Ürün Özellikleri
  Kozmetik
  :
  Vegan, Kişisel Bakım Setleri
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.