sadsad x
asdasd
%12 indirim

Fermente Saç Detoks Paketi

Stok Kodu 152.50.012
142,00 TL
125,00 TL
2.png (937 b)
5.png (2 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Saç Detoks Paketi

  Kullanım Amacı
  Klasik şampuanlar, saç yüzeyini başta silikon olmak üzere pek çok sentetikle kaplar ve saç diplerinde kalıntı bırakır. Bu kaplama ve toksin kalıntılar saç derisi gözeneklerini tıkayarak, nefes almasını tamamen önler. Saçlarımız dışarıdan içeriye, içeriden de dışarıya aktarım yapan kablolar gibidir. Onların kaplanması ve diplerde gözeneklerinin kapanması büyük bir sorundur. Bu aşamadan sonra saç dökülmeleri, kopmaları, kırılmaları, kepek, ya da saç derisi problemleri baş gösterir. Saç ve saç derisindeki toksin kalıntılardan kurtulmadan saçın kendini yenileyip onarması mümkün değildir. Paketimizin içinde bulunan ürünler, saçı dipten uca arındırmak, beslemek güçlendirerek onarmak için bir araya getirilmiş çok özel el yapımı ürünlerdir. Doğal çözümler mutlaka bir detoks gerektirir, bu saçlarınız olsa da.

  Özellikleri
  Saçı ve saç derisini dipten uca temizler, toksin ve kalıntılardan arındırır, kalıntı bırakmaz, içerisindeki yenilebilir bileşenler sayesinde saç için besleyicidir, saçın kimyasal kalıntılardan kurtularak, doğal sabun sürecine kolaylıkla alışmasına imkan sağlar.

  Ne kadar süre Kullanılmalı?
  2-3 hafta kadar saç detoks paketi kullanılmalıdır. Ardından yalnızca Fermente Şampuan ve sirkeli durulama ya da istenirse Fermente Sabunlarımız ile yıkama ve sirkeli son durulama yapılabilir.

  Dikkat Edilecek Konular
  Boyalı, işlem görmüş saçlarda maalesef boyadan kurtulmadan saç detoksu yapmak mümkün değildir. Boyalı saçlar için çam katranı sabunumuz kullanılmalı ve mutlaka son durulamada sirkeli durulama yapmalıdır.

  Kullanım Şekli
  İlk olarak çam katranı sabunu ile gerektiği kadar yıkanan saçlar, Fermente Şampuanla da yıkanıp, çok iyi bir şekilde durulanır. Son durulama suyunda; “1 lt. suya 1 fincan” şeklinde Fermente Mutfağım Organik Doğal Fermente Elma Sirke’mizi ekleyerek son durulamanız gerçekleştirilir.

  Paket İçeriği

  1- Fermente Şampuan (1 adet)
  İçindeki organik sızma zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, Hint yağı gibi besleyici ve yenilebilir yağlardan ve organik Kombucha çayından gelen probiyotik etki sayesinde, saçı ve derisini beslerken, toksinlerden arındırarak derinlemesine temizlik sağlar. Hava alan ve beslenen saç kendini onarıp yenilemeye başlar. Tüm saç tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza
  250 ml. Doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan 1 yıl kullanılır.

  2- Çam Katranı Sabunu (1 adet)
  Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılıyor. Anti-inflamatuar özelliği ile, cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olmaktadır. Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde çok etkilidir. Çam katranı sabunumuzun koyu rengi ve baskın kokusu, banyonuzda çam ormanları içinde ahşap bir ev hayaliyle doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda doğal bir dönüşüm deneyimi yaşatacak. Temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz.

  Gramaj ve Muhafaza
  El yapımı olduğu için ağırlıkları 110 gr. ile 120 gr. arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra banyonuzda kuru bir yerde bıraktığınıza emin olunuz. Tüm cilt tipleri için uygundur. Saç, el, yüz ve tüm vücut kullanımında uygundur.

  3-Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi (1 adet)
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Tüm bunlardan dıştan beslememizde de faydalanmak amacıyla cildimizin ve saçımızın PH dengesini korumak için saç durulamasında kullanılır.

  Dıştan Beslenme
  Cildimiz ve soluduğumuz hava yolu ile bedenimize girerek kanımıza karışan her şey bizi ya besler ya da toksin bırakarak yavaş yavaş zehirler. Fermente edilerek üretilen organik elma sirkesi ise cilde pek çok fayda sağlar.
  • Saç ve cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
  • Saçı ve cildi toksinlerden arındırır, ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
  • Ciltte Peeling etkisi yapar.
  • Cilt florasını korur ve destekler.
  • Saçı ve cildi nemlendirmek ve beslemek için sürülen doğal kremlerin daha iyi emilmesine yardımcı olur.
  • Doğal olarak antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.
  • Saçın ve cildin PH dengesini ayarlayarak, kolay taranan daha ipeksi saçlar ve yumuşacık bir cilde sahip olmanıza yardım eder.
  • Son durulama suyuna eklenerek saç kremi yerine kullanılır.

  Kullanım Şekli
  - Banyoda, el yapımı Fermente Mutfağım Artizan Sabunları’mızla saçınızı ve tüm vücudunuzu yıkayınız.
  - Son durulama suyunda; “1 lt. suya 1 fincan” şeklinde Fermente Mutfağım Organik Doğal Fermente Elma Sirkesi’ni ekleyerek son durulamanızı gerçekleştiriniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  500 ml.’lik cam şişededir. Kapağı her seferinde kapalı olacak şekilde mutfak dolabı içerisinde muhafaza edilir.

  GMP Standartlarında üretim
  Tüm temizlik, sabunlarımız gibi kozmetik ürünlerimiz de GPM sertifikalı iyi üretim sistemleri çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak kimyagerlerimiz tarafından üretilir. Her birinin gerekli analiz ve testleri yapılmış olup Sağlık Bakanlığı denetiminde üretilmektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerimizin tamamı yenilebilir yağlar ve yenilebilir ham maddeden, elle üretilir.

  %100 Yenilebilir Formül
  Şampuanımızın ve sabunlarımızın içindeki her bir yağ, saçı ve cildi beslemesi, nemlendirmesi ve temizlemesi açısından özenle seçilmiş olup hepsi de antioksidan ve antiseptik özelliklere sahip, %100 yenilebilir yağlardır.

  İçermez!
  Alkol, parfüm, kimyasal, petrol türevleri ve mineral yağ içermez. Paraben, lanolin, koruyucular ve zararlı kimyasallar, dolgu maddesi ve gluten içermez.

   

  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.