Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Citronella yağı 10 ml

410,00 TL
307,50 TL
%25
1000 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Citronella yağı 10 ml -stamp
Citronella yağı 10 ml -stamp
Citronella yağı 10 ml -stamp
Citronella yağı 10 ml -stamp
Citronella yağı 10 ml Doğal İçerik (Organik)
Citronella yağı 10 ml Vegan Ürünler
Citronella yağı 10 ml Memnun Kullanıcılar
Citronella yağı 10 ml Yerli Üretim
Citronella yağı 10 ml

Citronella yağı 10 ml

Citronella Uçucu Yağı
Citronella Bitkisi ve Faydaları?
Buğdaygiller ailesinden olan limon otu, dünyada 'citronella' adıyla bilinmektedir. 3 metreye kadar boylanan ve çiçekleri leylak renginde açan bir ağaç türü olan bitki, limon kokulu olduğu için adını da bundan almaktadır. Hindistan'da ortaya çıktıktan sonra Asya'ya yayılan citronella bitkisi, Akdeniz ülkelerinde tedavi amaçlı kullanılmak için yetiştirilmektedir. Mide rahatsızlıklarından strese, şifa deposu bir ot olan citronella bitkisi, kokulu olması sebebiyle kozmetik sanayinde de etkili olarak kullanılmaktadır. Sivrisinek savar olarak bilinen citronella bitkisi içerisindeki etken maddeler sayesinde ağrı kesici ve antioksidan ve anti-bakteriyel etkilerine sahiptir. Citronella uçucu yağı aynı zamanda Fermente Mutfağım Citronella Vücut Spreyi ürün içeriğinde bulunmaktadır.

Citronella Uçucu Yağı Nasıl Elde Edilir?
Su buharı distilasyonu ile elde edilmiştir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
10 ml. damlalıklı cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde, ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Soğuk sıkım sabit yağlarla seyreltilerek kullanılır. Ayrıca Citronella yağı özellikle sivrisinek kovucu yapımında ve sahip olduğu mükemmel aroma nedeniyle oda spreyi ve parfümlerin yapımlarında da kullanılmaktadır.

Uçucu Yağlar Sabit Yağ ile Nasıl Seyreltilir?
50 ml. sabit yağ içerisine 10 damla Citronella uçucu yağı damlatıp, karıştırarak seyreltiniz.

Uyarı!
Haricen kullanılır. Seyreltmeden direkt cilde uygulamayınız. Bileğinizde test ediniz.

*İçindekiler
100% citronella yağı. Cymbopogon nardus (Citronella) oil

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin
Seyrelttiğiniz uçucu yağı bilek içine bir damla damlatıp, yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.

Uçucu Yağlar Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey için tıklayınız