Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Susam Yağı 50 ml

480,00 TL
360,00 TL
%25
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1-3.png (9 KB)
Layer_1-2.png (12 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Asset 4@2x2.png (6 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Susam Yağı 50 ml Doğal İçerik (Organik)
Susam Yağı 50 ml Vegan Ürünler
Susam Yağı 50 ml Memnun Kullanıcılar
Susam Yağı 50 ml Yerli Üretim
Susam Yağı 50 ml

Susam Yağı 50 ml

Soğuk Sıkım Susam Yağı
Susam ve Faydaları
Yağ oranı ve enerji değeri yüksek bir besin olan susam kalsiyum, protein, magnezyum, potasyum, mineraller, B ve E vitamini açısından da oldukça zengindir.
Vitamin, mineral, antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin bir besin olan susam tohumları, cildin elastikiyetini geliştiren kolajeni üretmek için vücut tarafından gerek duyulan önemli bir bileşen olan çinko konsantrasyonunu yüksek oranda içermektedir.
Susamın bir başka heyecan verici özelliği ise cildin yaşlanma hızını yavaşlatmasıdır. İçerdiği antioksidanlar sayesinde cildin genç kalmasında oldukça etkilidir. Ciltteki kırışıkların ve küçük gözeneklerin giderilmesini engelleyen sesamol isimli bir antioksidanın ana kaynağıdır.
Birçok doğal yağ nemlendirici etki sağlamasına rağmen bunların hiçbiri susam yağı kadar etkili olamamaktadır. Susam yağı diğerlerinden farklı olarak ciltte suyu tutma yeteneğine sahiptir.
Susam yağı serbest radikaller tarafından yapılan zararları önlemek için cilt üzerinde koruyucu bir film oluşturmaktadır.
Susam yağı linoleik asit ve palmitik asitler gibi esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Ayrıca bakır, manganez, kalsiyum ve magnezyum gibi mineralleri içermektedir. Böylece yağ kolayca cilt içine emilmekte ve cildi derinlemesine besleyerek cilt yumuşaklığını arttırmaktadır.
Susam yağı aynı zamanda, Fermente Mutfağım “Kakao ve Havuç Yağlı Bronzlaştırıcı ve Nar Çekirdeği Yağlı Güneş (Gündüz) Kremi” ürün içeriklerinde de bulunmaktadır.

Susam Yağı Nasıl Elde Edilir?
Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiş, %100 saf soğuk sıkım susam yağıdır.

Gramaj ve Muhafaza
50 ml. cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Sabit yağlarla, uçucu yağları doğru oranda birleştirerek kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca oda spreyi ve parfüm yapabilir veya buhurdanlıkta kullanabilirsiniz. Saç bakımında da kullanılabilir. Hiçbir yağ tek başına cilde sürmek için iyi değildir. En iyi olan, doğru yağların, doğru oranlarla karıştırılarak ciltte kullanılmasıdır.

Sabit Yağlara Ne Kadar Uçucu Yağ İlave Edilir?
50 ml. soğuk sıkım sabit yağ içerisine, 10 damla uçucu yağlardan damlatıp karıştırılabilir. Böylece hem uçucu yağlardan gelen faydalardan hem de aromatik kokularından da faydalanılmış olunur.

Uyarı!
Haricen kullanılır. Bileğinizde test ediniz.

*İçindekiler
%100 Saf Soğuk Sıkım Susam Yağı (Sesamum İndicum Seed Oil)

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin!
Bilek içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.