sadsad x
asdasd

Organik Kombucha Çayı 250 ml

Stok Kodu 152.01.021
85,00 TL
Layer_1.png (13 KB)
Layer_1-3.png (9 KB)
3.png (1 KB)
Layer_p12.png (6 KB)
Layer_1-5.png (9 KB)
Layer_p22.png (5 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Asset 4@2x2.png (6 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Kombucha Çayı 250 ml

  El işçiliği ile üretilmiş organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda, kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler. 
  Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar. 

  Geleneksel Fermantasyon
  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun bir ürünü olan kombucha, binlerce yıldır, canlı probiyotik içeriği  faydaları için tüketiliyor. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda  bizim aldığımız ödül, mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Organik Kombu Çayımız çiğ yani yaşayan bir çaydır. Pastörize edilmediği için rengi, berrak olmayabilir, şişenin dibinde tortusu  nadiren de olsa birikebilir.   Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Kullanım Şekli
  İlk kez kullanılıyorsa günde 1 çay bardağı ile başlanmalıdır. Miktar kademeli olarak arttırılabilir. Sürekli kullanımda üst sınır yoktur. Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak hiçbir şey eklemeden, meyve suyu ya da sodayla tüketilir. Soğuk içiniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  250 ml'lik cam şişededir. Buzdolabında muhafaza ediniz.

  Dikkat “Ana” çıkabilir!
  Kombucha anası-mantarı geleneksel fermantasyon esnasında kendiliğinden oluşur. Çiğ kombucha; şişelendikten sonra şişenin içinde bekledikçe, kapak  açılmasa da yeniden anası-mantar oluşabilir. Kombucha çayı yapımı için “Fermente Mutfağım Organik Kombucha Mantarını” ayrıca alınız.

  Glutensiz ve Vegan
  Gluten içermez. Üretim ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır. 

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, Glüten, hayvansal girdi ve hiç bir sentetik içermez.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Ürünümüzün içerik ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "Organik Kombucha Çayı" yazısına tıklayınız.

  Organik Kombucha Çayı Analiz Raporu için tıklayınız!

  Pestisit analizi için tıklayınız!

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  Menşei: Türkiye
  İşletme Kayıt No: TR-34-K-173475

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.