Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml

770,00 TL
693,00 TL
%10
1000 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml -stamp
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml -stamp
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml -stamp
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml -stamp
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml Doğal İçerik (Organik)
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml Vegan Ürünler
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml Memnun Kullanıcılar
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml Yerli Üretim
Organik Kombucha Anası (Scoby) 600 ml

Organik Kombucha Anası Nedir?

Türkiye’nin tek Organik sertifikalı kombucha çayının doğal ve tek organik sertifikalı kombucha mantarıdır. Organik kombucha çayımız, soğuk içilen probiyotik bir içecek olup üretiminde rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik sertifikalı Elma Suyu Konsantresi kullanılır. Organik Kombucha Mantarı, tamamen doğal fermantasyon yöntemiyle, kombucha çayımızın üretimi esnasında, kazan üzerinde oluşan doğal kombucha anasıdır.

Organik Kombucha Nedir (Kombu Çayı)?
El işçiliği ile üretilmiş organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda, kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan ve selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler.

Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar.

Probiyotik Nedir, Ne İşe Yarar?
Kelime anlamı “yaşam için” olan probiyotikler, fermente edilerek üretilen gıdalarda doğal olarak bulunur ve gelişirler. Zararlı bakterilere karşı, yer ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklara yerleşmesini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengeler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirir; vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak besin değerlerini yükseltirler.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
Organik kombucha çayımız ve tabi ki Organik kombucha anası çiğ yani yaşayan, canlı bir üründür.
Rengi, pastörize edilmediği için berrak olmayabilir. Şişenin dibinde nadiren de olsa tortusu birikebilir.
Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

Kullanım alanları?
Organik kombucha mantarı probiyotik, doğal fermente çay yapımında maya olarak kullanılır.
-Kombucha çayımızın yapılışı, klasik kombucha yapılış aşamaları ile aynıdır. Farkı rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi kullanıyor olmamızdır.

İkinci kullanım alanı cilt maskesidir. Probiyotik bir maske olarak ciltte canlandırıcı, arındırıcı ve cildi besleyici bir etkiye sahiptir.

-Maske olarak kullanımında, öncelikle cilt Fermente Mutfağım Artizan Sabunları’mızla yıkanır. Ardından maske, cilt üzerine yerleştirilerek 5 dk. kadar bekletilir. Suyla durulanan cilde Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem’imiz sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Haftada en az bir kez yapmak faydalıdır.

Gramaj ve Muhafaza
600 ml.'lik cam şişededir. Ağzı kapalı olarak buzdolabında 6 ay saklayabilirsiniz.

Glutensiz ve Vegan
Gluten içermez. Üretim ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, gluten, hayvansal girdi ve hiçbir sentetik içermez.

Organik Kombucha Anası Ürün Sertifikası için Tıklayınız!