sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Organik Kombucha Anası

Stok Kodu 152.01.027
150,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Kombucha Anası Nedir?

  Türkiye’nin tek Organik sertifikalı kombucha çayının doğal ve tek organik sertifikalı kombucha mantarıdır. Organik kombucha çayımız, soğuk içilen probiyotik bir içecek olup üretiminde rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik sertifikalı Elma Suyu Konsantresi kullanılır. Organik Kombucha Mantarı, tamamen doğal fermantasyon yöntemiyle, kombucha çayımızın üretimi esnasında, kazan üzerinde oluşan doğal kombucha anasıdır.

  Organik Kombucha Nedir (Kombu Çayı)?
  El yapımı organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda, kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan ve selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler.

  Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar.

  Probiyotik Nedir, Ne İşe Yarar?
  Kelime anlamı “yaşam için” olan probiyotikler, fermente edilerek üretilen gıdalarda doğal olarak bulunur ve gelişirler. Zararlı bakterilere karşı, yer ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklara yerleşmesini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengeler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirir; vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak besin değerlerini yükseltirler.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Organik kombucha çayımız ve tabi ki Organik kombucha anası çiğ yani yaşayan, canlı bir üründür.
  Rengi, pastörize edilmediği için berrak olmayabilir. Şişenin dibinde nadiren de olsa tortusu birikebilir.
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Kullanım alanları?
  Organik kombucha mantarı probiyotik, doğal fermente çay yapımında maya olarak kullanılır.
  -Kombucha çayımızın yapılışı, klasik kombucha yapılış aşamaları ile aynıdır. Farkı rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi kullanıyor olmamızdır.

  İkinci kullanım alanı cilt maskesidir. Probiyotik bir maske olarak ciltte canlandırıcı, arındırıcı ve cildi besleyici bir etkiye sahiptir.

  -Maske olarak kullanımında, öncelikle cilt Fermente Mutfağım Artizan Sabunları’mızla yıkanır. Ardından maske, cilt üzerine yerleştirilerek 5 dk. kadar bekletilir. Suyla durulanan cilde Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem’imiz sürülür ve masaj yapılarak yedirilir. Haftada en az bir kez yapmak faydalıdır.

  Gramaj ve Muhafaza
  600 ml.'lik cam şişededir. Ağzı kapalı olarak buzdolabında 6 ay saklayabilirsiniz.

  Glutensiz ve Vegan
  Gluten içermez. Üretim ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, gluten, hayvansal girdi ve hiçbir sentetik içermez.

  Organik Kombucha Anası Ürün Sertifikası için Tıklayınız!

  Ürün Özellikleri
  Gıda
  :
  Fermente Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.