sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Doğal Lavanta Suyu

Stok Kodu 152.03.107
60,00 TL
2.png (937 b)
5.png (2 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Doğal Lavanta Suyu

  Lavanta Suyu
  Su buharı distilasyonu yöntemiyle elde edilen lavanta uçucu yağının, işlem esnasında çıkarılan %100 saf lavanta suyudur. Lavanta suyu, Fermente Cilt Toniği ürünümüzün içeriğinde de bulunmaktadır.

  Özellikleri
  Lavanta Suyu; arındırıcı, temizleyici, sıkılaştırıcı, besleyici özellikleriyle ön plana çıkmıştır. Sakinleştirici, kötü koku giderici ve rahatlatıcı etkiye, cilt üzerinde de nemlendirici ve dengeleyici bir etkiye sahiptir. Karma ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur.
  •Cilt bakımı dışında saç bakımı için idealdir.

  Kullanım alanları
  • Cilt ve saç için besleyici ve nemlendiricidir.
  • Anti-Aging etkiye sahiptir.
  • Yüz ve boyun bölgesinde kullanıma uygundur.
  • Tıraş öncesi ve sonrası kullanılır.
  • Hoş kokusuyla doğal bir parfüm gibidir.
  • Güneş sonrası cildi serinletip sakinleştirir.
  • Banyo sonrası saça uygulandığında kolay taranan, canlı, parlak ve kırılmalara dayanıklı, güçlü ve sağlıklı saç telleri ve derisini destekler.
  • Böcek ve sinek sokmalarında sakinleştirici etkisi vardır.
  Fermente Cilt Toniği yaparak daha verimli bir tonik halinde cilde uygulanabilir.

  Kullanım Şekli
  Cilt için hafifçe yüze sıkılarak uygulanabilir. Cilde pamuk yardımıyla da uygulanabilir. Saçlar için, temiz ve nemli saça sıkarak, saç derisine masaj yaparak uygulanabilir. Durulama gerektirmez.

  Kullanım Önerileri
  Lavanta uçucu yağı ve istenilen sabit yağlar kullanılarak kişisel bakım ürünleri yapımında kullanılır. Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ve istenilen uçucu yağlarla cilt toniği ve saç toniği yapımında kullanılır.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, elle üretilmektedir.

  *İçindekiler
  %100 saf lavanta suyu.

  Gramaj ve Muhafaza
  100 ml'lik spreyli cam şişededir. Oda sıcaklığında ve direkt güneş ışığından uzakta saklayınız.

  Uyarılar
  Haricen kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.