Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Argan Yağı 50 ml

480,00 TL
360,00 TL
%25
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1-3.png (9 KB)
Layer_1-2.png (12 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Asset 4@2x2.png (6 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Argan Yağı 50 ml Doğal İçerik (Organik)
Argan Yağı 50 ml Vegan Ürünler
Argan Yağı 50 ml Memnun Kullanıcılar
Argan Yağı 50 ml Yerli Üretim
Argan Yağı 50 ml

Soğuk Sıkım Argan Yağı 50 ml


Argan Meyvesi ve Faydaları
Argan, Fas'ın güneybatısında yetişen fundagiller familyasına ait bir ağaçtır. Meyvelerinin çekirdeklerinden elde edilen yağ oldukça değerlidir. Argan yağı genellikle cilt ve saç bakımında kullanılan bir yağdır. Zeytinyağından daha kuru bir yapıya sahip olan argan yağı hem bu özelliği sayesinde hem de zeytinyağına oranla 3 kat daha fazla E vitamini içerdiği için saç uçlarındaki kırıkların bakımında daha çok tercih edilmektedir. Argan yağı aynı zamanda, Fermente Mutfağım “Argan Yağlı Saç Besleyici ve Onarıcı” ürün içeriğinde de bulunmaktadır.

Argan Yağı Nasıl Elde Edilir?
Soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiş, %100 saf soğuk sıkım argan yağıdır.

Gramaj ve Muhafaza
50 ml. cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Sabit yağlarla, uçucu yağları doğru oranda birleştirerek kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca oda spreyi ve parfüm yapabilir veya buhurdanlıkta kullanabilirsiniz. Saç bakımında da kullanılabilir. Hiçbir yağ tek başına cilde sürmek için iyi değildir. En iyi olan, doğru yağların, doğru oranlarla karıştırılarak ciltte kullanılmasıdır.

Sabit Yağlara Ne Kadar Uçucu Yağ İlave Edilir?
50 ml. soğuk sıkım sabit yağ içerisine, 10 damla uçucu yağlardan damlatılıp karıştırılabilir. Böylece hem uçucu yağlardan gelen faydalardan hem de aromatik kokularından faydalanılmış olunur.

Uyarı!
Haricen kullanılır. Bileğinizde test ediniz.

*İçindekiler
%100 Saf Soğuk Sıkım Argan Yağı (Argania Spinosa Kernel Oil)

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin!
Bilek içine bir damla damlatıp yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.