sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Beş Dakikada, Ekşi Mayalı Yumurta Gözlemesi

27 Nisan 2021
Beş Dakikada, Ekşi Mayalı Yumurta Gözlemesi

Beş Dakikada, Ekşi Mayalı Yumurta Gözlemesi

Malzemeler
1 yemek kaşığı Siyez Ekşi Mayası,
1 yemek kaşığı siyez unu,
2 yemek kaşığı içme suyu,
4 adet gezen tavuk yumurtası,
1 çay kaşığı Öğütülmüş Kaya Tuzu,
Organik Karabiber,
1 tutam kıyılmış maydanoz,
1-2 yemek kaşığı rendelenmiş şirden mayalı peynir,
1 yemek kaşığı Organik Hindistan cevizi yağı.

Ön Hazırlık
Ekşi maya, siyez unu ve suyu karıştırarak boza kıvamında bir ön maya hazırlayın.
Ön mayanız oda ısısında 3-4 saatte kabaracaktır. Bu ön maya buzdolabında bir hafta, on gün rahatlıkla kalabilir. Dilediğiniz her zaman çıkartarak kolay gözlemenizi yapabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla miktarda ön maya hazırlayarak birkaç kez için dolapta hazır tutabilirsiniz.

Yapılışı
Peynir ve maydanozu karıştırıp, iç harcını hazırlayın.
Çırpma kabında yumurtaları çırpın, içine yağ ve peynir hariç tüm malzemeyi ekleyin ve karıştırın. Mayalı omletin öncelikle altını, normal omlet yapar pişirin. Altı pişen omletin yarısına peynir ve maydanoz karışımını ekleyin ve omletin diğer yarısını üzerine gözleme gibi kapatın. İki tarafı da birkaç dakika pişirip ocaktan alın.
Ekşi mayalı kolay gözlemeniz servise hazır.

Tarifimize ait video için tıklayınız.

Afiyet olsun.
Ferda Uslu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.