sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Prebiyotik-Ekşi Lahana Yemeği

26 Nisan 2021
Prebiyotik-Ekşi Lahana Yemeği

Prebiyotik-Ekşi Lahana Yemeği

Malzemeler
Organik-Probiyotik Lahana Turşusu-Lakto Fermente 1000 ML,
İçimlik İlikli Kemik Suyu 660 ML,
Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı 1 yemek kaşığı,
Organik Toz Zerdeçal 1 çay kaşığı,
Organik Tane Karabiber 1 çay kaşığı (öğüterek kullanın),
• 1 yemek kaşığı zeytinyağı,
• 1 tatlı kaşığı domates salçası,
• 1 tatlı kaşığı biber salçası,
• Yarım çay bardağı organik pirinç.

Yapılışı
Turşumuzun suyunu iyice süzüp bir kenara ayırıyoruz. Yemeğimizde suyu bize lazım olmadığı için bu değerli probiyotik turşu suyunu asla ziyan etmiyor, probiyotik yoğurt turşu mayalıyor ya da direk afiyetle içiyoruz.
Süzdüğümüz probiyotik turşumuzu 1-2 saat içme suyunda bekleterek fazla tuzunu atmasını sağlıyoruz.

Turşumuz ve salçamızda tuz olduğu için bu yemek ilave tuz istemiyor. Tadına baktıktan sonra gerek duyarsanız üzerine ekleyebilirsiniz.
Tencereye yağları alıp, küp küp doğranmış soğan ve salçaları da ekleyip, birkaç kere çeviriyoruz. Suyunu süzdüğümüz turşularımızı tencereye ilave ediyor ve ardından kemik suyu ve pirinci de ekleyip, pişmeye bırakıyoruz. Pişmeye yakın zerdeçal ve karabiberi de ilave edip karıştırıyoruz.
Pirincimiz ve lahanamız piştiğinde altını kapatarak dinlenmeye alabiliriz.
Kesinlikle tadınca vazgeçemeyeceğiniz bir lezzet.
Prebiyotik ekşi lahana yemeğimiz servise hazır.

Tarifimize ait videolu anlatım için tıklayınız.

Afiyet olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.