sadsad x
asdasd

İçimlik İlikli Kemik Suyu 660 ml

Stok Kodu 152.02.001
80,00 TL
2.png (937 b)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • İçimlik İlikli Kemik Suyu (660 ml.)


  İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir.

  Geleneksel Yöntemlerle Üretim
  Ürettiğimiz her ürün gibi ilikli kemik suyumuz da geleneksel yöntemlerle, tüm üretim aşamalarında son derece titiz bir çalışmayla elle üretilir ve şişelenir.

  Sterilizasyon Yöntemiyle Doğal Koruma
  Tüm mikroorganizmalardan arındırılma işlemine sterilizasyon denir. Ürün şişelendikten sonra yüksek basınç altında ve yüksek sıcaklıkta belli bir süre bekletilerek, içerisindeki canlı mikroorganizmaların ölmesi sağlanır. Böylece koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan raf ömrü kazanır ve kapağı açılmadığı sürece korunur.

  Buzdolabında Jelleşir
  Buzdolabında jelleşir. Jelleşen kemik suyu, oda ısısında tekrar eriyerek sıvı forma döner. Bu dönüşüm besin ya da kolajen kaybına neden olmaz. Eriyen kemik suyunu jelleştirmeye gerek yoktur aynı zamanda bunun için tekrar kaynatmak gerekir.

  *İçindekiler
  İlikli dana kemiği, kök zencefil, kereviz sapı, tane karabiber, organik elma sirkesi, defne yaprağı, soğan, sarımsak, kendi filtrelediğimiz içme suyu.

  Bebeklerde Tüketim
  Ek gıdaya geçişten itibaren bebeklerin çorbasına ilave edilir.

  Kullanım Şekli
  -İçten Beslenme:
  • Ilıtılmış bir su bardağı kemik suyunun içine, Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ilave edilerek içilir.
  • Çorba ve yemeklere lezzet vermesi için ilave edilir.
  -Dıştan Beslenme:
  • İlikli Kemik Suyumuz doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır.

  Cilt için kullanım: Yeterli miktarda sürüp, kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan cilt, Çam Katranı Sabunumuz ile yıkanır. Ardından cilde Fermente Cilt Toniğimiz uygulanır ve akşam kullanımında Kantaron Yağlı Kremimiz, gündüz ise Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Bakım Kremimiz sürülerek masaj yapılır. Etkili sonuç için haftada en az bir kez uygulamak gerekir.

  Saç için kullanım: Yeterli miktarda sürüp, kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan saç, Çam Katranı Sabunumuzla yıkanır ve sabun saçtan arınana dek durulanır. Son olarak, Organik Fermente Elma Sirkemizin ilave edildiği su saça dökülür, başkaca durulama yapmadan işlem sonlandırılır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  660 ml. cam kavanozda.
  Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  • Kapağı Açıldıktan Sonra: Buzdolabında muhafaza ediniz. Üç gün içinde tüketiniz. *Tüketiminizden fazla olan kemik suyunu küçük kağıt bardaklara alarak dondurucuda istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  GDO tarama, bakteri, Protein tayini ve besin değeri analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu gluten İçermez Analiz Raporu için tıklayınız!

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Pestisit analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Salmonella Analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Besin Değeri Analizi için tıklayınız.


  Fermente Mutfağım ürünleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığının TR-34-K-141239 işletme kayıt numarası ile üretilir ve paketlenir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.