sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Probiyotik Fermente Ev Sucuğu

27 Nisan 2021
Probiyotik Fermente Ev Sucuğu

Probiyotik Fermente Ev Sucuğu

Malzemeler
2 kilo dana koyun karışık kıyma,
300 gr koyun iç yağı,
300 gr soyulmuş sarımsak,
2 tatlı kaşığı Öğütülmüş Kaya tuzu,
Yarım su bardağı Probiyotik turşu suyu,
Yarım çay bardağı Organik fermente elma sirkesi
1 yemek kaşığı çemen otu,
1 yemek kaşığı kimyon,
1.5 yemek kaşığı taze çekilmiş organik karabiber,
8 yemek kaşığı kırmızı toz biber,
2 yemek kaşığı pul biber,(acı sevenler için)
1 yemek kaşığı Organik toz zerdeçal,
3 metre kuru sucukluk bağırsak (aktardan alınabilir)

Yapılışı
İlk olarak sarımsağı rondoda bir kahve fincanı su ile çekin. Bütün malzemeyi derin bir kaba alıp birbiriyle özdeşleşene kadar yoğurun. Yoğurma işlemi bitince, bu aşamada hazır olan sucuk içinden pişirip tadım yapabilirsiniz. Bağırsakları organik fermente elma sirkesi eklediğiniz ılık suda yarım saat bekletin. Sonra da kıyma makinesini takıp, sucuk aparatı yardımıyla sucuğu doldurdum. Kıyma makineniz yoksa bu işlemi bir huni yardımıyla elle de yapabilirsiniz. Dolan sucukları bir kangal boyutunda ayarlayıp, iyice sıkıştırıp, iğneyle birkaç yerinden delerek bağlayın ve balkonda gölge bir yere çamaşır asar gibi asıp bağlayın. Çok kuru olmayacak şekilde kurutun. Kuruyup fermente olan sucukları buz dolabında aylarca muhafaza edebilirsiniz. Siz de benim gibi Geleneksel sucuklarla büyüdüyseniz, bu tatla çocukluk yıllarınıza dönmeye hazır olun.

Afiyet olsun.
Ferda Uslu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.