sadsad x
asdasd

Pancar Kvass 500 ml

Stok Kodu 152.02.044
175,00 TL
Layer_1-3.png (9 KB)
Layer_p12.png (6 KB)
Layer_1-5.png (9 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Asset 4@2x2.png (6 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Probiyotik Pancar Kvass

  Şalgam, kırmızı pancar, mor havuç üçlüsünün muhteşem birlikteliğinden meydana gelen, zengin probiyotik bakteriler ve beraberinde gelen geleneksel lezzet. Probiyotikler bakımından zengin, dört mevsim zevkle içebileceğimiz, her sofrada baş köşede yerini bulacak, şifalı, lezzetli, soğuk içilen, tuzlu bir içecek. Şalgam suyunu biraz zenginleştirdik, sonra pastörize etmedik, fermantasyon durdurucular eklemedik. Fermente Mutfağımız’da kendimiz için ürettik, siz de tadın istedik.

  Geleneksel Fermantasyon
  Probiyotik Pancar Kvass, binlerce yıldır gıdaları muhafaza etmek ve besin değerlerini arttırmak için kullanılmış olan geleneksel fermantasyon yöntemiyle üretildi. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; gurme bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginlik.

  Lakto Fermantasyon Nedir?
  Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin (kötü adamlar) asla tahammül edemediği için üreyemediği, ancak sağlıklı bakterilerin (iyi adamlar) üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Lakto-fermantasyon, kötü adamları ilk aşamada siler ve saf dışı bırakır. Sonra, iyi adamların ikinci aşamada çalışmasına, gelişmesine ve üreyerek çoğalmasına izin verir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Ham, yaşayan-canlı bir pancar kvasstır. Pastörize edilmediği ve ısıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Mevsiminde Hasat
  Yalnızca mevsiminde hasat edilen sebzelerle üretilmiştir.

  İçindekiler
  İçme suyu, mor havuç, kırmızı pancar, şalgam, Çankırı Kaya Tuzu, Organik Probiyotik Lahana Turşusu Suyu.

  Tuz Oranı
  Tuz oranı geleneksel damak tadına uygundur. Tuzlu geldiği taktirde su ile seyreltilerek içilmelidir.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  500 ml cam şişededir.
  • Kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
  • Kavanoz içinde her seferinde mutlaka temiz, çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
  • Kavanoz içine asla tahta kaşık ve tahta materyal daldırmayınız!
  • Buzdolabında muhafaza ediniz.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, baharat, glüten içermez.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi Üretim Sistemleri” çerçevesinde, ilgili bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Probiyotik Nedir?
  Kelime anlamı “yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer olarak ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklarda yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengelerler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.