sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Organik Elma Sirkesi Anası

Stok Kodu 152.01.026
130,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Elma Sirkesi Anası

  Sirke Anası Nedir?

  Sirke anası, fermantasyon esnasında gelişen faydalı baskın bakteri kolonilerinin selülozdan oluşturduğu evlerdir. Fermantasyon sürecinin başlangıcında sirke kazanının yüzeyinde tül gibi kendiliğinden oluşan “sirke anası”, fermantasyon sürecinin sonunda gelişip kalınlaşır ve olgunlaşma evresini tamamladığında fermantasyon tankının dibine iner.

  Organik Sertifikalı*
  Türkiye’de ilk ve tek organik sertifikalı elma sirkesi anasıdır.

  Geleneksel Fermantasyon
  Organik elma, içme suyu ve önceki sirkemizden elde ettiğimiz çok değerli “organik sirke anası” ile fermantasyon başlamıştır…

  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun ürünü olan sirke, atalarımız tarafından binlerce yıl, her şeyin çaresi olarak kullanıldı. Aylar süren bu uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; içimlik, yumuşak mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir. Organik sirke anası da bu muhteşem sirkenin fermantasyonu esnasında kazanın en üstünde oluşur.

  Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya; organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar, yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Onların bizim için olan önemi ise yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek besinlerin emilimini de arttırır.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Organik sirke anası çiğ yani yaşayan bir sirke anasıdır.
  Sirkesinin rengi pastörize edilmediği için cam gibi berrak değil, bulanıktır.
  Şişenin dibinde sirkesinin tortusu birikebilir.
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Kullanım alanları
  Organik Sirke yapımında maya olarak;
  Elma sirkesi, yapımı esnasında şişeye maya olarak sirkesiyle birlikte eklenir. 1 kavanoz Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, 5-8 litreye kadar cam kavanozda yapılan sirke için yeterlidir.

  Dıştan Kullanımda;
  Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, içerdiği yüksek besin değeri ve yaşayan yapısı nedeniyle cilt için maske olarak da kullanılmaktadır.

  1. Öncelikle sorunlu bölge, Fermente Mutfağım Artizan Sabunu’yla yıkanıp temizlenir. Temiz cildin üzerine konulan sirke anası burada 5 dk. kadar bekletilir, bu süre kontrollü olarak yarım saate çıkarılabilir.
  2. Suyla durulandıktan sonra kurutulan bölgeye nemlendirici ve besleyici etkili Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem sürülür, cilde masaj yaparak yedirilir.

  Her bir sirke anası birkaç kullanım için uygundur. İstenirse temiz bir makas yardımıyla kesilerek, istenilen boyuta getirilebilir. Maske olarak kullanılan ana, ayrı bir kapalı kavanozda kendi sirkesinin içinde muhafaza edilerek birkaç kullanım sonrası deforme olunca atılır ve yenisi ile kullanıma devam edilir.

  Gramaj ve Muhafaza
  600 ml.’lik cam kavanozda, kendi organik elma sirkesi içinde gönderilir. Kendi sirkesinin ve kavanozunun içinde serin ve karanlık bir yerde yıllarca bozulmadan kalır. Buzdolabında saklamaya gerek yoktur.

  Organik Sertifika için tıklayınız.

  >Organik Sirke Gluten içermez Analiz Raporu
  Pestisit analizi için tıklayınız!
  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!


  MÜTEŞEBBIS NO: TR-OT-38-MG2-0038/34
  IŞLETME KAYIT NO: TR-34-K-173475
  18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı resmi gazetede yayınlanan organik tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmelik kapsamında Magenta (tr-ot-38) tarafından sertifikalandırılmıştır.

  Ürün Özellikleri
  Gıda
  :
  Fermente Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.