sadsad x
asdasd

Organik Elma Sirkesi Anası

Stok Kodu 152.02.004
50,00 TL
1.png (2 KB)
3.png (1 KB)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Elma Sirkesi Anası

  Sirke Anası nedir?
  Sirke anası, fermantasyon esnasında gelişen faydalı baskın bakteri kolonilerinin oluşturduğu selülozdan evlerdir. Fermantasyon sürecinde sirke kazanının yüzeyinde başlangıçta tül gibi kendiliğinden oluşan “sirke anası”, fermantasyon sürecinin sonunda gelişip kalınlaşır ve olgunlaşma evresini tamamladığında fermantasyon tankının dibine iner. 

  Geleneksel Fermantasyon
  Organik elma, içme suyu ve önceki sirkemizden elde ettiğimiz çok değerli “organik sirke anası” ile fermantasyon başlamıştır
  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun ürünü olan sirke, atalarımız tarafından, binlerce yıl her şeyin çaresi olarak kullanıldı. Aylar süren bu uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; içimlik, yumuşak mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

  Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Bizim için olan önemleri yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek besinlerin emilimini de arttırır. 

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Organik sirke anası çiğ yani yaşayan bir sirke anasıdır.  
  Pastörize edilmediği için sirkesinin rengi, cam gibi berrak değil, bulanıktır.  
  Şişenin dibinde sirkesinin tortusu birikebilir.  
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Kullanım alanları

  Organik Sirke yapımında maya olarak;
  Elma sirkesi yapılışında şişeye maya olarak sirkesiyle birlikte eklenir. 1 kavanoz Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, 5-8 litreye kadar cam kavanozda yapılan sirke için yeterlidir. Ayrıntılı sirke tarifimize, Ferda Uslu’nun “Doğal fermente sirke yapılışı” blog yazısından ulaşabilirsiniz.

  Dıştan Kullanımda;
  Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, içerdiği yüksek besin değeri ve yaşayan yapısı nedeniyle cilt için maske olarak da kullanılmaktadır.

  1. Öncelikle sorunlu bölge, Fermente Mutfağım Artizan Sabunuyla yıkanıp temizlenir, temiz cildin üzerine konulan sirke anası 5 dk kadar orada bekletilir, bu süre kontrollü olarak yarım saate çıkartılabilir. 
  2. Suyla durulanan ve kurutulan bölgeye nemlendirici ve besleyici etkili Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem sürülür, masaj yaparak cilde yedirilir. 

  Her bir sirke anası birkaç kullanım için uygundur. İstenirse temiz bir makas yardımıyla kesilerek, istenilen boyuta da getirilebilir. Maske olarak kullanılan ana, ayrı bir kapalı kavanozda kendi sirkesinin içerisinde muhafaza edilerek bir kaç kullanım sonrası deforme olunca atılır ve yenisi ile kullanıma devam edilir.

  Gramaj ve Muhafaza
  600 ml‘lik cam kavanozda, kendi organik sirkesi içerisinde gönderilir. Kendi sirkesinin ve kavanozunun içerisinde serin karanlık bir yerde yıllarca bozulmadan kalır. Buzdolabında saklamaya gerek yoktur.

  Fermantasyon Nedir?

  Organik Sirke Gluten içermez Analiz Raporu

  Pestisit analizi için tıklayınız!

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  MÜTEŞEBBIS NO: TR-OT-38-MG2-0038/34
  IŞLETME KAYIT NO: TR-34-K-173475
  18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı resmi gazetede yayınlanan organik tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmelik kapsamında Magenta (tr-ot-38) tarafından sertifikalandırılmıştır.

  Ürün Özellikleri
  Gıda
  :
  Fermente Ürünler
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.