Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml

850,00 TL
637,50 TL
%25
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1.png (13 KB)
Layer_1-3.png (9 KB)
Layer_p12.png (6 KB)
Layer_1-5.png (9 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Asset 4@2x2.png (6 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml Doğal İçerik (Organik)
Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml Vegan Ürünler
Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml Memnun Kullanıcılar
Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml Yerli Üretim
Organik Elma Sirkesi Anası 660 ml

Organik Elma Sirkesi Anası

Sirke Anası Nedir?

Sirke anası, fermantasyon esnasında gelişen faydalı baskın bakteri kolonilerinin selülozdan oluşturduğu evlerdir. Fermantasyon sürecinin başlangıcında sirke kazanının yüzeyinde tül gibi kendiliğinden oluşan “sirke anası”, fermantasyon sürecinin sonunda gelişip kalınlaşır ve olgunlaşma evresini tamamladığında fermantasyon tankının dibine iner.

Organik Sertifikalı*
Türkiye’de ilk ve tek organik sertifikalı elma sirkesi anasıdır.

Geleneksel Fermantasyon
Organik elma, içme suyu ve önceki sirkemizden elde ettiğimiz çok değerli “organik sirke anası” ile fermantasyon başlamıştır…

İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun ürünü olan sirke, atalarımız tarafından binlerce yıl, her şeyin çaresi olarak kullanıldı. Aylar süren bu uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; içimlik, yumuşak mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir. Organik sirke anası da bu muhteşem sirkenin fermantasyonu esnasında kazanın en üstünde oluşur.

Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi
Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya; organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar, yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Onların bizim için olan önemi ise yalnızca bunlarla da sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek besinlerin emilimini de arttırır.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
Organik sirke anası çiğ yani yaşayan bir sirke anasıdır.
Sirkesinin rengi pastörize edilmediği için cam gibi berrak değil, bulanıktır.
Şişenin dibinde sirkesinin tortusu birikebilir.
Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

Kullanım alanları
Organik Sirke yapımında maya olarak;
Elma sirkesi, yapımı esnasında şişeye maya olarak sirkesiyle birlikte eklenir. 1 kavanoz Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, 5-8 litreye kadar cam kavanozda yapılan sirke için yeterlidir.

Dıştan Kullanımda;
Fermente Mutfağım Organik Sirke Anası, içerdiği yüksek besin değeri ve yaşayan yapısı nedeniyle cilt için maske olarak da kullanılmaktadır.

1. Öncelikle sorunlu bölge, Fermente Mutfağım Artizan Sabunu’yla yıkanıp temizlenir. Temiz cildin üzerine konulan sirke anası burada 5 dk. kadar bekletilir, bu süre kontrollü olarak yarım saate çıkarılabilir.
2. Suyla durulandıktan sonra kurutulan bölgeye nemlendirici ve besleyici etkili Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem sürülür, cilde masaj yaparak yedirilir.

Her bir sirke anası birkaç kullanım için uygundur. İstenirse temiz bir makas yardımıyla kesilerek, istenilen boyuta getirilebilir. Maske olarak kullanılan ana, ayrı bir kapalı kavanozda kendi sirkesinin içinde muhafaza edilerek birkaç kullanım sonrası deforme olunca atılır ve yenisi ile kullanıma devam edilir.

Gramaj ve Muhafaza
660 ml.’lik cam kavanozda, kendi organik elma sirkesi içinde gönderilir. Kendi sirkesinin ve kavanozunun içinde serin ve karanlık bir yerde yıllarca bozulmadan kalır. Buzdolabında saklamaya gerek yoktur.GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

MÜTEŞEBBIS NO: TR-OT-38-MG2-0038/34
IŞLETME KAYIT NO: TR-34-K-173475
18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı resmi gazetede yayınlanan organik tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmelik kapsamında Magenta (tr-ot-38) tarafından sertifikalandırılmıştır.