sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

İçimlik İlikli Kemik Suyu 210 ml

Stok Kodu 152.02.002
25,00 TL
2.png (937 b)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • İçimlik İlikli Kemik Suyu (210 ml)

  İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir.

  Geleneksel Yöntemlerle Üretim
  Ürettiğimiz her ürün gibi ilikli kemik suyumuz da geleneksel yöntemlerle, tüm üretim aşamalarında son derece titiz bir çalışmayla elle üretilir ve şişelenir.

  Sterilizasyon Yöntemiyle Doğal Koruma
  Tüm mikroorganizmalardan arındırılma işlemine sterilizasyon denir. Ürün şişelendikten sonra yüksek basınç altında ve yüksek sıcaklıkta belli bir süre bekletilerek, içerisindeki canlı mikroorganizmaların ölmesi sağlanır. Böylece koruyucu ve katkı maddesi kullanılmadan raf ömrü kazanır ve kapağı açılmadığı sürece korunur.

  Buzdolabında Jelleşir
  Buzdolabında jelleşir. Jelleşen kemik suyu, oda ısısında tekrar eriyerek sıvı forma döner. Bu dönüşüm besin ya da kolajen kaybına neden olmaz. Eriyen kemik suyunu jelleştirmeye gerek yoktur aynı zamanda bunun için tekrar kaynatmak gerekir.

  *İçindekiler
  İlikli dana kemiği, kök zencefil, kereviz sapı, tane karabiber, organik elma sirkesi, defne yaprağı, soğan, sarımsak, kendi filtrelediğimiz içme suyu.

  Bebeklerde Tüketim
  Ek gıdaya geçişten itibaren bebeklerin çorbasına ilave edilir.

  Kullanım Şekli
  -İçten Beslenme:
  • Ilıtılmış bir su bardağı kemik suyunun içine, Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ilave edilerek içilir.
  • Çorba ve yemeklere lezzet vermesi için ilave edilir.
  -Dıştan Beslenme:
  • İlikli kemik suyumuz doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır.

  Cilt için kullanım: Yeterli miktarda sürüp kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan cilt, çam katranı sabunumuz ile yıkanır. Ardından cilde Fermente Cilt Toniğimiz uygulanır ve akşam kullanımında kantaron yağlı kremimiz, gündüz ise Fermente Mutfağım Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Bakım Kremi’miz sürülerek masaj yapılır. Etkili sonuç için haftada en az bir kez uygulamak gerekir.

  Saç için kullanım: Yeterli miktarda sürüp kuruyana kadar bekletilir. Su ile durulanan saç, çam katranı sabunumuzla yıkanır ve sabun saçtan arınana dek durulanır. Son olarak, Organik Fermente Elma Sirkemizin ilave edildiği su saça dökülür, başkaca durulama yapmadan işlem sonlandırılır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  210 ml. cam kavanozda.
  Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  • Kapağı Açıldıktan Sonra: Buzdolabında muhafaza ediniz. Üç gün içinde tüketiniz. *Tüketiminizden fazla olan kemik suyunu küçük kağıt bardaklara alarak dondurucuda istediğiniz kadar muhafaza edebilirsiniz.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

  GDO tarama, bakteri, protein tayini ve besin değeri analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu gluten İçermez Analiz Raporu için tıklayınız!

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Pestisit analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Salmonella Analizi için tıklayınız!

  İlikli Kemik Suyu Besin Değeri Analizi için tıklayınız.


  Fermente Mutfağım ürünleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlığının TR-34-K-141239 işletme kayıt numarası ile üretilir ve paketlenir.


  Ürün Özellikleri
  Gıda
  :
  Kemik Suyu
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.