Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml

510,00 TL
382,50 TL
%25
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1-3.png (9 KB)
Layer_1-2.png (12 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml Doğal İçerik (Organik)
Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml Vegan Ürünler
Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml Memnun Kullanıcılar
Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml Yerli Üretim
Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml

Adaçayı Uçucu Yağı 10 ml

Adaçayı Bitkisi ve Faydaları?

Akdeniz kökenli bir bitki olan adaçayı günümüzde Orta Avrupa, Arnavutluk ve Amerika'da yetişmektedir. Odunsu sapları, grimsi yaprakları ve morumsu çiçekleriyle yaprak dökmeyen bir çalıdır. Adaçayı bitkisinin ince dişli ve keskin yapıdaki oval yaprakları acı tadıyla bilinir. Ortalama boyu 30-60 cm arasında değişir ve yaz başında çiçeklenmeye başlar. Kümeler halinde büyüyen adaçayı çiçeği menekşeyi andıran mavi ve morumsu renginden dolayı süs bitkisi olarak da kullanılır. Adaçayının bitki özleri ve aromatik yaprakları mutfakta ve alternatif tıpta yaygındır. Yaprakları taze veya kurutulmuş olarak yemeklere tat vermek için kullanıldığı gibi çay olarak da tüketilir. Bitkiden elde edilen uçucu yağ ve sıvılar ise tıbbi amaçlarla kullanılır. Adaçayı bitkisi antimikrobiyal, antioksidan ve antiviral etkili fenolik bileşenlere sahiptir. Aromaterapi yağları listesinde popüler olan adaçayı yağı, kullanıldığında mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlar. Kaygı ve korkunun önüne geçilmesinde yardımcı olabilir.

Adaçayı Yağı Nasıl Elde Edilir?
Su buharı distilasyonu ile elde edilmiştir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
10 ml. damlalıklı cam şişededir. Her kullanımda kapağını sıkıca kapatınız. Serin ve kuru bir yerde, ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, üretim tarihinden itibaren 2 yıl muhafaza edilir.

Kullanım Önerisi
Soğuk sıkım sabit yağlarla seyreltilerek kullanılır.

Uçucu Yağlar Sabit Yağ ile Nasıl Seyreltilir?
50 ml. sabit yağ içerisine 10 damla Adaçayı yağı damlatıp karıştırarak seyreltiniz.

Uyarı!
Haricen kullanılır. Seyreltmeden direkt cilde uygulamayınız. Bileğinizde test ediniz.

*İçindekiler
%100 Adaçayı uçucu yağı.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

*Bileğinizde Test Edin
Seyrelttiğiniz uçucu yağı bilek içine bir damla damlatıp, yarım saat bekleterek alerji testi yapınız. Doğal olarak bitkiden gelen alerjik etkenler olabilir.