sadsad x
asdasd
%20 indirim

Probiyotik Turşu Suyu 5'li 250 ml

Stok Kodu 152.51.010
475,00 TL
380,00 TL
Layer_1.png (13 KB)
Layer_p12.png (6 KB)
Layer_1-5.png (9 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Layer_1-7.png (3 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Probiyotik Turşu Suyu (5 Adet)

  Organik-Probiyotik Lahana Turşusu Suyu-Lakto Fermente
  Beyaz lahana, yüksek oranda folat, C ve K vitaminleri ve ayrıca demir, potasyum, magnezyum mineralleri içerir. Fermantasyon süreci lahanaya; organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, lahananın içinde bulunan tüm vitaminleri sentezleyerek çoğaltır ve böylece gıdanın besin değerlerini ve emilimini kat kat arttırır. Fermantasyon yöntemiyle elde edilen gıdalar yaşayan gıdalardır ve vücut için çok değerli besin kaynaklarıdır. Bizim için önemi, yalnızca kendi içerdikleri besin değerleri ve sindirim sistemine olan katkıları ile sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek, onların içerdiği besinlerin emilimini de arttırırlar.

  Geleneksel Fermantasyon
  Probiyotik turşumuz ve ondan gelen bu değerli su, binlerce yıldır gıdaları muhafaza etmek ve besin değerlerini arttırmak için kullanılmış olan geleneksel fermantasyon yöntemiyle üretilir. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; gurme bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginliktir.

  Probiyotik Turşu Suyu Nedir?
  Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin (kötü adamlar) asla tahammül edemediği için üreyemediği ancak sağlıklı bakterilerin (iyi adamlar) üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Lakto-fermantasyon, kötü adamları ilk aşamada siler ve saf dışı bırakır. Sonra, iyi adamların ikinci aşamada çalışmasına, gelişmesine ve üreyerek çoğalmasına izin verir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Probiyotik turşu suyumuz ham, yaşayan-canlıdır. Pastörize edilmediği ve ısıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  650 Milyon Canlı Probiyotik İçerir. (100 Gr.'da)
  İçindeki Probiyotik bakteri suşları ve sayıları;
  • Streptococcus Thermophilus 250 E
  • Lactobacillus Bulgaricus 110 E
  • Lactobacillus plantarum 150 E
  • Lactococcus lactis 500 E
  • Lactococcus lactis ssp cremocis 250 E
  • Lactococcus mesentorides ssp cremocis 220 E
  • Streptococcus diacetilactis 720 E
  Probiyotik sayım analiz raporu için tıklayınız.

  Mevsiminde Hasat
  Yalnızca mevsiminde hasat edilen Organik Sertifikalı lahanalarla üretim yapılır. Bu sebeple bazen, bir sonraki mevsimin ilk organik lahana hasadı gerçekleşene kadar da kazanlarımız boş kalır. Yılın ilk ürününün stoğa eklenmesi, genellikle kasım ayı ortasını bulmaktadır.

  *İçindekiler
  Organik beyaz lahana turşusunun suyu, Çankırı Kaya tuzu, içme suyu.

  Tuz Oranı
  Tuz oranı diğer sirkeli bir turşunun tuz oranından fazla değildir. Genel damak tadına uygundur. Çocuklara tuzlu gelirse, içme suyunda bir süre bekletilerek tüketilebilir.

  Kullanım Şekli
  İsterseniz öğünlerde yemeklerle birlikte, isterseniz öğün arasında tüketilebilir. Her gün tüketilmesi tavsiye edilir.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  250 ml. cam şişede. Buzdolabında muhafaza ediniz.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sirke, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, baharat, glüten içermez.

  Probiyotik Nedir?
  Kelime anlamı “yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer olarak ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklarda yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengelerler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak, besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, Lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.

  Ürünümüzün içerik ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "Organik Ekşi Lahana Turşusu (Sauerkraut)" yazısına tıklayınız.

  Organik Probiyotik Lahana Turşusu-Lakto Fermente Analizi için tıklayınız!

  Organik Probiyotik Lahana Turşusu-Lakto Fermente Pestisit Analizi için tıklayınız!

  Organik Probiyotik Lahana Turşusu Gluten içermez Analiz Raporu için tıklayınız!

  Canlı Probiyotik Mikroorganizma Sayımı Ve Canlı Probiyotik Tür Belirlenmesi Analiz Raporu

  Organik Probiyotik Lahana Turşusu Sorbit - Benzoik Asit, Kükürt Dioksit Tayini analizleri için tıklayınız!

  Organik Probiyotik Lahana Turşusu Pestisit Analizi için tıklayınız!

  Organik Lahana Turşusu Ağır Metal Tuz Analizi için tıklayınız.

  Organik Lahana Turşusu Besin Değeri Tuz Asitlik Analizi için tıklayınız.


  FERMENTE MUTFAĞIM
  MÜTEŞEBBIS NO: TR-OT-38-MG2-0038/34
  18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı resmi gazetede yayınlanan organik tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmelik kapsamında Magenta (tr-ot-38) tarafından sertifikalandırılmıştır.
  İşletme Kayıt No: TR-34-K-173475

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.