Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu

Mevsiminde toplanmış taze salatalıklardan lakto fermantasyon yöntemiyle yaptığımız sarımsaklı turşuyla elde ettiğimiz turşu suyumuz, özel üretim olup, sınırlı sayıda stoğumuza eklenmiştir.

 ... Devamını Oku Daha Az Oku
250,00 TL
187,50 TL
%25
22.07.2024 tarihine kadar kargoda
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu Doğal İçerik
Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu Vegan Ürünler
Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu Memnun Kullanıcılar
Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu Yerli Üretim
Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu

Sarımsaklı Probiyotik Turşu Suyu

Probiyotik Salatalık Turşusu Suyu-Lakto Fermente
Mevsiminde toplanmış taze salatalıklardan lakto fermantasyon yöntemiyle yaptığımız sarımsaklı turşuyla elde ettiğimiz turşu suyumuz, özel üretim olup, sınırlı sayıda stoğumuza eklenmiştir. İçeriğindeki doğal probiyotik değerini maksimum sayıya çıkartmak için tam üç yıl soğuk alanda çelik kazanlarda beklettik.  Sarımsaklı probiyotik turşu suyumuz, sarımsağın da faydalarını en üst düzeyde arttırmaya yardımcıdır. Yüksek canlı probiyotik içeriğiyle bağırsak sağlığı için önerilir. Geleneksel fermantasyonun zenginliği ile lezzetin buluştuğu bu nadide lezzeti beğeninize sunduk.

Probiyotik Turşu Suyu Nedir?
Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin (kötü adamlar) asla tahammül edemediği için üreyemediği ancak sağlıklı bakterilerin (iyi adamlar) üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Lakto-fermantasyon, kötü adamları ilk aşamada siler ve saf dışı bırakır. Sonra, iyi adamların ikinci aşamada çalışmasına, gelişmesine ve üreyerek çoğalmasına izin verir.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
Probiyotik turşu suyumuz ham, yaşayan-canlıdır. Pastörize edilmediği ve ısıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

650 Milyon Canlı Probiyotik İçerir. (100 Gr.'da)
İçindeki Probiyotik bakteri suşları ve sayıları;
• Streptococcus Thermophilus 250 E
• Lactobacillus Bulgaricus 110 E
• Lactobacillus plantarum 150 E
• Lactococcus lactis 500 E
• Lactococcus lactis ssp cremocis 250 E
• Lactococcus mesentorides ssp cremocis 220 E
• Streptococcus diacetilactis 720 E

*İçindekiler
Organik salatalık turşusunun suyu, Çankırı Kaya tuzu, içme suyu.

Tuz Oranı
Tuz oranı diğer sirkeli bir turşunun tuz oranından fazla değildir. Genel damak tadına uygundur. Çocuklara tuzlu gelirse, içme suyunda bir süre bekletilerek tüketilebilir.

Kullanım Şekli
İsterseniz öğünlerde yemeklerle birlikte, isterseniz öğün arasında tüketilebilir. Her gün tüketilmesi tavsiye edilir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
500 ML. cam şişede. Buzdolabında muhafaza ediniz.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, sirke, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, baharat, glüten içermez.

Probiyotik Nedir?
Kelime anlamı “yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer olarak ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklarda yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengelerler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak, besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, Lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.