Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Organik Seylan Çubuk Tarçın

225,00 TL
112,50 TL
%50
Kazancınız: 112.5 TL
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1.png (13 KB)
Layer_1-3.png (9 KB)
3.png (1 KB)
Layer_p22.png (5 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Organik Seylan Çubuk Tarçın Doğal İçerik
Organik Seylan Çubuk Tarçın Vegan Ürünler
Organik Seylan Çubuk Tarçın Memnun Kullanıcılar
Organik Seylan Çubuk Tarçın Yerli Üretim
Organik Seylan Çubuk Tarçın

Organik Seylan Çubuk Tarçın!

Fermente Mutfağım Seylan Tarçını

Tüm baharatlarımız gibi, Fermente Mutfağım Seylan Tarçınları da organik sertifikalı, pestisit ve gluten analiz raporlarına sahiptir. Baharatlarımız, ışınlanmamış saf baharatlardır. Az miktarda kullanmak yeterli ve etkilidir. Ürünlerimiz arasında çubuk ve toz halinde olacak şekilde iki ayrı çeşidi de bulunmaktadır.

Seylan Tarçını Nedir?

Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır. Çin tarçını, ayrıca yüksek seviyelerde potansiyel toksik olan kumarin adı verilen bir bileşik de içerir. Seylan tarçınında kumarin maddesi bulunmaz. Üstelik Çin tarçınından tek farkı bu değildir. Seylan tarçını, Çin tarçınına nazaran, aroma, lezzet ve vücuda olan fayda açısından da çok üstündür.

Dünya üzerinde en iyi ve tek gerçek tarçın olarak bilinen Seylan tarçını, baharat olarak lezzet ve aroması için tercih edilmesinin yanı sıra, olağanüstü yararları için de kullanılmaktadır. Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde, kan şekerini düzenlemeye, beyin fonksiyonlarını arttırmaya ve iştahı kontrol etmeye yardımcıdır.

*İçindekiler
Organik Seylan Çubuk Tarçını

Kullanım Şekli ve Amacı
Toz hali de çubuk hali de mutfakta baharat olarak kullanılabilir. Ayrıca çubuk Seylan tarçını, faydaları sebebiyle özellikle anne sütü arttırıcı olarak çay gibi demlenerek içilir. Çin tarçınından farklı olarak kabuk tarçın, direkt hiçbir şey yapmadan kıtır kıtır şeker gibi yenebilir. Son derece lezzetli bir tadı vardır. Bu şekilde maksimum faydası da alınmış olur.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
• 20 gr. cam kavanozda.
• Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, 2 yıla kadar muhafaza edilebilir.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.