sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Lavanta Yağlı Bebek Sabunu

Stok Kodu 152.03.058
55,00 TL
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
5.png (2 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 •    

  Lavanta Yağlı Bebek Sabunu

  Bebek cildinin hassasiyetine uygun olarak ürettiğimiz el yapımı sabunumuz soğuk press yöntemiyle üretilmiştir. Dermatolojik, alerjen ve paraben testlerinden başarıyla geçerek bebek cildine uygunluğu onaylanmıştır.

  Artisan Bebek Sabunu Göz Yakar Mı?
  Eskiden anneler bebeklerini doğal, el yapımı sabunlarla yıkardı. Yıkanırken sabunun, gözümüze kaçarsa gözümüzün yanacağını bilerek büyüdük biz. Bebekken bizi annelerimiz gözümüze sabun kaçırmadan yıkadı ve bize de bebeklerimizi böyle yıkamayı öğretti. Göz yakmayan bebek şampuanları çok sonraları çıktı ve herkes birden bebekler için uygun olan sabun ve şampuanın göz yakmayanlar olduğuna inanmaya başladı. Şimdilerde çoğu anne de bebeklerin gözüne sabun kaçırmadan yıkamayı belki de bu yüzden hiç öğrenmedi. Ama inanın sizin anneniz ya da büyükleriniz bunu çok iyi biliyor.
  Bebeklerimizin gözüne sabun kaçmadan ve hiçbir kimyasal zehire maruz kalmadan, neşe içinde banyo yapmaları bizim için çok önemli. Çözümü sentetik zehirli kimyasallarda aramak yerine, gerçek çözümün peşine düştük ve geleneksel alışkanlıklarımızı yeniden kazanmanın tek sağlıklı çözüm olduğuna inandık. Bebeklerimizin, çocuklarımızın hassas tenine hiçbir kimyasal değmesin, faydalı şifalı yağlarla ciltleri beslensin, çocuklarımız sağlıkla büyüsün, sağlık, nesiller boyu sürsün.

  GMP Standartlarında Üretim
  Lavanta yağlı bebek sabunumuzu üretirken içerisine eklediğimiz her bir yağ hassas bebek tenine ve narin ciltlere göre özenle seçildi ve formüle edildi. GPM sertifikalı iyi üretim sistemleri çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı Yönetmeliği'ne uygun olarak tıpkı diğer sabun, kozmetik ve temizlik ürünlerimiz gibi kimyagerlerimiz tarafından üretilmiştir.

  Faydalı Yağlardan Gelen sağlıklı, Saf Temizlik
  İçerisinde hiçbir alerjen girdi bulunmayan bebek sabunumuz, %100 faydalı yağlarla üretilmiştir.

  Lavanta Yağlı Bebek Sabunu İçerisindeki Yağlar

  Zeytin yağı
  Sabunlarımızın tamamı sızma zeytinyağı ile üretilir. Zeytinyağı ciltte nemlendirici görevi yapmaktadır. Ayrıca sabunları sertleştirir ve daha beyaz sabunlar oluşturur.

  Hurma Çekirdegi Yağı
  Hint yağı, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı gibi diğer yağlarla birleştirildiğinde, harika, sert, uzun ömürlü bir sabun oluşturur. Cildi nemlendirir, besler ve sabunun köpürmesine yardımcıdır.

  Hindistan Cevizi Yağı
  Hindistan cevizi yağı, cilde verdiği nem sayesinde cilt kurumasının önüne geçmeye yardımcıdır. Hindistan cevizi yağının süper temizleyici gücü sayesinde ciltte ve saçta derinlemesine temizlik sağlar.

  Kayısı Çekirdeği Yağı
  A, C, E vitaminleri, linoleik ve oleik asitler bakımından zengin olan kayısı çekirdeği yağı, cildi beslerken aynı zamanda yumuşak yapan lüks bir bakım yağıdır.

  Hint Yağı
  E vitamini ve diğer antioksidanları içerir. Yüksek nemlendirici özelliği dışında sabundaki köpüğü arttırmaya yardımcıdır. Sabuna zengin, kremsi bir köpük kazandırır.

  Lavanta Yağı
  Lavanta yağı ciltte kesik ve sıyrıkları iyileştirmeye yardımcı olan güçlü, anti-bakteriyel özellikler içerir. Aynı zamanda cildinizde yaşayan ve hastalığa neden olan patojenleri öldürme kabiliyetine sahip güçlü bir yağdır. Lavanta yağı sadece cildinizi değil aynı zamanda ruh halinizi de olumlu etkiler.

  İçermez!
  Paraben ve alerjen içermez.

  Lavanta Yağlı Bebek Sabunu Kullanım Talimatı ve Ek Bilgi
  El yapımı olduğu için ağırlıkları 110 gr. ile 120 gr. arasında değişiklik gösterebilir.
  Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra banyonuzda kuru bir yerde bıraktığınıza emin olunuz.
  Saç ve el, yüz ve tüm vücut kullanımı için uygundur.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  *Dip Not:
  Yağların sabunlaşması için hassas ölçümlerle kullanılan sodyum hidroksit, sabunlaşma esnasında yağlarla birleşerek doğal gliserine dönüşür. Bitmiş sabunda hiçbir şekilde bulunmaz ve hiçbir kalıntı bırakmaz.

  Gliserin
  Sabunlaşma sırasında doğal olarak meydana gelir. Cilde olan olumlu etkileri sebebiyle endüstriyel üretimde sabundan ayrıştırılarak, kozmetik ürünlerde ham madde olarak kullanılır. El yapımı sabunlarımızda kendiliğinden oluşan bitkisel gliserin sayesinde sabunlarımız kurumaz ve cildinizi diğer sabunlar gibi kurutmaz. Sabunlarımız bu sebeple banyoda çatlamaz ve kolay eriyip bitmez.

  Bebek Sabunu Alerjen, Paraben İçermez ve Dermatolojik Test Sonuçları için tıklayınız!

  Ürün Özellikleri
  Sabun
  :
  Premium Sabun
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.