sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Fermente Edilmiş Kuru Fasulye Tarifi

27 Nisan 2021
Fermente Edilmiş Kuru Fasulye Tarifi

Fermente Edilmiş Kuru Fasulye Tarifi

Gaz yapmayan, besin değeri yüksek bir kuru fasulye için kuru fasulyeleri 48 saat fermantasyona tabi tutuyoruz.
Tüm baklagillerin fermente ediliş yöntemi aynıdır.

Malzemeler;
500 GR kuru fasulye,
2 yemek kaşığı Probiyotik Turşu Suyu,
2 adet doğranmış kuru soğan,
4 diş küçük doğranmış sarımsak,
2 adet kuru biber,
4 adet kuru domates,
3-4 bardak ilikli kemik suyu
1 kaşık domates salçası
1 kaşık biber salçası,
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı Organik Hindistan cevizi yağı,
1 yemek kaşığı zeytinyağı,
1 tatlı kaşığı öğütülmüş kaya tuzu,
Organik karabiber,
1 tatlı kaşığı organik zerdeçal.

Önce fermente edelim.
Yıkadığınız kuru fasulyeleri derin bir kaba alıp üzerini örtecek ve şişince suyun altında kalacak şekilde oda ısısındaki içme suyuyla doldurun. Islama suyunun içerisine 1 yemek kaşığı organik Probiyotik Lakto- fermente turşu suyundan ilave edip karıştırın. Oda ısısında ertesi güne kadar ağzı kapalı olarak bekletin. Ertesi gün köpürmüş olan suyu süzüp, tekrar su ve turşu suyu ilave ederek 24 saat daha bekletin. Süzün ve fermantasyon işlemi tamamlandı. Fasulye pişmeye hazır.

Yapılışı
Tüm malzemeyi çiğden, tercihen toprak ya da döküm bir tencereye alıp karıştırın. Kaynayana kadar yüksek ateşte, kaynadıktan sonra en kısık ateşe alarak yavaş yavaş pişirin. Bu şekilde maksimum lezzete ulaşacak kuru fasulyenizi piştikten sonra yarım saat dinlendirerek servis edebilirsiniz. Arzuya göre servis etmeden önce üzerine kıyılmış maydanoz serpebilirsiniz. Yanında bir tabak organik probiyotik lahana turşusu da eklemeyi unutmayın.

Tarifimize ait videolu anlatım için tıklayınız.

Afiyet olsun.
Ferda Uslu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.