sadsad x
asdasd

Ferda Uslu ile 21 Günlük İçten Dışa Detoks Eğitimi Başlıyor!

12 Ekim 2023
Ferda Uslu ile 21 Günlük İçten Dışa Detoks Eğitimi Başlıyor!

21 günlük fermente detoks ürünlerimizle beden ve zihin farkındalığına odaklanacağız. 21 günlük içten dışa detoks paketimizi alan katılımcılarımız için online eğitimimiz hediye olacak. Hem birbirimize destek olacak hem de paylaştığımız bilgiler eşliğinde motivasyonumuzu ve enerjimizi her zaman yüksek tutacağız.

3 haftalık yolculuk boyunca, haftada bir kez zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz eğitimleri, her gün WhatsApp grubumuz üzerinden ses kaydı bilgilenlendirmeleri, tarifler ve daha fazlasıyla içten dışa bir arınma deneyimi yaşayacağız.

Bu eğitimle birlikte detoksun bedeninizde ve zihninizde yarattığı değişimleri gözlemleyeceksiniz.

Bu eğitimde sizi neler bekliyor?

* Ferda Uslu ile Online Workshoplar (11, 22 ve 30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecektir.)

Size rehberlik edecek Detoks Kılavuzuna sahip olacaksınız.

Günlük olarak beslenme programı sunulacak.

Her gün ses kayıtları ile motivasyon sağlanacak.

Nefes çalışmaları ile zihninizi ve bedeninizi dengeleyeceksiniz.

Program ve paketle ilgili tüm sorularınız ve ihtiyaçlarınız için Whatsapp üzerinden iletişim kurabileceksiniz.

Sorularınızı sorma ve cevap alma şansına sahip olacaksınız.

Programın sonunda 21. gün toplantısı ile değerlendirme yaparak ilerlemenizi gözden geçireceksiniz.

Eğitim Hakkında Videolar

      

21 Günlük İçten Dışa Detoks Paketi

(38 Adet Ürün İçerir)

İçten Dışa Detoks Nedir?

Vücudumuzu, cildimize temas eden her şeyle, soluduğumuz hava ve yediğimiz yiyeceklerle ya besler ya da zehirleriz. “Bedenin arınması” anlamına gelen detoks ancak içten ve dıştan uygulandığı zaman kalıcı, doğru sonuçlar verir. Canlı probiyotikler içeren yaşayan fermente besinler, doğal kolajen, soğuk sıkım yağlar ve tuzlar; bedeni temizlemede son derece etkilidir.

Zerdeçal kür gibi içten detoksifikasyonda etkin yardımcılar vücudu temizlerken hücresel bazda bedene ihtiyacı olan besinleri de sağlar. Fermente gıdalar, onlarla tükettiğimiz diğer sağlıklı gıdaların da içerdiği besinlerin sindirimini ve emilimini arttırır. Sindirim - boşaltım sistemimiz ve bağırsak floramız dengelenirken, bağışıklık sistemimiz de güçlenir.

Paket içerisinde yer alan ve dıştan beslenmeyi destekleyen fermente kişisel bakım ve artizan sabun, bedeni toksinlerden arındırıp cildin dışarıdan sağlıklı beslenmesi için bir araya getirilmiş özel ürünlerdir. Ürünlerin tamamı bir bütün halde bedenin tüm besin ve arınma ihtiyacına yönelik 21 gün kullanımına göre yeterli miktarlarda pakete eklenmiştir.

Neden 21 Gün?

Alışkanlıkların oturması kişiden kişiye değişebileceği gibi genel olarak, bir davranışın zihinsel ve fiziksel alışkanlığa dönüşmesi için gereken minimum uygulama süresi 21 gün olarak belirlenmiştir. 21, üç defa 7 şer turdan oluşan sihirli bir sayıdır. Bu zaman diliminde tekrarlayacağımız davranış ve beslenme kalıpları bizde yeni farkındalıklar ve kolay edinilen alışkanlıklara neden olurlarken, sonrasında devam ettiğimiz beslenme veya davranış modelleri kolayca hayat şeklimize dönüşebilir. Tüm eşsiz dönüşümler, ilk adımla başlar ve yalnızca devamlılıkla tohumları yeşerir.

Paket İçeriği

Organik Fermente Elma Sirkesi           2 Adet

Fermantasyonun dönüşüm süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteri kolonileri kazandırırken, elmanın içerisinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini sentezleyerek çoğaltır. Geleneksel usullerle ve doğru fermantasyon ile üretilen yaşayan bir elma sirkesinin biyo- yararlılığı elmadan binlerce kat üstündür.

Kullanımı:

İçten Beslenme ve Arınma;

Tek başına ya da içme suyuna eklenerek her gün tüketilmelidir. Kullanımında bir dozaj yoktur. Aşırıya kaçmamak kaydıyla günde ortalama bir çay bardağı tüketimi yeterlidir.

Dıştan Beslenme ve Arınma;

Organik elma sirkesi saç ve vücut durulamada kullanılır. Her gün duşun sonunda ortalama 1 litrelik son durulama suyuna yarım çay bardağı kadar göz kararı yaşayan elma sirkemiz eklenerek saçtan başlayıp ayağa kadar yavaşça dökülür ve başkaca durulama yapmadan duştan çıkılır. Ardında sirke kokusu bırakmaz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ML. cam şişede. Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan yıllarca muhafaza edilebilir.

Ayrıntılı ürün içeriği, kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız.(organik fermente elma sirkesi)

Organik Probiyotik Lahana Turşusu           3 Adet

Beyaz lahana, yüksek oranda folat, C ve K vitaminleri, demir, potasyum, magnezyum ve mineraller içerir. Probiyotik lahana turşusunun canlı ve aktif probiyotikleri, başta sindirim sistemimiz olmak üzere tüm vücut sağlığımız üzerinde yararlı etkilere sahiptir. Bunun nedeni, bağışıklık sistemimizin çok büyük bir bölümünün aslında bağırsağımızda bulunması ve bağırsak floramızda yaşayan "bağırsak böceklerimiz" olarak adlanladırılan bakteriyel organizmalar tarafından yönetilmesidir. Bu süreçte lahana turşusu ve diğer fermente gıdalar, hormonlar üzerindeki etkileri sayesinde besinlerin daha iyi sindirilmesine, boşaltımın düzenlenmesine ve iştah kontrolüne yardımcı olur.

Kullanımı:

Öğünlerde yemeklerle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. İştah kontrolü için ihtiyaç duyulduğunda öğün arası da kullanılabilir. Her gün bir porsiyon tüketilmesi tavsiye edilir. Turşunun suyunu da ister sade, isterseniz sulandırarak içiniz. Suyu da en az lahanası kadar lezzetli ve değerlidir.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 600 gr. Cam kavanozda. Buzdolabında muhafaza ediniz. Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (organik probiyotik lahana turşusu- lakto fermente)

Organik Kombucha Çayı (Rafine Şekersiz)           5 Adet

El işçiliği ile üretilmiş organik kombucha çayımızın içerisinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler. Kombucha çayında bazı insanlar, gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif olarak bulurlar. Probiyotik içeriği sayesinde detoksta etkili bir içecektir.

Kullanımı:

Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak ya da meyve suyu ile soğuk içiniz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 500 ML. Cam şişede. Buzdolabında muhafaza ediniz.
Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (organik kombucha çayı)

Sabah Detoksu           21 Adet

İlikli kemik suyumuz, Organik Elma Sirkemiz ve Zerdeçal Kürümüzle hazırladığımız detoks içeceğimizi içmek için, kapağı açıp ılıtmanız yeterlidir. Gerek tat ve gerekse koku anlamında sizi zorlamadan rahat bir içim sağlar. Size sürdürülebilir bir detoks imkanı sunar. Zerdeçalın en etkili maddesi olan curcuminin, bağırsaklardan emilimi zor, atılması ise kolaydır. Karabiberde bulunan piperine ve organik hindistan cevizi yağı sayesinde emilim çok daha kolaylaşır. Isı ise işin püf noktasıdır. Her biri organik sertifikalı ve analizlere sahip olan yağ ve baharatlarımızdan oluşan, hassas ölçümlerle bir araya getirdiğimiz kürümüz, el işçiliği ile üretilmiştir.

Kullanımı:

Her sabah bir adet sabah detoksu ılık olarak içilir.

Gramaj ve Muhafaza: 210 ml cam kavanozda. Açıldıktan sonra buzdolabında muhafaza edilir.

Probiyotik Pancar Kvass         1 Adet

Pancar Kvass; şalgam, kırmızı pancar ve mor havucun muhteşem birlikteliğinden meydana gelir, zengin probiyotik bakteriler ve geleneksel bir lezzet içerir. Probiyotikler bakımından zengin, dört mevsim zevkle içebileceğimiz, her sofrada baş köşede yerini bulacak, şifalı, lezzetli, soğuk içilen, tuzlu fermente bir içecektir. Geleneksel şalgam suyu ve kvasın birleşimiyle kendi yorumumuz olan Pancar Kıvas zengin aromasıyla, yoğun probiyotik bir içerik sunar.

Lakto Fermantasyon Nedir?

Lakto-fermantasyon probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuz fermantasyon esnasında, zararlı bakterilerin üreyemediği, yararlı bakterilerin üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlar. Lakto-fermantasyon, patojenleri (zararlı bakteri ve mikrop kolonileri) ilk aşamada silerek ve saf dışı bırakırken, probiyotiklerin çalışmasına, ortamda üreyerek gelişmesine olanak sağlar.

Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)

Fermente gıdalarımızın tamamı ham, yaşayan-canlı yani pastörize edilmemiş, herhangi bir ısıl işleme tabi tutulmamış ürünlerdir. Bu sayede, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

Mevsiminde Hasat

Bütün ürünlerimizi yalnızca mevsiminde hasat edilen sebze ve meyvelerle üretiyoruz. Gramaj ve Muhafaza şekli: 1000 ml cam kavanozdadır.

  • Kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
  • Kavanoz içinde her seferinde mutlaka temiz, çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
  • Kavanoz içine asla tahta kaşık ve tahta materyal daldırmayınız!
  • Buzdolabında muhafaza ediniz.

Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı (150 g)      1 Adet

Organik Sertifikalı Hindistan cevizi meyvesinden soğuk-press yöntemiyle bütün değerleri korunarak elde edilmiştir. Hindistan cevizi yağı faydalı yağ asitleri, vitamin ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Orta zincirli yağ asitlerinin (MCFA'lar) karaciğer tarafından sindirilmesi, beyin tarafından enerji için kolayca erişilebilen ketonlar oluşturur. Ketonlar, glikozu enerjiye dönüştürmek için insüline ihtiyaç duymadan beyne enerji sağlar. Detoks sürecini destekleyen, bedene zindelik ve enerji sağlayan besleyici içeriğiyle sürecin ayrılmaz bir parçasıdır.

Gramaj ve Muhafaza:150 gr cam kavanozda. Oda ısısında doğrudan güneşe ve ışığa maruz kalmadan ağzı kapalı olarak T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilir.

Öğütülmüş Kaya Tuzu     1 Adet

Çankırı bölgesine ait, rafine edilmemiş ve hiçbir işleme tabi tutulmamış kaya tuzundan öğüterek elde edilmiştir. Hücrelere oksijen taşıyan tuz, içerdiği mineraller açısından da vücudun ihtiyacını tam olarak karşılar. Detoksta doğru tuzun kullanılması sürece destek vermesi açısından son derece önemlidir. Her türlü turşu, salamura, yemek yapımında ve tuzun gerekli olduğu her yerde kullanılır. İçeriğinde, sentetik girdi olmadığı için, zamanla kavanozda topaklanıp sertleşebilir. Sertleşen tuz, ufak bir darbeyle tekrar eski haline döner. Tuzlukta kullanıma bu yüzden uygun değildir. Sofrada kullanmak için, “granül kaya tuzunun” değirmene dökülüp, öğütülerek kullanılması tavsiye edilir.

Gramaj ve Muhafaza: 400 gr. Cam kavanozda. Serin ve kuru bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan uzun yıllar muhafaza edilir.

Çam Katranı Sabunu         1 Adet

Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı, kadim şifada ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Anti-inflamatuar özelliği ile cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermeye yardımcı olabilir.Çam katranı, cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saçkıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın giderilmesinde yardımcı olabilir.Çam katranı sabunumuz, koyu rengi ve baskın kokusuyla, banyonuzda, çam ormanları içinde ahşap bir ev hayalini ve doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda da doğal bir dönüşüm yaşatır. Cildinizi ve saçınızı temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz, doğayı kirletmez.

Kullanımı:

El, yüz, saç ve tüm vücut kullanımı ve tüm cilt tipleri için uygundur. Sorunlu bölge, su ile köpürtülerek yıkanır, bölgede köpük 5 dk. Kadar bekletilerek, suyla durulanır. Son durulama suyunda organik fermente elma sirkeli su ile durulama yapılır.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: El işçiliği ile üretilmiş olduğu için ağırlıkları 105 gr. İle 115 gr. arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz.Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (çam katranı sabunu)

Shea Yağlı Krem Deodorant (Roll-on)      1 Adet

Terlemeyi değil, ter kokusuna sebep olan kötü bakterileri hedef alan krem deodorantımız, cildi besleyerek ve nemlendirerek iyi bakterilerin gelişimini destekler. Bu sayede, cilt üzerinde doğal bariyer oluşturarak, kötü bakterilerin üremesine engeller. Kötü bakteri yoksa, kötü koku da bulunmaz. %100 yenilebilir formülü, kötü kokulardan kurtulmak için onları bastırarak, daha keskin sentetik kokulara, terlemeyi ya da ter kokusunu engelleyecek kimyasallara ihtiyaç duymaz. Binlerce kullanıcımızın beğenisi kazanmış, doğal ve etkili bir krem deodoranttır.

Kullanımı:

Tüm cilt tipleri için uygundur. Vücudun daha çok terleyen koltuk altı ve ayaklar gibi bölgelerinde kullanılır. Parmak ucuyla aldığınız krem deodorantı (nohuttan küçük), masaj yapılarak cildinize yediriniz. Hızlı emilir, ciltte yağlılık hissi ve kıyafetlerde leke bırakmaz.

Gramaj ve Muhafaza Şekli: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (shea yağlı krem deodorant 29 ml.)

Kantaron Yağlı Krem        1 Adet

İçerisindeki her bir yağ, cildi beslemesi, nemlendirmesi ve tazelemesi açısından özenle seçilmiş olup tamamı antioksidan ve antiseptik özelliklere sahip yenilebilir yağlardır.

  • Cilt için doğal bir nemlendiricidir.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu besinlere sahiptir.
  • Hücre yenilenmesine yardımcıdır.
  • Cilt elastikiyetini artırır.
  • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır.
  • Çok amaçlı bir gece bakım kremidir.

Kullanımı:

Tüm cilt tipleri için ve el, yüz, saç ve tüm vücut kullanımında uygundur. Tamamı etken maddeden oluşan kremlerimiz, çok az miktarda kullanılır ve cilde masajla yedirilir. Ciltte yağlılık hissi bırakmaz ve yağlanma yapmaz.

Gramaj ve Muhafaza: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. Kantaron yağlı krem (29 ml. Cam kavanozda)

Bentonit Killi Diş Macunu             1 Adet

Bentonit kil, sahip olduğu negatif yüklü moleküller, toksin ve ağır metaller olan pozitif yüklü molekülleri yakalayı hapseder ve vücut dışına atılmasına yardımcı olur. Ağır metal ve toksinler genellikle civa, kadmiyum, kurşun ve benzeri maddeleri ifade etmektedir. Bentonit kil, bu toksinlerin çoğunun atılmasına ve çeşitli patojenlerle vücudun savaşmasına yardımcı olur. İçeriğinde kalsiyum, magnezyum, bakır, demir ve potasyum dahil, bol miktarda mineral olduğu bilinmektedir.Tamamen yenilebilir hammaddeden ürettiğimiz diş macunumuz, içerdiği karanfil ve nane uçucu yağı sayesinde ağızda ferahlık hissi bırakırken etkin temizlik sağlar. Diş temizliğinde, beyazlatmada, tartar oluşumunu engellemede etkili olup diş eti hassasiyeti olanlar için de uygundur. Diş macunumuz florür ve şeker içermez.

Kullanımı:

Ahşap bir çubukla ya da diş fırçasıyla nohut kadar alınan diş macunu, fırça yardımıyla dişler ve dil fırçalanarak temizlenir. Bastırmadan yumuşak fırçalama yapılmalıdır. Köpürmez (içinde deterjan ve sabun bulunmaz). Tatlı bir tadı yoktur (şeker ve tatlandırıcı içermez)

Gramaj ve Muhafaza şekli: 29 ml. Cam kavanozda. Ağzı kapalı olarak, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan 1 yıl boyunca muhafaza edilir.Ayrıntılı ürün içeriği ve kullanım bilgisi için ürün sayfasına bakınız. (bentonit killi diş macunu 29 ml.)

Fermente Mutfağım’dan aldığınız bütün ürünler kendi mutfaklarımızda, ilgili yönetmelikler kapsamında, titizlikle ve el işçiliği ile üretilmektedir.

Ürünlerimizin hiçbirisi koruyucu, katkı maddesi, sentetik girdi, boya, parfüm, alkol, dolgu maddesi, rafine tuz, rafine şeker ve gluten içermez.

Fermente Mutfağım Bez Çanta Hediyemizdir.