sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%15 indirim

Saç Bakım ve Onarım Paketi

Stok Kodu 152.50.052
355,00 TL
300,00 TL
2.png (937 b)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Doğal Saç Bakım ve Onarım Paketi

  Kullanım Amacı
  Saçımız da tıpkı cildimiz gibi temizlenmeye, besine ve bakıma ihtiyaç duyar. Bu üç temel ihtiyacı, onu toksinlerle kirletmeden, kimyasallarla zehirlemeden, sentetiklerle kandırmadan karşılamalıyız. Kimyasal kozmetik ürünleri saçları ve diplerini toksin kalıntılarla doldurur ve tıkar. Toksinlerden kurtulmadan temiz sağlıklı ve güçlü saçlardan söz edilemez. Paket içindeki her bir ürün saçın temel ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak ve kırılan, yıpranan, uzamayan, dökülen saçların onarılması için bir araya getirilen özel el işçiliği ile üretilmiş ürünlerdir.

  Özellikleri
  -Saçı ve saç derisini derinlemesine temizler, toksinlerden arındırır,
  -Saçın ve saç derisinin ihtiyacı olan tüm besinleri sunar,
  -Saçı dipten uca onarır, ve güçlendirir,
  -Saçın ve derisinin kollajen üretimini destekler,
  -Saça esneklik ve nem kazandırır.

  Paket İçeriği

  1-Argan Yağlı Saç Besleyici Onarıcı-1 adet
  İçinde bulunan çok değerli bakım yağları sayesinde, düzenli kullanımda saçı dipten uca besler, nemlendirir ve onarır.

  Tüm saç tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza
  100 ml'lik pompalı cam şişededir. Doğrudan ısı ve ışığa maruz bırakmadan, 1 yıl muhafaza edilir.

  Kullanım Şekli
  Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız. Pompalı başlığından avuç içine yeterli miktarda sıkarak saçlara ve saç diplerinden, ucuna kadar yedirerek masaj yapınız. En az 1-3 saat arası bekletiniz. Yoğun onarım ve bakım için 1 gece saçınızda bekletip ertesi gün yıkayınız.

  Duş Sonrası Günlük Kullanımda
  Saçınız nemliyken çok az miktarda avuç içine damlatarak saç uçlarına yediriniz. Her duş sonrası uygulanabilir.

  2- Çam Katranı Sabunu
  Karaçam ve kızılçam cinsi ağaçlardan elde edilen çam katranı yağı; at yetiştiriciliği, hayvancılık ve alternatif tıpta çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntıyı gidermeye yardımcı olmaktadır.
  Cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde çok etkilidir.
  Çam Katranı Sabunumuz, koyu rengi ve baskın kokusuyla, banyonuzda, çam ormanları içinde ahşap bir ev hayalini ve doğallığını hissettirirken, cildinizde ve saçınızda da doğal bir dönüşüm deneyimi yaşatacaktır. Temizlerken geride toksin kalıntı bırakmaz. İçerdiği faydalı yağlarla cildi besler ve nemlendirir.

  Gramaj ve Muhafaza
  El işçiliği ile üretilmiş olduğu için ağırlıkları 110 gr. ile 120 gr. arasında değişiklik gösterebilir. Kuru bir yerde uzun yıllar muhafaza edebilirsiniz. Kullanmaya başladıktan sonra banyonuzda kuru bir yerde bıraktığınıza emin olunuz. Saç, el, yüz ve tüm vücut kullanımında uygundur.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  3-Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi-1 adet
  Elma; potasyum, pektin, malik asit, vitaminler ve kalsiyum açısından zengin bir meyvedir. Fermantasyon süreci elmaya, organik asitler, faydalı enzimler, yaşayan dost bakteriler kazandırırken, elmanın içinde bulunan tüm vitamin, mineral ve besin değerlerini de sentezleyerek çoğaltır. Bu sayede, onları daha faydalı ve besleyici kılar. Tüm bunlardan dıştan beslenmemizde de faydalanmak adına cildimizin ve saçımızın pH dengesini korumak için saç durulamasında kullanılır.

  Dıştan Beslenme
  Cildimiz ve soluduğumuz hava yolu ile bedenimize girerek kanımıza karışan her şey bizi ya besler ya da toksin bırakarak yavaş yavaş zehirler.

  Fermente edilerek üretilen organik elma sirkesi ise cilde pek çok fayda sağlar.
  • Saç ve cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
  • Saçı ve cildi toksinlerden arındırır, ölü hücrelerin atılmasını sağlar.
  • Ciltte Peeling etkisi yapar.
  • Cilt florasını korur ve destekler.
  • Saçı ve cildi nemlendirmek ve beslemek için sürülen doğal kremlerin daha iyi emilmesine yardımcı olur.
  • Saçın ve cildin pH dengesini ayarlayarak, kolay taranan daha ipeksi saçlar ve yumuşacık bir cilde sahip olmanıza yardım eder.
  • Saç yıkamada son durulama suyuna eklenerek saç kremi yerine kullanılır.

  Kullanım Şekli
  - Banyoda, el işçiliği ile üretilmiş Fermente Mutfağım Artisan Sabunları'mızla saçınızı ve tüm vücudunuzu yıkayınız.
  - Son durulama suyunda; “1 lt suya, 1 türk kahvesi fincanı” şeklinde Fermente Mutfağım Organik Doğal Fermente Elma Sirkemizi ekleyerek son durulamanızı gerçekleştiriniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  500 ml’lik cam şişededir. Kapağı her seferinde kapalı olacak şekilde mutfak dolabı içinde muhafaza edilir.

  4-İçimlik İlikli Kemik Suyu- 3 adet
  İlikli dana kemiklerinin, kısık ateşte uzun saatler boyunca kaynatılmasıyla üretilmiştir. Kaynama esnasında ilikler tümüyle eriyip kemik suyuna karışırlar. Kavanozun üzerinde bulunan tabaka, kemik iliğinin yağıdır. Yağı ile tüketimi tavsiye edilir. Bardakta içilebilecek saflık ve lezzete sahiptir.

  Kullanım Şekli
  İlikli kemik suyumuz doğal cilt ve saç maskesi olarak kullanılır. Maske olarak kullanıldığında, üzerindeki yağ tabakası ayrılır ve yalnızca kemik suyu kullanılır. Saç için kullanım: Yeterli miktarda sürüp kuruyana kadar bekletilir, ardından saç yıkanır.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  210 ml'lik cam kavanozdadır. Kapağı açılmadan oda ısısında, tercihen serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, T.E.T.T. sonuna kadar muhafaza edilebilir.

  Ne Sıklıkta Kullanılmalı?
  Haftada bir gün “Argan Yağlı Saç Besleyici Onarıcı Yağ karışımı” ile, bir gün de kemik suyu ile maske yapılmalıdır. Ya da saçınızın ihtiyacına göre 1 hafta birini, sonraki hafta diğerini uygulayabilirsiniz. Aynı haftada her ikisini de uygulamak daha hızlı çözüm sağlayacaktır.

  Etkili Kullanım Talimatı
  Maske uygulanan saçın bekletme süresi sona erdiğinde saçlar Çam Katranı Sabunu ile güzelce yıkanıp arındırılır. Ardından elma sirkesiyle son durulama yapılır. Her hafta düzenli olarak paket bitimine kadar kullanılması önerilir.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek tamamı faydalı yağlar ve ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  %100 Faydalı Formül
  Saçımızın arınmaya, besine ve dış etkenlerden korunmaya ihtiyacı var. Temizlenen ve toksinlerden arınan, doğru besinleri doğru şekilde alan saçlar, hem nemini hem elastikiyetini yeniden kazanarak canlanır, güçlenir, kendini onarır ve sorunlardan hızla uzaklaşarak parlak, canlı ve doğal bir görünüm kazanır. Fermente Kozmetik ürünlerimiz tam olarak bunları sağlar.

  Uyarı!
  Haricen kullanılır. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız.

   

  Ürün Özellikleri
  Kozmetik
  :
  Kişisel Bakım Setleri
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.