sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Probiyotik Acı Biber Turşusu 360g

Stok Kodu 152.02.042
150,00 TL
2.png (937 b)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Probiyotik Acı Biber Turşusu 360g

  Acı yeşil biber bol miktarda C vitamini içerir. Stresin azalmasına ve rahatlamaya yardımcı olduğu, metabolizmayı hızlandırdığı ve enerji verdiği için yazın soframızdan eksik etmiyoruz. Kışın da biberin eşsiz lezzeti ve şifasından faydalanmanın en iyi yolu onu probiyotiklerle buluşturmaktır diye düşündük. Doğal fermantasyon yöntemi ile yalnızca kaya tuzu kullanarak Organik Sertifikalı Probiyotik Lahana Turşumuzun suyuyla mayaladık. İki aya yakın fermente ettiğimiz turşularımız çok acı olmadığından yemeğin yanında herkesin zevkle ve şifa ile tüketebilmesi için üretildi.

  Geleneksel Fermantasyon
  Probiyotik turşumuz, binlerce yıldır gıdaları muhafaza etmek ve besin değerlerini arttırmak için kullanılmış olan geleneksel fermantasyon yöntemiyle üretildi. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; gurme bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginlik.

  Lakto Fermente Turşu Nedir?
  Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin (kötü adamlar) asla tahammül edemediği için üreyemediği, ancak sağlıklı bakterilerin (iyi adamlar) üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Lakto-fermantasyon, kötü adamları ilk aşamada siler ve saf dışı bırakır. Sonra, iyi adamların ikinci aşamada çalışmasına, gelişmesine ve üreyerek çoğalmasına izin verir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Probiyotik turşumuz ham, yaşayan-canlı bir turşudur. Pastörize edilmediği ve ısıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Mevsiminde Hasat
  Yalnızca mevsiminde hasat edilen biberlerle üretilmiştir.

  İçindekiler
  İçme Suyu, Acı Fındık Biber, Çankırı Kaya Tuzu, Organik Probiyotik Lahana Turşusu Suyu.

  Tuz Oranı
  Tuz oranı geleneksel damak tadına uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  360 g cam kavanozdadır.
  • Kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
  • Kavanoz içinde her seferinde mutlaka temiz çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
  • Kavanoz içine asla tahta kaşık ve tahta materyal daldırmayınız!
  • Buzdolabında muhafaza ediniz.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, baharat, glüten içermez.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi Üretim Sistemleri” çerçevesinde, ilgili bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Probiyotik Nedir?
  Kelime anlamı “yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer olarak ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklarda yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengelerler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.