sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı 150 gr

Stok Kodu 152.01.014
55,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı 150 gr

  Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı Küçük (150 gr.)
  Hindistan cevizi yağında bulunan faydalı yağların sindirimi kolaydır ve vücutta yağ olarak depolanmak yerine, vücut tarafından hemen ya enerjiye ya da ketonlara dönüştürülür. Genel sağlık, cilt bakımı, saç bakımı, yağ yakımını arttırma, anne sütüne katkı, candida mantarıyla mücadele gibi pek çok alanda yardımcı olarak kullanılır. Bu faydaları sağlamak için doğru Hindistan cevizi yağı her gün tüketilmelidir.

  Hindistan Cevizi Yağı Alırken Neye Dikkat Etmeli?
  Doğru Hindistan cevizi yağı kullanmak çok önemlidir, çünkü yalnızca gerçek bir üründen fayda görülebilir.

  Aldığınız Hindistan Cevizi Yağı mutlaka;
  • Organik sertifikalı,
  • Soğuk sıkım imalat,
  • Soğuk sıkım şişeleme,
  • Glutensiz,
  • Laurik asit miktarı yüksek olmalıdır.

  Bu nedenle; Filipinler’de, organik tarımla üretilen, alanında dünyanın en iyisi, laurik asit bakımından zengin, soğuk sıkım şartlarına uygun sıkılmış ve şişelenmiş Hindistan cevizi yağını aradık, bulduk ve organik sertifikalı olarak markamızla ve güvencemizle sizlere sunduk.

  Hindistan Cevizi Yağı; Suda çözünmez, erime derecesi 21-27 C.'dir.

  İçten Beslenme ve Kullanım Alanları
  Çay, süt ya da suyun içine eklenerek, Hindistan cevizi yağlı zerdeçal kürü ile birlikte ya da yemeklerde kullanıma uygundur.
  Yetişkinler günde bir veya iki tatlı kaşığını bir ya da iki seferde tüketebilir.
  Çocukların kullanımında bu oran biraz daha az olmalıdır.

  Dıştan Beslenme Cilt ve Saç Bakımı
  Cilt ve saç için kullanımlarda, direkt Hindistan Cevizi yağının tek başına cilde ve saça sürülmesinin yan etkileri olabileceği ile ilgili birçok araştırma bulunmaktadır. Bu yüzden biz en az Hindistan Cevizi Yağı kadar etkili başka faydalı yağları da kullanarak %100 yenilebilir içerikli, el yapımı ve son derece etkili sonuç sağlayan sabunlar, kremler, cilt bakım onarım ürünleri, detoks ürünleri ve şampuanlar ürettik.

  Gramaj ve Muhafaza
  150 gr. cam kavanozda. Oda ısısında doğrudan güneşe ve ışığa maruz kalmadan ağzı sıkıca kapalı olarak açıldıktan sonra da T.E.T.T. dolana kadar rahatlıkla kullanılabilir. Oda ısısında eriyen bir yağ olduğu için, yazın erimiş sıvı halde, kışın ise katı halde bulunan bir yağdır. Eriyip yeniden donması faydasını eksiltmez, yalnızca yüksek ısı etkilerini azaltır.

  Ürünümüzün içerik ve ayrıntılı kullanımı hakkında bilgi almak için "Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı" yazısına tıklayınız.

  Organik Soğuk Sıkım Hindistan Cevizi Yağı Analiz Raporu için tıklayınız!

  Hindistan cevizi yağı Ürün sertifikası için tıklayınız!

  FERMENTE MUTFAĞIM
  MÜTEŞEBBIS NO: TR-OT-38-MG2-0038/34
  18.08.2010 tarih ve 27676 sayılı resmi gazetede yayınlanan organik tarım esasları ve uygulamasına ilişkin yönetmelik kapsamında Magenta (tr-ot-38) tarafından sertifikalandırılmıştır.
  IŞLETME KAYIT NO: TR-34-K-173475

  Ürün Özellikleri
  Fonksiyonel ürünler
  :
  Bitkisel Yağlar
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.