sadsad x
asdasd

Organik Seylan Toz Tarçın

Stok Kodu 152.01.007
25,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
5.png (2 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Mutfağım Seylan Tarçını

  Tüm baharatlarımız gibi, Seylan Tarçınlarımız da Organik sertifikalı, pestisit ve gluten analiz raporlarına sahiptir. Baharatlarımız, ışınlanmamış saf baharatlardır. Az miktarda kullanmak yeterli ve etkilidir. Çubuk ve toz halinde ürünlerimiz arasında iki ayrı çeşidi de yer almaktadır.

  Seylan Tarçını Nedir?
  Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kurutulurken kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise, ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır. Çin tarçını, ayrıca yüksek seviyelerde potansiyel toksik olan kumarin adı verilen bir bileşik de içerir. Seylan tarçınında kumarin maddesi bulunmaz. Üstelik Çin tarçınından tek farkı bu değildir. Seylan tarçını, Çin tarçınına nazaran, aroma, lezzet ve vücuda olan fayda açısından da çok üstündür.

  Dünya üzerinde en iyi ve tek gerçek tarçın olarak bilinen Seylan Tarçını, baharat olarak lezzet ve aroması için tercih edilmesinin yanı sıra, olağanüstü yararları için de kullanılmaktadır. Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde, kan şekerini düzenlemeye, beyin fonksiyonlarını arttırmaya ve iştahı kontrol etmeye yardımcıdır.

  İçindekiler
  Organik Seylan Tarçını

  Kullanım Şekli ve Amacı
  Toz hali de çubuk hali de mutfakta baharat olarak kullanılır. Ayrıca çubuk Seylan tarçını, faydaları nedeniyle ve özellikle anne sütü arttırıcı olarak çay gibi demlenerek içilir. Çin tarçınından farklı olarak kabuk tarçın, direk hiçbir şey yapmadan da kıtır kıtır şeker gibi yenir. Son derece lezzetli bir tadı vardır. Bu şekilde maksimum faydası da alınmış olur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  • 35 gr cam kavanozda. 
  • Serin ve loş bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan, 2 yıla kadar muhafaza edilebilir.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

  Sadeliğin Emekle Buluşması
  %100 saf baharatlarımızın her birisi tek tek elle doldurulup etiketlenmiştir.

  Organik Seylan Toz Tarçın Analiz Raporu için tıklayınız!

  Organik Seylan Toz Tarçın Pestisit analizi için tıklayınız!

  Ürün Özellikleri
  Fonksiyonel ürünler
  :
  Organik Baharatlar
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.