Üye Değilsen Şimdi Üyelik Oluştur

Organik Seylan Toz Tarçın

225,00 TL
168,75 TL
%25
1500 TL ve üzeri ücretsiz kargo
Layer_1.png (13 KB)
Layer_1-3.png (9 KB)
3.png (1 KB)
Layer_p22.png (5 KB)
Layer_1-4.png (10 KB)
Organik Seylan Toz Tarçın Doğal İçerik (Organik)
Organik Seylan Toz Tarçın Vegan Ürünler
Organik Seylan Toz Tarçın Memnun Kullanıcılar
Organik Seylan Toz Tarçın Yerli Üretim
Organik Seylan Toz Tarçın

Organik Seylan Toz Tarçın

Fermente Mutfağım Seylan Tarçını

Tüm baharatlarımız gibi, Seylan tarçınlarımız da Organik sertifikalı, pestisit ve gluten analiz raporlarına sahiptir. Baharatlarımız, ışınlanmamış saf baharatlardır. Az miktarda kullanmak yeterli ve etkilidir. Çubuk ve toz halindeki ürünlerimiz arasında iki ayrı çeşidi de yer almaktadır.

Seylan Tarçını Nedir?

Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise, ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır. Çin tarçını, ayrıca yüksek seviyelerde potansiyel toksik olan ve kumarin adı verilen bir bileşik de içerir. Seylan tarçınında kumarin maddesi bulunmaz. Üstelik Çin tarçınından tek farkı bu değildir. Seylan tarçını, Çin tarçınına nazaran, aroma, lezzet ve vücuda olan fayda açısından da çok üstündür.

Dünya üzerinde en iyi ve tek gerçek tarçın olarak bilinen Seylan tarçını, lezzet ve aroması için baharat olarak tercih edilmesinin yanı sıra olağanüstü yararları için de kullanılmaktadır. Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde, kan şekerini düzenlemeye, beyin fonksiyonlarını arttırmaya ve iştahı kontrol etmeye yardımcıdır.

*İçindekiler
Organik Seylan toz tarçını

Kullanım Şekli ve Amacı
Toz hâli de çubuk hâli de mutfakta baharat olarak kullanılır. Ayrıca çubuk Seylan tarçını, faydaları sebebiyle ve (özellikle) anne sütü arttırıcı olarak çay gibi demlenerek içilir. Çin tarçınından farklı olarak kabuk tarçın, direkt hiçbir şey yapmadan da kıtır kıtır şeker gibi yenir. Son derece lezzetli bir tadı vardır. Bu şekilde maksimum faydası da alınmış olur.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
• 35 gr. cam kavanozda.
• Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan, 2 yıla kadar muhafaza edilebilir.

İçermez!
Koruyucu, katkı maddesi, tuz, şeker ve gluten içermez.

GMP Standartlarında Üretim
Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

Sadeliğin Emekle Buluşması
%100 saf baharatlarımızın her biri tek tek el işçiliği ile doldurulup etiketlenmiştir.

Organik Seylan Toz Tarçın Analiz Raporu için tıklayınız!

Organik Seylan Toz Tarçın Pestisit analizi için tıklayınız!