sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Organik Seylan Tarçınlı Kombucha Çayı

Stok Kodu 152.01.020
28,00 TL
1.png (2 KB)
3.png (1 KB)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Seylan Tarçınlı Kombucha Çayı

  El yapımı organik kombucha çayımızdan Seylan Tarçını ile 2. Fermantasyon yapılarak üretilir. Fermantasyondan sonunda, kombucha, B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “ hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler ” olarak bilinirler.Hafif ve hoş tarçın aromasıyla, Kombucha çayında bazı insanlar  gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar. 

  Seylan Tarçını Nedir?
  Gerçek tarçın olarak da bilinen Seylan tarçını, özellikle Sri Lanka'da yetişen, tropik bir ağacın iç kabuğudur ve kurutulurken kırılarak kurutulur. Çin tarçını olarak da bilinen Cassia tarçını ise, ucuz olması sebebiyle piyasada kolaylıkla bulunan klasik tarçındır. Çin tarçını, ayrıca yüksek seviyelerde potansiyel toksik olan kumarin adı verilen bir bileşik de içerir. Seylan tarçınında kumarin maddesi bulunmaz. Üstelik Çin tarçınından tek farkı bu değildir. Seylan tarçını, Çin tarçınına nazaran, aroma, lezzet ve vücuda olan fayda açısından da çok üstündür.

  Dünya üzerinde en iyi ve tek gerçek tarçın olarak bilinen Seylan Tarçını, baharat olarak lezzet ve aroması için tercih edilmesinin yanı sıra, olağanüstü yararları için de kullanılmaktadır. Antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde, kan şekerini düzenlemeye, beyin fonksiyonlarını arttırmaya ve iştahı kontrol etmeye yardımcıdır.

  Geleneksel Fermantasyon
  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun bir ürünü olan kombucha, binlerce yıldır, canlı probiyotik içeriği  faydaları için tüketiliyor. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda  bizim aldığımız ödül, mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

  Özellikleri
  • Pastörize Edilmemiş (Çiğ).
  • Organik Kombucha çayımız çiğ yani yaşayan bir çaydır. 
  • Pastörize edilmediği için rengi, cam gibi berrak değil, bulanıktır. 
  • Şişenin dibinde tortusu birikir. 
  • Şişe üzerinde Kombucha anası oluşabilir. Yutulmasında sakınca yoktur, zararlı değildir.
  • Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.
  • eklenerek saç kremi yerine kullanılır..

  Kullanım Şekli
  İlk kez kullanılıyorsa günde 1 çay bardağı ile başlanmalı. Miktar kademeli olarak arttırılabilir. Sürekli kullanımda üst sınır yoktur. Aç ve ya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak hiçbir şey eklemeden, meyve suyu ya da sodayla tüketilir. Soğuk içiniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  500 ML, cam şişede. Buz dolabında muhafaza ediniz.

  Dikkat Ana çıkabilir
  Kombucha anası-mantarı geleneksel fermantasyon esnasında kendiliğinden oluşur. Çiğ kombucha şişeledikten sonra da, şişenin içinde bekledikçe, kapak  açılmasa da yeniden anası-mantar oluşur. Kombucha çayı yapımı için “Fermente Mutfağım Organik Kombucha Mantarını” ayrıca alınız.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, Glüten, hayvansal girdi ve hiç bir sentetik içermez.

  Fermantasyon Nedir?

  Kullanım suyumuz için bakteri, Ağır metal, Arsenik ve sertlik analizi için tıklayınız!

  Ferda Uslu'nun "Probiyotiklerin Sistemimizdeki 3 Temel Görevi" blog yazsı için tıklayınız.

  Ürün Özellikleri
  Gıda
  :
  Fermente Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.