sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Organik Salatalık Turşusu 1000 ml

Stok Kodu 152.01.038
140,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Salatalık Turşusu 1000 ml

  Doğal antioksidan bulunduran salatalık, hücre zedelenmelerinin onarılmasında, vücuttaki toksinlerin atılmasında etkili rolü vardır. Yüksek lifli yapısı ile tok tutma özelliğine sahiptir. Hazımsızlığa fayda sağladığı gibi, ödem problemleri ile de başa çıkmanızı kolaylaştıracaktır. Geleneksel Fermantasyon yöntemiyle ürettiğimiz yaşayan gıdalar, vücudumuz için çok değerli besin kaynaklarıdır. Yaşayan besinleri tüketmenin önemi, yalnızca kendi içerdikleri besin değerleri, sindirim ve boşaltım sistemine olan katkıları ile sınırlı değildir. Fermente gıdalar aynı zamanda, kendileriyle birlikte tüketilen diğer gıdaların içerdiği vitaminleri kalın bağırsakta sentezleyerek, onların içerdiği besinlerin emilimini de arttırırlar.

  Geleneksel Fermantasyon
  Probiyotik salatalık turşumuzu, binlerce yıldır gıdaları muhafaza etmek ve besin değerlerini arttırmak için kullanılmış olan geleneksel fermantasyon yöntemiyle üretiyoruz. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, gurme bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez fayda ve zenginlik ile ödüllendiriliyoruz.

  Lakto Fermente Turşu Nedir?
  Lakto-fermantasyon; probiyotik bakterileri üretmek için geliştirilmiş bir turşu kurma yöntemidir. Bu sebeple yalnızca kaya tuzu ile kurulur. Tuzun görevi, zararlı bakterilerin çoğalmasını engelleyen, faydalı bakterilerin üreyip gelişebildiği asidik bir ortam sağlamaktır. Böylece bir kavanoz turşu olarak görünen, aslında faydalı bakteri kolonileri, yani canlı bir probiyotik çiftliğidir.

  Probiyotik Nedir?
  Kelime anlamı “yaşam için” demektir. Zararlı bakterilere karşı, yer olarak ve yiyecek için rekabet ederek, onların bağırsaklarda yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengelerler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirirler. Vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak, besin değerlerini de yükseltirler. Probiyotikler, Lakto-fermente turşularda doğal olarak gelişir ve ürerler.

  Pastörize Etmiyoruz
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz. Ham, çiğ yani yaşayan bir turşudur.

  Mevsiminde Hasat
  Yalnızca mevsiminde hasat edilen Organik Sertifikalı, yerli sebze ve meyvelerle üretim yapıyoruz.

  İçindekiler
  Organik salatalık, Organik sarımsak, İçme suyu, Çankırı Kaya tuzu.

  Tuz Oranı
  Genel Türk damak tadına uygundur. Çocuklara tuzlu gelirse, çok hafif sudan geçirilerek tüketilebilir.

  "Organik Sarımsak Ekledik”
  Sarımsağın faydalarını fermantasyon ile birleştirip, çoğalttık. Sarımsağın turşu içerisinde yeşil ve mavi bir renge bürünmesi fermantasyon esnasında oluşan kimyasal reaksiyonlar sebebiyledir. Turşunun içerisinde renk değiştiren sarımsağı da turşu ile birlikte ya da tek başına tüketmekte hiçbir sorun yoktur. Ayrıca görüntüsü değişen sarımsağın tadı ve kokusu değişmez, lezzetinde hiçbir sorun oluşmaz.

  Bebek ve Çocuklarda Tüketim
  Bebeklerde ek besine geçilmesinden itibaren turşumuzun suyu, içme suyu ile sulandırılarak verilebilir. Katı gıdaya geçiş aşamasından itibaren de turşumuzun tüketilmesinin sakıncası yoktur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  1000 ml cam kavanozda. Buzdolabında saklayınız.

  -Kapağı Açıldıktan Sonra;
  •  Kapağı her seferinde sıkıca kapatınız.
  • Kavanozu kapatırken salatalıkların, turşu suyunun altında kaldığına emin olunuz.
  • Kavanoz içinde her seferinde mutlaka temiz çelik bir kaşık ya da çatal kullanarak turşu çıkarınız.
  •  Buzdolabında muhafaza ediniz.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asit, rafine tuz, rafine şeker, fermantasyon durdurucu, baharat, gluten içermez.

  Uyarı!
  Fermantasyonu devam eden canlı bir turşudur. Duruma bağlı olarak kapağı açtığınızda turşunun suyu da taşabilir. Kavanozu açmadan, altına temiz bir tabak koymak, probiyotik turşu suyunun ziyan olmasını engelleyecektir. Kapağı tekrar kapatarak, bir süre buzdolabında bekletiniz. Artık nefis kokusu ve lezzetiyle turşunuz tüketime hazır. Sağlıkla tüketiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.