sadsad x
asdasd

Organik Kombucha Mantarı

Stok Kodu 152.02.033
80,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Kombucha Mantarı Nedir?

  Türkiye’nin tek Organik sertifikalı kombucha çayının doğal mantarıdır. Organik Kombucha çayımız, soğuk içilen probiyotik bir içecek olup, üretiminde rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik sertifikalı Elma Suyu Konsantresi kullanılılır. Organik Kombucha Mantarı, tamamen doğal fermantasyon yöntemiyle, kombucha çayımızın üretimi esnasında oluşan doğal mantardır.

  Organik Kombucha Nedir (Kombu Çayı)?
  El yapımı organik kombucha çayımızın içeriğinde yalnızca; Organik Hemşin Çayı, Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi, içme suyu ve bir önceki kombucha çayımızın mantarı bulunmaktadır. Şekerle fermantasyon işleminin başlatılmasından sorumlu olan bir bakteri ve maya kolonisi içerir. Fermantasyon sonunda, kombucha; B vitaminleri, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) içerir. Bu bakteriler, “hücrede kalkan görevi yapan selüloz üreten bakteriler” olarak bilinirler. 
  Kombucha çayında bazı insanlar; gazlı içecek özlemi için tatmin edici, sağlıklı bir alternatif bulurlar. 

  Probiyotik Nedir, Ne işe Yarar?
  Kelime anlamı “yaşam için” olan Probiyotikler, fermente edilerek üretilen gıdalarda doğal olarak gelişir ve bulunurlar. Zararlı bakterilere karşı, yer ve yiyecek için rekabet ederek, bağırsaklara yerleşmelerini engellediklerinden, 'iyi' veya 'dost' bakteriler olarak bilinirler. Bağırsak florasını dengeler, sindirim sistemini düzenler, sindirime bağlı olarak bağışıklık sistemini iyileştirir, vitaminleri bağırsakta sentezlerken, gıdaların içerdiği besin ve vitaminlerin emilimini arttırarak besin değerlerini yükseltirler. 

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Organik Kombucha Çayımız çiğ yani yaşayan bir çaydır.  
  Pastörize edilmediği için rengi, berrak olmayabilir, şişenin dibinde tortusu nadiren de olsa birikebilir.  
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  Kullanım alanları?
  Organik Kombucha mantarı probiyotik, doğal fermente çay yapımında maya olarak kullanılır. 
  -Kombucha yapılışında, klasik kombucha yapılış aşamaları ile aynıdır. Farkı rafine şeker yerine Fermente Mutfağım Organik Elma Suyu Konsantresi kullanmaktır. 
  İkinci kullanım alanı cilt maskesi olaraktır. Probiyotik bir maske olarak ciltte canlandırıcı ve arındırıcı ve cildi besleyici etkiye sahiptir.
  -Maske olarak kullanımında, öncelikle cilt Fermente Mutfağım Artizan Sabunlarımızla yıkanır, ardından maske cilt üzerine yerleştirilerek 5 dakika kadar bekletilir. Suyla durulanan cilde Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Kremimiz sürülerek, masaj yaparak yedirilir. Haftada en az bir kez yapmak faydalıdır.

  Gramaj ve Muhafaza
  600 ml'lik cam şişededir. Ağzı kapalı olarak buzdolabında 3 ay saklayabilirsiniz.

  Glutensiz ve Vegan
  Gluten içermez. Üretim ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır. 

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, Glüten, hayvansal girdi ve hiç bir sentetik içermez.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.