sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

Mini Bulaşık Makinesi Seti

Stok Kodu 152.50.055
25,00 TL
2.png (937 b)
5.png (2 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Mini Bulaşık Makine Seti

  İçinde sadece, el yapımı Fermente Çamaşır Sabunu, bitkisel yağ asitleri ve doğal temizleyiciler bulunur. Bulaşıklarınızı temizlerken geride toksin kalıntısı bırakmaz. Bebek bulaşıklarında da güvenlidir. Ayçiçek Yağlı Fermente Arap Sabunu’muz, ile birlikte kullanılır.

  Paket içeriği
  1- Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı 200 gr.
  İçinde sadece, el yapımı Fermente Çamaşır Sabunu, bitkisel yağ asitleri ve doğal temizleyiciler bulunur. Bebek bulaşıklarında da güvenlidir. Ayçiçek Yağlı Fermente Arap Sabunu’muz ile birlikte kullanılır.
  Kuru bir yerde, her seferinde ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

  2- Fermente Sıvı Arap Sabunu Ayçiçek Yağlı 100 ml.
  Organik Kombucha Çayı ve yemeklik ayçiçeği yağı ile elle ürettiğimiz bitkisel temizleyici. Her yıkamada Doğal bulaşık Makinesi Deterjanı ile birlikte kullanılır.

  Kullanım Alanları
  Bulaşık makinenizde bulaşık temizliği için kullanılır. Ayrıca yanmış tencere, ocak ve fırın kirlerinin temizlenmesinde başarılıdır.

  İÇERMEZ!
  SLS, SLES, fosfatlar, triklosan, parfüm, DEA (dietanolamin), MEA (monoethanolamine), TEA (trietanolamin), klor, formaldehit, amonyak, boya ve parfüm içermez!

  Fermente Bulaşık Makinesi Paketini birlikte kullanın.

  Daha etkili sonuç için;
  • Fermente Sıvı Arap Sabunu
  • Fermente Makine Temizleyici
  • Fermente Parlatıcı
  • Doğal Bulaşık Makinesi Kaya Tuzu


  Kullanımı Talimatı
  Her kullanımdan önce paketin ağzı kapalıyken çalkalayın. Makinenizin deterjan gözüne;
  normal bulaşıklar için 1 yemek kaşığı,
  çok yağlı bulaşıklar için 1,5 yemek kaşığı deterjanı,
  1 tatlı kaşığı Fermente Sıvı Arap Sabunu (Ayçiçek yağlı) ekleyerek, deterjan gözünü kapatın.

  Uyulması gereken kullanım kuralları
  • Makinenizi asla tıka basa doldurmayın.
  • Bulaşıklar üst üste gelecek şekilde yerleştirmeyin.
  • Bulaşıklarınızı normal bir programda yıkayın.
  • Çok ekonomik ve kısa programları tercih etmeyin.
  • Makine süzgecinizi arada bir elle temizleyin*
  • Ayda bir Makine Detoksu uygulayın*

  *Makine Süzgecine Biriken Yağı Temizleyin
  Doğal bir bulaşık makinesi deterjanı kullanıyorsanız Fermente Mutfağım ya da başka doğal bir marka fark etmeksizin ayda bir kez yapmanız gereken bir uygulama olduğunu bilmelisiniz. Makinenizin süzgeç aksamını çıkararak parçalarda biriken yağları kaynar su, fırça ve Fermente Mutfağım Ayçiçek yağlı Arap sabunu ile güzelce yıkayıp, yağından arındırarak bu aksamları yeniden, yerlerine takınız.

  *Makine Detoksu
  Makineniz boşken, tuz bölümüne Fermente Mutfağım Bulaşık Makinesi Kaya Tuzu, deterjan gözüne 1,5 yemek kaşığı Fermente Makine Temizleyici, parlatıcı gözüne de Fermente Parlatıcı ekleyerek normal programda çalıştırınız. Bu işlem makinenizden toksin içerikli kalıntıların bir kerede atılmasına yardımcı olur. Ayda 1-2 defa bu işlemi tekrarlayınız. Makine detoksu yapılmazsa, bu kalıntılar bulaşıklara yapışacak ve bulaşıklar temizlenmeyecektir.

  Yanmış Tava ve Tencereleri Temizleme
  Yanmış yağ ve kirlerde; kirli yüzeye yeterli miktarda Fermente Deterjan serpiştirip üzerine de az miktarda sıcak su dökerek yarım saat bekletiniz ve daha sonra yüzeyi durulayınız. Unutmayınız ki doğal çözümlere geçerken, toksinlerden arınmak için daima küçük bir detoks gerekir. Bu nedenle öncelikle makine detoksu* uygulayınız.

  Gramaj ve Muhafaza
  Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı Kraft ambalajda, 200 gr. Kuru bir yerde, her seferinde ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz. Fermente Sıvı Arap Sabunu Ayçiçek Yağlı 100 ml.

  Menşei: Türkiye
  T.E.T.T: Üretim tarihinden itibaren 2 yıldır.

  Uyarı!
  Haricen kullanılır. Temizlik içindir. Gözünüze teması halinde bol su ile yıkayınız.

  Dünya Dostu
  Fermente Temizlik ürünleriyle insana, hayvana ve doğaya faydalı olduğumuz için mutluyuz.

  Bulaşık deterjanı için Aktif maddenin biyolojik parçalanabilirliği analizi için tıklayınız!

  (Doğada zararlı atık olarak kalma oranının düşük olduğu incelendi.)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.