sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Organik Rafine Şekersiz Kombucha Atölyesi

Stok Kodu 600.02.001
250,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
4.png (1 KB)
5.png (2 KB)
6.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Organik Rafine Şekersiz Kombucha Atölyesi 

  Organik Kombucha Çayı Nedir?
  Organik sertifikalı, rafine şeker içermeyen, son derece lezzetli, doğal olarak asitli, içimi çok ama çok keyifli ve her şeyden önemlisi binlerce yıldır sağlık için içilen, besin değeri yüksek, canlı probiyotiklerle, vitamin ve enzimlerle dolu Kombucha çayı, kombuçay ya da kombu çayı, gluten içermeyen vegan probiyotik soğuk çaydır.
  Fermantasyon esnasında içinde gelişen organik asitler, canlı probiyotikler, çok değerli vitaminler özellikle B vitaminleri ve B12 vitamini ve aktif enzimlerle muhteşem bir toksin sökücü ve detoks içeceğidir. 

  Kombucha Çayının Faydaları Nelerdir?
  Kombucha Çayının; içerdiği zengin canlı probiyotikler ve antioksidanlar sayesinde bağırsak florasını dengelemeye, sızıntılı bağırsak sendromu ve candida mantarıyla mücadeleye, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu için kullanımı yaygındır. Bunun dışında kan şekerini yükseltmez, tok tutar ve sık acıkmayı önler. Böbrekleri çalıştırır. Vücuttan ödemi ve şişkinliği atmaya yardım eder. 

  Türkiye’de Bir İlk: Rafine Şekersiz Kombucha Çayı Atölyesi
  Ferda Uslu, Fermente Mutfağım markasıyla Türkiye’nin ilk ve tek rafine şeker içermeyen ve Organik Sertifikalı Kombucha Çayını ve mantarını üretti. Ürettiğimiz çayın diğerlerinden iki önemli farkı bulunmaktadır;
  • İlki, Organik Elma Suyu Tatlandırıcısıyla fermente ederek ürettiğimiz Kombucha çaylarımızın besin değerleri yaptığımız analiz sonuçlarına göre, rafine şekerle üretilen kombucha çayına oranla oldukça yüksektir. Fermantasyon esnasında, rafine şeker yerine kullanılan elma tatlandırıcısının da etkisiyle Kombucha çayında, diğerlerine oranla daha zengin bir bakteri popülasyonu geliştiği için besin değerlerinin de artması bizi zaten şaşırtmadı.
  • İkinci ve diğer önemli fark ise lezzetindeki olağan üstü farktır. Rafine şekerin zararları herkesin malumuyken, bizi asıl şaşırtan ise rafine şekerin fermente bir içeceğin lezzetini bu kadar değiştirip, sentetikleştirdiğini görmek oldu! Oysa Elma Suyu Tatlandırıcısıyla mayaladığımız Kombucha çayımız doğal ve muhteşem bir lezzete sahiptir. Bu sonuç yaptığımız işin sadece sağlık açısından değil, lezzet açısından da doğru olduğunu bize net olarak göstermiştir.

  Uygulamalı Kombucha Atölyesinden Konu Başlıkları 
  Kombucha Yapılışı
  • Organik kombucha çayı mayalama, 
  • Hijyen nasıl sağlanır- nelere dikkat etmeli,
  • Hijyene bağlı olası riskler,
  • Tadım standartı, 
  • Şişeleme ve gazlandırma,
  • İkinci Fermantasyonla aromalandırma, 
  • Kombucha Mantarı nasıl muhafaza edilir ve çoğaltılır,
  • Şişeleme sonrası muhafaza,
  • Çayı şişelemeden muhafaza etme,
  • Kombucha sirkesi yapılışı ve faydaları,
  • Kombucha çayı ve sirkesi kullanım şekli. 

  Kombucha Çayının Kozmetik ve Temizlikte Kullanımı 
  Kombu çayı içerdiği aktif enzimler ve organik asitler sayesinde oldukça iyi bir temizlik aracıdır. Kombucha çayını kişisel bakım ve temizlikte kullanımı nasıl olmalı?

  Atölyelerimiz Moda Mağazamızda
  Moda Mağazamızda uygulamalı olarak gerçekleşecek atölyemize katılan misafirlerimize Fermente Mutfağım Kombucha Malzemeleri Bizden Hediye

  Katılımcılara Hediyelerimiz
  Rafine Şekersiz Kombucha atölyemize katılan herkes eve gidince atölyede öğrendikleri şekliyle kombucha yapmaları için gerekli olan 140 TL tutarındaki üç malzeme Fermente Mutfağım Bez Çantasında hediye edilecektir.
   
  1. Organik Kombucha Çayı,
  2. Organik Kombucha Mantarı,
  3. Organik Elma Suyu Tatlandırıcısı

  Gerekli Çoğunluk sağlanması
  Atölyemiz gerekli çoğunluk sağlanamaması ya da eğitimci ve ya katılımcılarının belirtilen tarihte geçerli bir mazereti çıkması durumunda belirlenecek bir sonraki tarihe ertelenecek ve katılımcılara bilgi verilerek, belirlenen yeni tarihte atölye gerçekleşecektir.
  Atölyemizde misafirlerimiz için ayrıca kombucha çayı ve ikramlar olacaktır.

  Eğitimci: Ferda Uslu
  Katılımcı Sayısı: On kişi ile sınırlıdır.
  Yer: Fermente Mutfağım Moda Mağaza, Caferağa Mahallesi, Şair Nefi Sokak, Köşe Apartmanı, 8/B, Moda
  KADIKÖY / İSTANBUL
  Tarih: 
  Saat:
  Süre:

  Workshop ve Etkinlik görsellerimiz için tıklayınız.

Önerilen Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.