sadsad x
asdasd
Stokta Yok

İçimlik Kombucha Sirkesi

Stok Kodu 152.02.034
25,00 TL
2.png (937 b)
3.png (1 KB)
4.png (1 KB)
6.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • İçimlik Kombucha Sirkesi

  Uzun geleneksel fermantasyona tabi tutularak olgunlaştırılmış kombucha sirkesidir. Sirkesi de en az kombucha çayı kadar faydalı ve değerlidir. Geleneksel fermantasyon esnasında vitaminler, enzimler, probiyotikler ve yüksek konsantrasyonda organik asitler (asetik, glukonik ve laktik) ortaya çıkar. İçimlik yumuşak bir tadı vardır. Kombucha çayına kıyasla tadı daha keskindir. Sirkeniz bekledikçe keskinliği artar.

  Geleneksel Fermantasyon
  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun bir ürünü olan kombucha, binlerce yıldır, canlı probiyotik içeriği ve faydaları için tüketilmektedir. Uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda bizim aldığımız ödül, mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

  Kullanım Şekli
  İçten Beslenme: Aç veya tok, yemeklerle ya da öğün arasında sade olarak ya da meyve suyu, içme suyu, soda gibi içeceklere ilave edilerek tüketilir. 1 su bardağı sıvıya, 2-3 yemek kaşığı ilave edilerek tüketilmesi tavsiye edilir. Et veya balık marine ederken, salata ve soslarda ilave lezzet için kullanılır.
  Dıştan Beslenme: Kozmetikte cilt toniği olarak (1 çay bardağına 2 yemek kaşığı) ve sulandırılarak saç durulamada kullanılır. (1 lt. suya bir küçük fincan).

  *Etkili Kullanım
  Cilt için kullanım: Fermente Mutfağım Sabunları’yla temizlenen cilde, seyreltilmiş sirkemiz (1 çay bardağına 2 yemek kaşığı) pamuk yardımıyla uygulanır. Ardından akşamları Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Krem,’imiz, gündüzleri ise Fermente Mutfağım Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Bakım Kremi’miz sürülerek masaj yapılır.
  Saç için kullanım: Fermente Mutfağım Sabunları’yla yıkanan saç, sabun saçtan arınana dek durulanır. Son olarak, Kombucha sirkemizin ilave edildiği su saça dökülür, başkaca durulama yapmadan işlem sonlandırılır (1 lt. suya bir küçük fincan).

  Bebeklerde Kullanım
  Ek besine geçen bebeklerin suyuna az miktarda eklenerek kullanılabilir. 1 çay bardağına 1 çay kaşığı oranında başlanabilir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Pastörize edilmediği için yaşayan bir sirkedir. Bu yüzden rengi cam gibi berrak olmamakla birlikte, tortusu şişenin dibinde birikebilir. Isıl işleme tabi tutulmadığı için, fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.

  İçindekiler
  Kombucha Sirkesi

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  250 ml.’lik cam kavanozda. Serin ve loş bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza edilir.

  Dikkat Ana Çıkabilir!
  Şişelenmiş sirkeler ham olduğu için, şişe içinde yeniden kombucha anası oluşabilir.

  Glutensiz ve Vegan
  Gluten içermez. Üretimi ve dolumu hiçbir çapraz bulaşma riski olmayan özel tesisimizde yapılır. Hayvansal girdi içermez, vegandır.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, rafine şeker, gluten, hayvansal girdi ve hiçbir sentetik içermez.

  Fermantasyon Nedir?

  Ferda Uslu'nun "Probiyotiklerin Sistemimizdeki 3 Temel Görevi" blog yazısı için tıklayınız.

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.