sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%16 indirim

Fermente Bulaşık Makinesi Paketi

Stok Kodu 152.50.044
155,00 TL
130,00 TL
3.png (1 KB)
glutenicermez1.png (4 KB)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Bulaşık Makinesi Paketi

  Bulaşık temizliği için doğal çözümün parçaları olan bu ürünler, birbirini tamamlar ve destekler. Temizlerken geride toksin kalıntısı bırakmaz. Set halinde, birlikte kullanarak doğal temizlikten en iyi sonuç alınır.

  Paket içeriği
  1-Doğal Bulaşık Makinesi Deterjanı 1000 gr.
  İçinde sadece, el yapımı Fermente Çamaşır Sabunu, bitkisel yağ asitleri ve doğal temizleyiciler bulunur. Bebek bulaşıklarında da güvenlidir. Ayçiçek Yağlı Fermente Arap Sabunu’muz ile birlikte kullanılır.
  Kuru bir yerde, her seferinde ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

  2-Fermente Sıvı Arap Sabunu Ayçiçek Yağlı 500 ml.
  Organik kombucha çayı ve yemeklik ayçiçeği yağı ile elle ürettiğimiz bitkisel temizleyicidir. Her yıkamada doğal bulaşık makinesi deterjanı ile birlikte kullanılır.

  3-Fermente Parlatıcı, 250 ml.
  İçinde sadece Fermente Mutfağım Organik Elma Sirkesi ve organik yağ asitleri bulunur. Makinenin parlatıcı gözüne eklenir.

  4-Fermente Makine temizleyici 150 gr.
  İçinde sadece yemeklik soda bulunur. Kuru bir yerde, her seferinde ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

  5-Bulaşık Makinesi Kaya Tuzu 1250 gr.
  İçinde sadece doğal kaya tuzu bulunur. Makinenin tuz haznesine doldurulur. Kuru bir yerde, her seferinde ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.

  İçermez!
  SLS, SLES, fosfatlar, triklosan, parfüm, DEA (dietanolamin), MEA (monoethanolamine), TEA (trietanolamin), klor, formaldehit, amonyak, boya ve parfüm içermez!

  Kullanım Talimatı
  Makinenin tuz bölümüne tuzu,
  Parlatıcı bölümüne parlatıcıyı doldurun.
  Her kullanımdan önce deterjan paketini ağzı kapalıyken, çalkalayın.
  Makinenizin deterjan gözüne;
  Normal bulaşıklar için 1 yemek kaşığı, çok yağlı bulaşıklar için 1,5 yemek kaşığı deterjanı, 1 tatlı kaşığı Fermente Sıvı Arap Sabunu (Ayçiçek yağlı) ekleyerek, deterjan gözünü kapatın.

  Uyulması gereken kullanım kuralları
  Makinenizi asla tıka basa doldurmayın.
  Bulaşıkları üst üste gelecek şekilde yerleştirmeyin. Bulaşıklarınızı normal bir programda yıkayın. Çok ekonomik ve kısa programları tercih etmeyin.
  *Makine süzgecinizi arada bir elle temizleyin.
  *İlk kullanımda ve sonrasında ayda bir makine detoksu uygulayın.

  *Makine Süzgecine Biriken Yağı Temizleyin
  Doğal bir bulaşık makinesi deterjanı kullanıyorsanız bunun, marka farketmeksizin, ayda bir yapmanız gereken bir uygulama olduğunu bilmelisiniz. Makinenizin süzgeç aksamını çıkararak parçalarda biriken yağları kaynar su, fırça ve Fermente Mutfağım Ayçiçek yağlı Arap sabunu ile güzelce yıkayıp yağından arındırarak bu aksamları yeniden, yerlerine takmanız gerekir.

  *Makine Detoksu Nasıl Yapılır?
  Doğal çözümlere geçerken, toksinlerden arınmak için daima küçük bir detoks gerekir. Makineniz boşken deterjan gözüne; 1,5 yemek kaşığı Fermente Makine Temizleyici, parlatıcı gözüne; Fermente Parlatıcı, tuz bölümüne de Fermente Mutfağım Bulaşık Makinesi Kaya Tuzu ekleyerek normal programda çalıştırınız. Bu işlem makinenizden toksin içerikli kalıntıların bir kerede atılmasına yardımcı olur. Ayda 1-2 defa bu işlemi tekrarlayınız. Makine detoksu yapılmazsa; kalıntılar bulaşıklara yapışacak ve bulaşıklar temizlenmeyecektir.

  Uyarı!
  Haricen kullanılır. Temizlik içindir. Gözünüze teması halinde bol su ile yıkayınız.

  Dünya Dostu
  Fermente Temizlik ürünleriyle insana, hayvana ve doğaya faydalı olduğumuz için mutluyuz.

  Bulaşık deterjanı için aktif maddenin biyolojik parçalanabilirliği analizi için tıklayınız!
  (Doğada zararlı atık olarak kalma oranının düşük olduğu incelendi.)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.