sadsad x
asdasd
Stokta Yok

Probiyotik Ekşi Mayalı Siyez Tarhanası 200 g

Stok Kodu 152.02.043
120,00 TL
2.png (937 b)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
yenilebiliricerik1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Probiyotik Ekşi Mayalı Siyez Tarhanası

  Ekşi Mayalı Siyez Tarhanası – Geleneksel Yaş Tarhana
  Anadolu’nun kadim lezzetlerinin belki de en eskilerinden bir tanesidir tarhana. Yazın yetişen sebzelere yoğurt, ekşi maya ve taş değirmen unu eklenerek pek çok şekilde farklı türleri yapılan tarhana bölgeden bölgeye değişir. Nasıl ve ne şekilde yapılırsa yapılsın tek bir amacı vardır. Yazlık sebzeleri kullanarak kışın onlarla şifalı bir çorba yapılabilmesi. Gıdaları bilinen en eski koruma yolu fermantasyon tam da bu noktada işin içine karışır. Geleneksel ekşi mayanın, geleneksel yoğurdun başrol oynadığı bu şifalı çorba kışın sadece içimizi ısıtmakla kalmaz, bir dilim ekşi mayalı ekmekle tek başına bir öğün olacak kadar besleyici ve doyurucudur. İçindeki onlarca yazlık taze sebzenin, yoğurdun ve unun fermantasyonu ile şifası kat kat artan tarhanamızın lezzeti de aynı oranda artmıştır. Fermente Mutfağımız’da kendimiz için ürettik, size de tattırmak istedik. Beğenilerinizle önümüzdeki yıl daha fazla kişiyle paylaşmak için üretimine geçebiliriz.

  Geleneksel Soğuk Fermantasyon
  Tarhanamız yaklaşık iki ay soğuk fermantasyon yöntemiyle fermente edilmiştir. Soğuk fermantasyonun besine kazanımları oldukça yüksektir. Yiyecekler soğukta çok yavaş fermente olduğu için fermantasyon esnasında gelişen yararlı bakteri popülasyonu çok daha zengin ve güçlü olur. Bu zenginlik fermente edilen gıdanın besin değerini arttırırken tarhanaya kattığı lezzet ve aroma da aynı oranda artar.

  Neden Siyez Unu?
  Kastamonu Siyez Unu bilinen en eski buğdaydan elde edilen, besin değeri diğer bilindik unlardan çok daha yüksektir. Glüten oranı oldukça düşük olması sebebiyle de üretimde tercih ettiğimiz bir undur.

  Neden Siyez Ekşi Mayası?
  Ekşi maya un ve suyun bileşiminden oluşan tamamen fermantasyon ile bakteriyel zenginliğe ulaşmış en eski ve en değerli mayadır. Bilinen en eski buğday unu olan Siyezden ürettiğimiz ve yıllardır besleyerek bakteri popülasyonunu zenginleştirdiğimiz Siyez Ekşi Mayamız tarhanamızın besin değerini ve fermantasyon süreci kalitesini direk etkileyen bir bileşendir.

  Mevsiminde Hasat Edilen Organik Sertifikalı Sebzeler
  Üretiminde yaz mevsiminde taze olarak hasat edilen organik sertifikalı sebzeler kullanılmıştır.

  İçindekiler
  Tam Buğday Unu, Siyez Unu, Yoğurt, Domates, Yeşil Biber, Kapya Biber, Soğan, Pancar Yaprağı, Taze Maydanoz, Taze Nane, Taze Kekik, Siyez Ekşi Mayası, Çankırı Kaya Tuzu.

  Tuz Oranı
  Tarhananızı pişirirken tuz eklemeden pişiriniz. Tuzu ocağı kapattıktan sonra tadına bakarak gerekli miktarda ekleyiniz.

  Bebek ve Çocuklarda Tüketim
  Bebeklerde ek besine geçilmesinden itibaren kullanılabilmekle birlikte, tarhanamızda taze biberden kaynaklanan çok minimal bir acılık mevcuttur. Tadına bakarak değerlendirmesini yapabilir, içine kemik suyu ve yoğurt ilave ederek bebek ve çocukların kullanımına uygun hale getirebilirsiniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  200 g cam kavanozdadır. Buzdolabında muhafaza ediniz. Her kullanımdan sonra kapağını sıkıca kapatınız. Kavanoz içerisine her zaman temiz çelik kaşık daldırınız. Tahta kaşıkla kavanozdan tarhana almayınız.

  İçermez!
  Koruyucu, katkı maddesi, sirke, sentetik asit, rafine tuz ya da şeker, fermantasyon durdurucu, sarımsak, beyaz un, baharat içermez.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tüm ürünlerimiz, GMP sertifikalı “İyi Üretim Sistemleri” çerçevesinde, ilgili bakanlık yönetmeliğine uygun ve denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.

  Probiyotik Tarhana Çorbası Tarifi için tıklayınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.