sadsad x
asdasd

YAŞAYAN MUTFAĞIMIZA HOŞ GELDİNİZ!

Doğal yaşamda, gözle görülmeyen mikroorganizmalarla birlikte var oluruz. Eğer gerekli koşulları sağlarsak, besinlerimizin içindeki dost bakterileri mutfağımızda da üretebiliriz.

Biz, yararlı mikroorganizmalarla fermente edilmiş probiyotik ve prebiyotik besinlerle, insanlığın binlerce yıllık geleneksel deneyimleriyle bağışıklığımızı güçlendirici, yararları görülmüş usullerle hazırlanmış besinlerin oluştuğu "Yaşayan Mutfak"ların ülkemizde yaygınlaşmasını misyon edinmiş bir kuruluşuz.

Ancak "Yaşayan Mutfak" oluşturmak yoğun emek ve zaman ister. Bu da modern yaşamın içinde bulunanlarımız için oldukça zahmetlidir. En başlarda sadece kendimiz için veya sevdiklerimiz için hevesle başlayan bu "yaşayan mutfağı kurma yolculuğu", modern yaşamı tatmış insanlar olarak bizleri zamanla yorabilmekte ve bir süre sonra tekrar eski "aşırı katkı maddeli, biyolojik olarak can çekişen" ürünleri tüketmek zorunluluğunda kaldığımız hüzünlü durumda kendimizi bulabilmekteyiz.

Evet "kemik suyu sağlıklıdır" ancak mutfağınızın ve hatta evinize ağır koku ile dolmasına da yaz-kış çözüm bulmak gerekir.

Evet, "Lahana turşusu" sağlıklıdır ve hatta "Organik lahana turşusu" çok sağlıklıdır. O turşu kavanozunun içi bizler için dost bakterilerle dolu, yaşayan küçük bir dünyadır. Ancak marketten diri lahanaları bulup, hiç gecikmeden, doğru, geleneksel üretim tekniklerini uygulayarak turşuyu yapmak için herkesin zamanı ve enerjisi olamayabilir. Hele organik tarladan yetişen lahanayı bulup evimize getirmek çoğumuz için imkansızdır.

Biz FERMENTE MUTFAĞIM ailesi olarak, zamanı ve enerjisi olan herkese, kendi emekleriyle oluşturdukları "Yaşayan Mutfaklarını" yapmalarını gönülden öneriyoruz. Bu kapsamda da kurucumuz Sn. Ferda Uslu’nun sosyal medyadaki yazılı ve görsel tariflerini sunuyoruz.

Sağlıklı Besinden Sağlıklı İnsana ulaşmaya, Sağlıklı İnsandan Sağlıklı Dünya'ya ulaşmaya bir yol olduğuna inanıyoruz. Mutfakta başlayan yolculuğumuz, cildimizden ve nefesimizden dokularımıza, dolaşım sistemlerimize ulaşan zararlı kimyasallara karşı, hücrelerimizi besleyecek "Yenilebilir Kozmetik" ve "Fermente Temizlik" ürünlerimizi üretmemizle ilerledi. "Fonksiyonel Ürünlerimiz" ve besleyici, derinlemesine temizleyici, nemlendirici geleneksel "Artisan Sabunlarımızla" çok geniş bir ürün yelpazesine ulaştık.

Diğer yandan da modern yaşamdan çok uzaklaşmadan "Yaşayan Mutfak" ürünlerimize ulaşmak isteyenlere ve "aslında ne kadar çok fermente ve doğal geleneksel ürün varmış, bunların hangi birini mutfağımda yapabilirim?" diyenlere, "FERMENTE MUTFAĞIM" ailesi olarak "FABRİKA BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ VE KADIN ELİ YÖNETİMİNDEKİ MUTFAĞIMIZDAN" sevgimizi de doldurduğumuz besinlerimizi, kozmetik ve temizlik ürünlerimizi sizlere ulaştırıyoruz.

Sağlık, Sevgi ve Mutluluk dileklerimizle,

FERMENTE MUTFAĞIM AİLESİ

%29 indirim Yeni

Çanta İçi Mini Paket

Stok Kodu 152.51.002
120,00 TL
85,00 TL
1.png (2 KB)
2.png (937 b)
koruyucuicermez1.png (6 KB)
Yerli-Üretim-Logosu_60x60-px_png.png (1 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Hızlı Mesaj
 • Fermente Kesesi- Çanta İçi Mini Boy

  Kullanım Amacı
  Çantanıza da girsin, sizinle her yere gelsin diye; bildiğiniz, sevdiğiniz, vazgeçemediğiniz ve yanınızdan ayıramadığınız bu üç özel ürünümüzün mini boyları, şimdi özel bez kese hediyesiyle çantanızda her zaman sizinle.

  GMP Standartlarında Üretim
  Tıpkı tüm temizlik ürünlerimiz ve sabunlarımız gibi kişisel bakım ve kozmetik ürünlerimiz de; kimyagerlerimiz tarafından, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun ve Sağlık Bakanlığı denetiminde, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı yağlar ve faydalı ham maddelerle, elle üretilmektedir.

  Organik Sertifikalı fermente gıda üretimimiz, Bakanlık denetimli olmakla birlikte, analiz, sertifika ve belgelerini ilgili ürünlerin büyük boy ürün sayfalarına giderek görebilirsiniz.

  Kese İçeriği

  1-Fermente Sıvı Sabun-100 ML

  Fermente Sıvı Sabun Özellikleri
  • Cildinizi temizlerken, vücudunuzu toksinlerle kirletmez.
  • Fermantasyondan gelen canlı probiyotikler içerir.
  • Gıda bileşenlerinden yapıldığı için doğaldır.
  • Cildi derinlemesine temizler.
  • Cildi nemlendirir, kuruluğunu önler ve cilde bakım sağlar.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu besinleri ve enzimleri sağlar.
  • Cilt sorunlarını gidermede yardımcıdır.

  Kullanım Şekli
  El, yüz ve tüm vücut kullanımında uygundur. Avuç içine küçük bir miktar sıkarak suyla köpürtünüz. Ardından bol su ile durulayınız.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  100 ml'lik cam şişededir. Direk ısı ve ışığa maruz kalmadan, 1 yıl boyunca muhafaza edilir.

  İçindekiler
  Organik sızma zeytinyağı, organik kombucha çayı, limon yağı, ayçiçek yağı, su, potasyum hidroksit* (yağların sabunlaşması için gereklidir. Bitmiş üründe bulunmaz.)

  2-Fermente Cilt Toniği-30 ML
  Aylarca fermente edilmiş organik sertifikalı elma sirkemiz, bitkisel ve faydalı yağ asitleriyle formüle edilmiş 4 basit bileşen içeren, toksin içermeyen cilt toniğidir.

  Fermente Cilt toniği Özellikleri
  • Cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
  • Peeling etkisi sayesinde ölü hücrelerin atılmasında yardımcıdır.
  • Cilt mikrobiyomunu korur ve destekler. Floradaki probiyotiklerin popülasyonunu arttırmada etkilidir.
  • Sağlıklı yağlardan gelen besinlerin ve minerallerin ciltte emilimini arttırmaya yardımcı olur.
  • Ciltte derinlemesine temizlik ve detoks etkisi sağlar.
  • Sadece yüz değil, vücudun açıkta kalan tüm bölgelerine uygulanabilir.

  Kullanım Şekli
  Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız. Cilde direkt püskürterek ya da pamuk yardımıyla uyguladıktan sonra, masaj yaparak, cilde yediriniz. Durulama gerektirmez.

  Tüm cilt tipleri için uygundur.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  30 ml'lik sprey başlıklı cam şişededir. Serin ve loş bir yerde, doğrudan ısı ve ışığa maruz kalmadan muhafaza edilebilir.

  Fermente Cilt Toniği- Lavanta 250 ML

  Fermente Cilt Toniği- Gül 250 ML

  3- Analı – İçimlik – Çiğ Elma Sirkesi
  Geleneksel Fermantasyon
  Organik elma, içme suyu ve önceki sirkemizden elde ettiğimiz çok değerli “organik sirke anası” ile fermantasyon başlamıştır…
  İnsanlık tarihi kadar eski olan fermantasyon ve onun ürünü olan sirke, atalarımız tarafından, binlerce yıl her şeyin çaresi olarak kullanıldı. Aylar süren bu uzun ve zahmetli fermantasyon yolculuğunun sonunda, bizim aldığımız ödül; içimlik, yumuşak mükemmel bir lezzet ve hayatımıza kattığı vazgeçilmez zenginliktir.

  İçimlik Sirke Nedir?
  Elma sirkemizin üretiminde ilave şeker ya da şeker ihtiva eden pekmez, bal vb. gibi tatlandırıcılar kullanmayız. Elmanın yalnızca kendi tadı ile fermente edilen elma sirkemiz, son derece lezzetli ve yumuşak içimlidir. Bu yumuşak içimi sayesinde su ilave edilmeden de rahatlıkla içilir.

  Pastörize Edilmemiştir (Çiğ)
  Elma sirkemiz çiğ yani yaşayan bir sirkedir.
  Pastörize edilmediği için rengi, cam gibi berrak değil, bulanıktır.
  Şişenin dibinde tortusu birikir.
  Isıl işleme tabi tutulmadığı için fermantasyondan gelen kazanımları ve besin değerleri kaybolmaz.
  İçten ve dıştan kullanım alanları ve daha fazla ürün bilgisi için Organik Fermente Elma sirkesi 500 ML orijinal boy ürün sayfasını inceleyiniz.

  Gramaj ve Muhafaza Şekli
  100 ml’lik cam şişededir. Kapağı kapalı olarak direk ısı ve ışık almayacak şekilde muhafaza edilir.

  İçermez!

  Koruyucu, katkı maddesi, sentetik asitler, pestisit, rafine şeker, glüten, hayvansal girdi ve hiçbir sentetik madde içermez.


  Dikkat “Ana” çıkabilir!
  Sirke anası geleneksel fermantasyon esnasında kendiliğinden oluşur. Çiğ elma sirkesi şişelendikten sonra da, şişenin içinde sirke bekledikçe, kapak açılmasa da yeniden sirke anası oluşabilir. Sirke yapımı için “Fermente Mutfağım Organik Sirke Anasını” ayrıca alınız.

  Uyarı!
  Uçucu yağlar içeren ürünleri, alerjen bir etkiye karşı kullanmadan önce çalkalayarak bileğinizde test ediniz. Kozmetik ve temizlik ürünleri haricen kullanım içindir. Göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız.

  Organik Elma Sirkesi Ürün Sertifikası

  Organik Sirke Gluten içermez Analiz Raporu

  Pestisit analizi için tıklayınız!

  Organik Elma Sirkesi Analiz Raporu için tıklayınız!

  Fermente Cilt Toniği Pestisit analizi için tıklayınız!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.